PolskieRadio 24
Paweł Majewski 05.09.2020

Liga Narodów: biało-czerwoni zirytowali gwiazdę Holandii. Depay: kopali nas, zamiast grać w piłkę

Reprezentacja Polski ma za sobą nieudaną inaugurację drugiej edycji piłkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwoni przegrali w Amsterdamie z Holandią 0:1, a ich postawą był zirytowany gwiazdor rywali Memphis Depay. - Nasi rywale ciągle nas kopali, zamiast grać w piłkę - mówił napastnik Olympique Lyon w pomeczowej rozmowie.
  • Biało-czerwoni grali bardzo defensywnie, rzadko atakując holenderską bramkę
  • Taka postawa naszych reprezentantów została skrytykowana przez napastnika rywali
Liga Narodów: wynik... lepszy niż gra? Biało-czerwoni bezzębni w meczu z Holandią [OCENY]

Zwycięskiego gola dla "Pomarańczowych" zdobył Steven Bergwijn w 61. minucie. Holendrzy mogli jednak wygrać wyżej. Gospodarze zdominowali Polaków, którzy jedyną dogodną sytuację stworzyli sobie w 33. minucie. Krzysztof Piątek nie był jednak w stanie pokonać Jaspera Cillessena. Biało-czerwoni skupili się na defensywie i nie zmienili taktyki nawet kiedy przegrywali.

Taka postawa naszych reprezentantów zirytowała Memphisa Depaya.

- Pod koniec meczu ze zmęczenia łapały mnie skurcze, ale cieszę się, że w końcu wróciły rozgrywki reprezentacyjne - powiedział. - Szkoda tylko, że nasi rywale ciągle nas kopali po kostkach, zamiast grać w piłkę. To było irytujące - dodał piłkarz Olympique Lyon w rozmowie z holenderską telewizją publiczną.

Słowa Depaya brzmią "nieco" inaczej niż wrażenia, jakimi po meczu podzielił się z widzami Telewizji Polskiej selekcjoner Jerzy Brzęczek.

- Jestem zadowolony z gry swojej drużyny (...) Zabrakło nam trochę ognia, ale mieliśmy kilka sytuacji, gdy wychodziliśmy z kontratakiem – podsumował spotkanie polski trener.

Kolejny mecz w Lidze Narodów biało-czerwoni zagrają 7 września. W Zenicy zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną.