PolskieRadio 24
Paweł Majewski 08.02.2020

Ekstraklasa: piłkarze wrócili na boisko. "Strzał" Pellego van Amersfoorta podbija internet

W piątek piłkarze Ekstraklasy wrócili na ligowe boiska po 1,5-miesięcznej przerwie. Jak zwykle, podczas meczów nie zabrakło humorystycznych akcentów. Internet podbija nagranie "strzału" holenderskiego napastnika Cracovii Pellego van Amersfoorta, po którym piłka... wyszła na aut.
  • Strzelec jedynej bramki dla gości Sergiu Hanca mógł zaliczyć także asystę
  • Bardzo dobre dośrodkowanie Rumuna w spektakularny sposób zmarnował jednak van Amersfoort

"Pasy" wygrały w Gdyni z Arką 1:0, co pozwoliło im awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Jedynego gola zdobył Rumun Sergiu Hanca, który okazał się znacznie skuteczniejszy od klubowego kolegi z Holandii. Hanca mógł zresztą zakończyć mecz także z asystą, jednak w 60. minucie jego dośrodkowanie zniweczył van Amersfoort.

Rumuński skrzydłowy dobrze dograł z prawej strony. Piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Holendra. Mimo doskonałej sytuacji van Amersfoort... kopnął w trybuny. Żeby było zabawniej, uderzył tak, że zawodnicy Arki wznowili grę od wyrzutu z autu.

W 21 ligowych meczach podopieczni Michała Probierza zdobyli 39 punktów. "Pasy" pozostaną na pozycji lidera co najmniej do niedzieli. Wówczas swój mecz rozegra prowadząca po rundzie jesiennej Legia Warszawa (38 pkt), która zmierzy się u siebie z ŁKS-em Łódź.

Lech Poznań - Raków Częstochowa (17.30)
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (20.00)
2020-02-09:
Wisła Płock - Pogoń Szczecin (12.30)
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Legia Warszawa - ŁKS Łódź (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 20 4 2 14 20-37 14 -17
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze