PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 29.10.2020

Liga Europy: Lech Poznań przegrał z Rangers FC. Szkoci niepokonani na Ibrox Stadium

Lech Poznań przegrał w Glasgow w 2. kolejce piłkarskiej Ligi Europy z Rangers FC w meczu grupy D. Jedynego gola na Ibrox Stadium strzelił Alfredo Morelos. W drugim spotkaniu tej grupy Benfica Lizbona pokonała u siebie Standard Liege 3:0. Za tydzień w Poznaniu "Kolejorz" zagra z drużyną z Belgii.
  • Liderem grupy D jest Benfica Lizbona przed Rangers FC
  • Lech Poznań wciąż bez punktów w fazie grupowej LE
  • Tytułu broni Sevilla

Po domowej porażce z Benfiką Lizbona (2:4) Lech Poznań mierzył się z kolejnym gigantem, tym razem ze Szkocji – Rangers FC.

Piłkarze Lecha Poznań od pierwszych minut szukali rozwiązań, by zaskoczyć drużynę prowadzoną przez Stevena Gerrarda. W jednej z akcji próbował Dani Ramirez, ale zawodnik "Kolejorza" minimalnie przestrzelił obok bramki gospodarzy.

Szybko odpowiedzieć chcieli zawodnicy Rangers. Kemar Roofe zapoczątkował akcję, piłkę otrzymał Ianis Hagi, który uderzył ze środka pola karnego, ale Filip Bednarek nie był zmuszony do interwencji. Futbolówka przeleciała obok prawego słupka.

Kolejną okazję Roofe miał w 25. minucie, ale po jego uderzeniu piłka o kilka centymetrów minęła lewy słupek bramki poznańskiej drużyny.

Akcja szybko przeniosła się pod bramkę gospodarzy. Na skraju pola karnego strzał oddał Jakub Moder, ale próba niecelna.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Lech wyszedł z kontrą. Piłką otrzymał Mikael Ishak, ale przestrzelił z bliskiej odległości. Chwilę później "Kolejorz" miał rzut wolny, ale i tym razem Moder nie zaskoczył Allana McGregora.
Do przerwy na Ibrox Stadium w Glasgow był bezbramkowy remis.

Tuż po zmianie stron w dogodnej sytuacji znalazł się Tymoteusz Puchacz, ale nie sięgnął przelatującej piłki. Centymetry dzieliły podopiecznych trenera Dariusza Żurawia od wyjścia na prowadzenie w meczu z Rangers FC.

Lech miał stały fragment gry. Głową uderzał Thomas Rogne, ale futbolówka kolejny raz mija słupek bramki McGregora.

Liga Europy: Rangers FC - Lech Poznań. "Kolejorz" poważnie osłabiony

Po godzinie gry większą przewagę w na Ibrox Stadium zaczęli zyskiwać gospodarze. Poznaniacy dobrze grali w defensywie, broniąc się przed atakami Rangers FC.

W 68. minucie poznański mur został skruszony. Po dośrodkowaniu Alfredo Morelos mocnym strzałem głową nie dał większych szans Bednarkowi.

Do końca Lech Poznań nie był w stanie strzelić wyrównującego gola. Ostatecznie "Kolejorz" zaliczył drugą porażkę w fazie grupowej Ligi Europy.

W drugim spotkaniu grupy D Benfica Lizbona pokonała u siebie Standard Liege 3:0. Liderem jest drużyna z Portugalii przed Rangers FC. Lech i Standard wciąż bez punktów po dwóch kolejkach LE.

Lech Poznań w następnej kolejce podejmie u siebie Standard Liege. Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godz. 18.55.

Od 2012 roku w Lidze Europy wygrywają tylko hiszpańskie (Atletico 2012, 2018, Sevilla 2014-2016, 2020) i angielskie drużyny (Chelsea 2013, 2019, Manchester United 2017).

Faza grupowa potrwa do 10 grudnia, a finał zaplanowano na 26 maja 2021 w Gdańsku.