PolskieRadio 24
Aneta Hołówek 06.12.2020

Ekstraklasa: Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin. Podział punktów w Gliwicach

Piast Gliwice zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1 (1:1) w spotkaniu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla gospodarzy gola strzelił Jakub Świerczok (10'). Bramkę dla gości zdobył Samuel Mraz (14').
  • W sobotę w tabeli Ekstraklasy nastąpiła zmiana w czołówce - dotychczasowy lider Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, z kolei Legia pokonała Lechię Gdańsk i to podopieczni Czesława Michniewicza są teraz na prowadzeniu
  • Tytułu broni warszawska Legia
Nie żyje Diego Maradona - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Gospodarze, po słabym starcie sezonu, zanotowali pięć meczów bez porażki (w lidze i Pucharze Polski), ale Zagłębie przyjechało do Gliwic jako piąty zespół tabeli, mający dwa razy więcej punktów niż rywal.

Piłkarze Piasta wyszli na boisko przed spotkaniem w wesołych, mikołajowych czapkach, jednak po rozpoczęciu gry o żadnym świątecznym nastroju nie było mowy.

Początek należał do gliwiczan. Jakub Świerczok co prawda najpierw nie dał rady pokonać lubińskiego bramkarza z bliska, ale po chwili przelobował go niemal z środka.

Zespół trenera Martina Seveli szybko odrobił straty. Podanie Dejana Drazicia z końcowej linii zamienił na gola wbiegający Samuel Mraz.

W 16. minucie mogło być 2:1, znów w roli głównej wystąpił Świerczok, a piłka po jego strzale z kilku metrów odbiła się od słupka.

Później do głosu doszli goście. Grali pressingiem, częściej atakowali, tyle, że nie potrafili skończyć akcji groźnym strzałem.

Po przerwie znacząco się ochłodziło, a oba zespoły z wyraźną ochotą i w dobrym tempie walczyły komplet punktów.

Bliżej zdobycia drugiego gola w pierwszych minutach po przerwie byli lubinianie, na przeszkodzie stanęło rozregulowane „celowniki”. Rywale rzadziej przedostawali się z piłką w okolice pola karnego, tym niemniej mogli ponownie prowadzić, gdyby dobrze ustawiony Świerczok nie strzelił wprost w Dominika Hładuna.

Piast od tego momentu grał aktywniej w ofensywie, kilka razy obrońcy Zagłębia mieli co robić. W ostatnim kwadransie tempo gry spadło, goście szanowali piłkę, nie pozwolili przeciwnikom na stworzenie sytuacji podbramkowych i wywieźli z Gliwic punkt.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Jakub Świerczok (10), 1:1 Samuel Mraz (14).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Michał Chrapek, Piotr Malarczyk.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Piotr Malarczyk, Tomas Huk, Jakub Holubek - Gerard Badia (82. Michał Żyro), Michał Chrapek (75. Tiago Alves), Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski (46. Tomasz Jodłowiec) - Dominik Steczyk (82. Arkadiusz Pyrka), Jakub Świerczok (88. Patryk Lipski).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Wójcicki, Dominik Jończy, Lubomir Guldan, Mateusz Bartolewski - Patryk Szysz (75. Sasa Zivec), Jewgienij Baszkirow, Łukasz Poręba, Jakub Żubrowski, Dejan Drazić (82. Jakub Bednarczyk) - Samuel Mraz (75. Rok Sirk).

00:27 Fornalik po Piast Zagłębie.mp3 Szkoleniowiec Piasta Waldemar Fornalik przyznał, że remis go nie zadowala (IAR)

00:22 SEvela po Piast Zagłębie.mp3 Trener Zagłębia - Słowak Martin Ševela tłumaczył, że było to wyrównane spotkanie (IAR)

Program i wyniki 12. kolejki Ekstraklasy:

Cracovia - Wisła Kraków 1:1
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0

2020-12-06:

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (2:0)

2020-12-07:
Pogoń Szczecin - Stal Mielec (18.00)
Wisła Płock - Górnik Zabrze (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12 2 3 7 12-29 9 -17
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze