Paweł Majewski 21.02.2021

La Liga: koniec zwycięskiej passy Barcelony w lidze. Beniaminek wyszarpał remis

Barcelona zremisowała u siebie z Cadiz 1:1 w meczu 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramkę dla gospodarzy zdobył Lionel Messi. Tego dnia Argentyńczyk rozgrywał 506. spotkanie ligowe w barwach "Dumy Katalonii" i jest pod tym względem rekordzistą.
  • Messi ma o jeden występ w barwach Barcelony więcej niż Xavi Hernandez
  • W niedzielę trafił z rzutu karnego, ale jego drużyna nie potrafiła wygrać z beniaminkiem
La Liga: druga w sezonie porażka Atletico. Real wykorzystał szansę

Gol rekordzisty nie pomógł

O jeden mecz mniej ma Xavi Hernandez, który zakończył już karierę. W składzie gospodarzy był też m.in. Sergio Busquets, który wystąpił w tym klubie w ekstraklasie po raz 400. i jest czwarty w klubowej klasyfikacji wszech czasów. Wyprzedza go także Andres Iniesta - 442 ligowe występy.

Messi trafił do siatki w 32. minucie z rzutu karnego. To jego 16. gol w tym sezonie, co daje mu pierwsze miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców, ex aequo z byłym kolegą z drużyny - Urugwajczykiem Luisem Suarezem z Atletico Madryt. Argentyńczyk zdobył też bramkę w szóstym kolejnym spotkaniu w ekstraklasie.

W 89. minucie do wyrównania doprowadził Alex Fernandez, także z rzutu karnego. Tym samym beniaminek przerwał passę siedmiu ligowych zwycięstw ekipy ze stolicy Katalonii.

Lider niespodziewanie przegrał

Barcelona ma 47 punktów po 23 meczach. Przed nią sklasyfikowane są tylko Atletico Madryt - 55 również po 23 spotkaniach oraz Real Madryt - 52 po 24.

W sobotę lider niespodziewanie przegrał u siebie z Levante 0:2. Była to pierwsza ligowa porażka Atletico na własnym stadionie od 1 grudnia 2019 roku. Z kolei Real, grający w częściowo rezerwowym składzie z powodu licznych kontuzji, skromnie wygrał na wyjeździe z Realem Valladolid 1:0.