PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 14.03.2021

Ligue 1: Francuzi pod wrażeniem Arkadiusza Milika. "Błysk geniuszu" polskiego napastnika

W wygranym przez Olympique Marsylia 3:1 meczu ze Stade Brest Arkadiusz Milik zdobył bramkę, otwierającą wynik spotkania. Francuskie media doceniają postawę Polaka i zgodnie twierdzą, że nasz napastnik jest graczem, którego w rundzie jesiennej brakowało OM.

Milik zdobył gola w doliczonym czasie pierwszej połowy. Polak po indywidualnej akcji uderzył lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Strzał z trudnej pozycji okazał się bardzo precyzyjny - piłka była poza zasięgiem bramkarza gości Gautiera Larsonneura. Był to 3. gol w 6 meczu w barwach OM polskiego napastnika.

Na świetną postawę Milika w akcji bramkowej uwagę zwraca portal hommedumatch.fr. "W ostatniej akcji pierwszej połowy skutecznie co do milimetra wykorzystał sytuację, którą sam sobie stworzył. Zademonstrował swój spryt oraz zwinność" - podsumowuje serwis, przyznając Polakowi notę 7 w 10-stopniowej skali.

"Le Parisien" ocenia, że Polak jest brakującym ogniwem w ataku OM. "W momencie kiedy do głosu dochodził Stade Brestois, to został ukarany przez Arkadiusza Milika. Wydaje się, że OM w końcu znalazł swojego strzelca!" - czytamy.

W podobnym tonie grę Milika podsumował portal 90min.com. "To jego szósty mecz w Ligue 1, a już decyduje o wyniku swojego zespołu i to w jakim stylu!" - pisze serwis.

Podobnie aktywność Milika na boisku ocenił portal maxifoot.fr. "Polski napastnik potwierdza, że Olympique Marsylia dokonał dobrego wyboru ściągając go tej zimy. Jego ruchy i inteligencja w grze robią bardzo dużo dobrego" - chwalą Polaka francuscy dziennikarze.

Milik do końca bieżącego sezonu pozostanie w Marsylii na wypożyczeniu. Klub z Prowansji ma jednak obowiązek wykupienia napastnika z Napoli za 8 mln. Na konto neapolitańczyków kolejne 4 mln euro może trafić z tytułu zawartych w umowie bonusów. W lipcu Milik podpisze z OM kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2024 roku.