PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 09.02.2020

Ekstraklasa: Felix strzela, Piast wygrywa. Mistrzowie Polski lepsi od Zagłębia Lubin

Mistrzowie Polski zainaugurowali rok od zwycięstwa na własnym stadionie. Piast Gliwice pewnie wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Oba zespoły w pierwszych minutach chciały pilnować głównie swojej bramki, jednak jeden błąd sprawił, że wynik meczu szybko się otworzył. Po faulu w polu karnym Damiana Oko na Patryku Tuszyńskim – byłym napastniku… Zagłębia – rzut karny zamienił na bramę najlepszy strzelec mistrzów Polski – Jorge Felix.

Ekstraklasa: Pogoń odwraca losy meczu w Płocku. Udany debiut Cibickiego

Hiszpan przejawiał wielką ochotę do gry, co potwierdził w 34. minucie, gdy po brawurowej indywidualnej akcji został sfaulowany tuż przed „szesnastką” przez Oko, który przeżywał trudne chwile. Strzał z rzutu wolnego po tej akcji oddał Tom Hateley, nieznacznie przenoszą piłkę nad poprzeczką.

Jeszcze przed przerwą ponownie ruszył w samotnym rajdzie i nie pozwolił się sfaulować, jednak strzał wylądował obok bramki.

Po przerwie „Miedziowi” starali się przełamać dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy – z rzutu wolnego groźnie strzelił Starzyński, swoją szansę po wymianie podań na połowie rywali miał też Damian Bohar.

Z czasem Piast uspokoił swoją grę i potrafił wyprowadzać groźne ataki, w których próbowali zaskoczyć Rymaniak czy Milewski. Decydująca była 77. minuta, gdy po dośrodkowaniu Badii z rzutu rożnego piłkę przedłużył Korun, a Jakub Czerwiński uderzył prawą nogą sytuacyjną piłkę, podwajając prowadzenie swojego zespołu.

Piłkarzom Fornalika to nie wystarczało – znakomitą okazję po podaniach ze skrzydła Kirkeskova mieli jeszcze Felix i Jodłowiec, jednak wynik nie uległ zmianie. Mistrzowie Polski udanie rozpoczęli 2020 rok i pokazują, że trzeba się z nimi liczyć.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jorge Felix (17-karny), 2:0 Jakub Czerwiński (78).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Mikkel Kirkeskov. KGHM Zagłębie Lubin: Sasa Balic, Filip Starzyński, Jakub Tosik, Damian Oko, Kacper Chodyna.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 4 112.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Jorge Felix (86. Tomasz Jodłowiec), Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Sebastian Milewski - Patryk Tuszyński, Piotr Parzyszek (71. Gerard Badia).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Damian Oko, Sasa Balic - Matyas Tajti (61. Rok Sirk), Jakub Tosik (79. Łukasz Poręba), Filip Starzyński (85. Olaf Nowak), Bartosz Slisz, Damjan Bohar - Bartosz Białek.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 3:1

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 21 4 2 15 21-40 14 -19
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze