PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 25.09.2020

Ekstraklasa: Warta świętuje - pierwszy gol i pierwsze zwycięstwo

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 3:1 w meczu 5. kolejki Ekstraklasy. Beniaminek zdobył pierwszą bramkę w tym sezonie, która dała mu także premierowe zwycięstwo.

W 23. minucie w polu karnym piłkę przyjął Szwoch, dość łatwo poradził sobie z obrońcami i mimo ich asysty zdołał oddać groźny strzał.

Pięć minut później Trałka wrzucił piłkę z rzutu rożnego na głowę Ławniczaka, a ten świetnie wyszedł w powietrze i uderzył bardzo precyzyjnie, dając Warcie Poznań pierwszego w tym sezonie gola w Ekstraklasie.

Goście mogli podwyższyć prowadzenie, jednak uderzenie Kuzdry tylko obiło poprzeczkę. Przed końcem pierwszej części gry zaatakowali też zawodnicy Wisły Płock - Szwoch zagrał do Tuszyńskiego z rzutu rożnego, ten uderzeniem głową próbował zaskoczyć Lisa, ale golkiper poznaniaków stanął na wysokości zadania.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy Trałka po raz drugi precyzyjnie wykonał stały fragment gry, tym razem jednak do piłki dopadł nie Ławniczak, a drugi ze środkowych obrońców, Bartosz Kieliba. I tym razem także golkiper gospodarzy nie miał szans.

Warta prowadziła 2:0 i była na najlepszej drodze do zwycięstwa. Wisła Płock próbowała atakować rywali, jednak tego dnia Warta potwierdziła, że jest naprawdę dobrze zdyscyplinowanym taktycznie zespołem. Minimalnie przestrzelony rzut wolny Garcii, kilka niezbyt groźnych strzałów na bramkę... aż do 79. minuty było to wszystko, co mieli do zaprezentowania gospodarze. Wtedy to niefortunna interwencja Ławniczaka zakończyła się trafieniem samobójczym.

Od tego momentu "Nafciarze" uwierzyli w to, że można jeszcze odwrócić losy tego spotkania. Niestety dla nich, zimny prysznic nastąpił bardzo szybko. I to za sprawą Łukasza Trałki, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Wisła ma 5 punktów, Warta - 4. O 20.30 drugie piątkowe spotkanie - lider Górnik Zabrze zagra z Wisłą Kraków.

00:10 sobolewski.mp3 Bardzo rozczarowany jest trener Wisły Radosław Sobolewski (IAR)

00:31 tworek.mp3 Trener Warty Piotr Tworek podkreśla, że jego zespół dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków (IAR)

Wisła Płock - Warta Poznań 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Aleks Ławniczak (29-głową), 0:2 Bartosz Kieliba (48-głową), 1:2 Aleks Ławniczak (79-samobójcza), 1:3 Łukasz Trałka (85).

Żółta kartka - Wisła Płock: Damian Michalski. Warta Poznań: Michał Jakóbowski, Aleks Ławniczak.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów 1 411.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień, Damian Michalski, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali - Damian Rasak, Dusan Lagator, Filip Lesniak, Dawid Kocyła (65. Piotr Pyrdoł), Mateusz Szwoch (75. Wojciech Szumilas) - Patryk Tuszyński (65. Cillian Sheridan).

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Jakub Kuzdra - Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Michał Jakóbowski (90. Kajetan Szmyt), Robert Janicki (69. Konrad Handzlik), Mariusz Rybicki (84. Mario Rodriguez) - Mateusz Kuzimski.

5. K O L E J K A (25-27 września)

25 września, piątek

Wisła Płock - Warta Poznań 1:3
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:0

26 września, sobota

Cracovia - Raków Częstochowa (15.00)
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała (17.30)
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)

27 września, niedziela

Stal Mielec - Piast Gliwice (12.30)
Lech Poznań - Pogoń Szczecin - przełożony
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (17.30) - przełożony

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Piast Gliwice 4 0 1 3 0-4 1 -4
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze