Paweł Słójkowski 13.12.2020

Ekstraklasa: Czesław Michniewicz podsumował mecz z Wisłą. "Szczęśliwie wygraliśmy"

Legia Warszawa w sobotnim spotkaniu wygrała 2:1 z Wisłą Kraków i odskoczyła rywalom w walce o tytuł mistrza Polski. Trener Czesław Michniewicz podkreślał jednak, że nie było to łatwe zwycięstwo jego drużyny.

W sobotnim spotkaniu Legia miała nie lada problemy, by narzucić rywalom swój styl gry. Wisła grała agresywnie, mogła imponować pressingiem i agresją, z którą nie radzili sobie przyjezdni.

"Biała Gwiazda" prowadziła aż do 81. minuty, kiedy to z rzutu karnego wyrównał Tomas Pekhart. Czech dobił rywali w samej końcówce spotkania, strzałem głową pokonując Mateusza Lisa.

Krakowianie pod wodzą nowego trenera Petera Hyballi wyglądali jednak obiecująco, a Czesław Michniewicz podkreślał, że jego zespół znacznie poprawił swoją grę w drugiej połowie meczu, co pozwoliło mu zapisać na swoim koncie komplet punktów.

Po meczu Legia – Wisła Kraków (1:2) powiedzieli:

Czesław Michniewicz (trener Legii Warszawa): Gratuluję swojej drużynie, że wygrała bardzo trudne spotkanie z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. W pierwszej połowie zagraliśmy nie tak, jak sobie zakładaliśmy. Spodziewaliśmy się, że Wisła będzie grała wysokim pressingiem. Ćwiczyliśmy przez cały mikrocykl wyjście spod tego pressingu, ale nie udawało się nam się to zbyt często. Wisła miała częściej piłkę przy nodze, budowała akcje składające się z większej liczby podań. Były jednak dwa, trzy momenty, że mogliśmy się pokusić o strzelenie gola.

- Druga połowa wyglądała już inaczej. Mieliśmy analizę gry, poza tym wiedzieliśmy, że Wisła mocno się zaangażowała, jej piłkarze mieli dużo startów, szybkich biegów i wiedzieliśmy, że w takim tempie tego meczu nie wytrzymają. My też musieliśmy dłużej utrzymywać piłkę, wykorzystywać całe boisko, zmieniać kierunki ataku. Zaczęło to lepiej wyglądać. Mateusz Wieteska strzelił gola, choć jak twierdzi, piłka po strzale Artura Jędrzejczyka, leciała do bramki. Chciał dobrze, a wyszła pozycja spalona. Potem Tomek Pehkart zdobył dwie bramki i szczęśliwie wygraliśmy to spotkanie, choć pierwsza połowa była bardzo średnia w naszym wykonaniu.

Peter Hyballa (trener Wisły Kraków): Szkoda, że przegraliśmy, ale muszę pochwalić swój zespół, bo przez 60 minut wyglądaliśmy dobrze. Graliśmy pressingiem, widać było nasz nowy styl gry, stwarzaliśmy sobie okazje. Mieliśmy problemy, kiedy byliśmy przy piłce. Nie najlepiej wyglądaliśmy też kondycyjnie, ale to będzie się poprawiać z tygodnia na tydzień. Legia ma świetnego napastnika Tomasa Pekharta, który wykorzystał rzut karny, a potem sytuację w końcówce spotkania, kiedy nie zastosowaliśmy wystarczającego pressingu na skrzydłowych. Graliśmy dziś systemem 4-1-4-1. Jak będziemy lepsi kondycyjnie, takie mecze będziemy wygrywać.

00:24 michniewicz.mp3 Trener Czesław MIchniewicz był zadowolony z wyniku spotkania (IAR)

Wyniki meczów 13. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2020-12-11:
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 0:5 (0:2)
2020-12-12:
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)
Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:2 (1:0)
Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 0:2 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki
2020-12-13:
PGE FKS Stal Mielec - Lech Poznań (15.00)
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok (17.30)
2020-12-14:
Lechia Gdańsk - Wisła Płock (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 13 2 3 8 12-34 9 -22
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze