PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 20.03.2021

Ekstraklasa: bramkarze bohaterami meczu Śląska z Wisłą Płock

Śląsk Wrocław zremisował na własnym boisku z Wisła Płock w pierwszym sobotnim spotkaniu 22. kolejki Ekstraklasy. Na najwyższe noty za to spotkanie zasłużyli bramkarze obu drużyn.

W 27. minucie pierwszy groźny strzał oddał Śląsk Wrocław, ale na posterunku po uderzeniu Stigleca był Kamiński, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Niestety, poza tą okazją pod bramkami nie działo się zbyt wiele. Zarówno Śląsk, jak i Wisła potrafiły w niezły sposób przenosić się w groźniejsze sektory boiska, później jednak raziły brakiem pomysłu na to, jak zakończyć akcję celnym strzałem. W całej połowie golkiperzy musieli interweniować zaledwie dwa razy.

Wszystko mogło zmienić się w doliczonym czasie gry, kiedy to po dobrym dośrodkowaniu Mateusza Szwocha do uderzenia głową doszedł Patryk Tuszyński. Napastnik nie dał jednak rady pokonać Putnocky'ego, który był dobrze ustawiony.

Po wznowieniu gry bramkarza gospodarzy próbował pokonać Mateusz Szwoch. Pomocnik uderzył z rzutu wolnego mimo ostrego kąta, ale Putnocky przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W odpowiedzi Śląsk napędził stracha Wiśle, dośrodkowanie Stigleca nie znalazło jednak adresata, ponieważ Piasecki był minimalnie spóźniony. W kolejnej akcji z najbliższej odległości pomylił się Tuszyński, który dobrze wygrał walkę o pozycję w polu karnym.

W 68. minucie pod bramką Wisły Płock wynikło gigantyczne zamieszanie, ale nie skorzystał z niego Robert Pich, który zdecydował się na pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości. Tym razem defensywa popisała się bardzo dobrą asekuracją i udało się uniknąć straty gola.

W końcówce przewagę miał Śląsk, jednak spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co w największej mierze jest zasługą bramkarzy obu drużyn.

Śląsk Wrocław – Wisła Płock 0:0

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Dino Stiglec, Israel Puerto, Patryk Janasik.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Mecz bez udziału publiczności

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky – Guillermo Cotugno, Israel Puerto, Mark Tamas, Dino Stiglec – Lubambo Musonda (46. Bartłomiej Pawłowski), Patryk Janasik, Mathieu Scalet, Robert Pich (81. Waldemar Sobota), Marcel Zylla (35. Mateusz Praszelik) – Fabian Piasecki (65. Erik Exposito).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Angel Garcia Cabezali - Damian Rasak, Filip Lesniak, Mateusz Szwoch, Hubert Adamczyk (57. Rafał Wolski), Dawid Kocyła (78. Mateusz Lewandowski) - Patryk Tuszyński (78. Torgil Gjertsen).

00:34 sobolewski.mp3 Szkoleniowiec gości Radosław Sobolewski tak podsumował to spotkanie (IAR)

00:46 lavicka.mp3 Trener gospodarzy Vítězslav Lavička nie jest do końca zadowolony z wyniku (IAR)