PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 21.03.2021

Ekstraklasa: popis Pekharta w Lubinie. Legia rozbiła Zagłębie

Legia Warszawa rozbiła na wyjeździe 4:0 Zagłębie Lubin w ostatnim spotkaniu 22. kolejki Ekstraklasy. Wszystkie gole zdobył świetnie dysponowany Tomas Pekhart.

Legia zanotowała kapitalny początek spotkania. Już po niecałych dwudziestu minutach było 3:0, a hat-trickiem popisał się Tomas Pekhart. Czech najpierw wykorzystał rzut karny, później trafił do siatki po sporym zamieszaniu bramkowym, a na koniec wbił piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Gospodarze mieli ogromne problemy, by stworzyć zagrożenie pod bramką Artura Boruca, Legia zaś stworzyła sobie jeszcze kilka sytuacji do tego, by podwyższyć prowadzenie - szanse mieli Luquinhas i Juranović. W niedzielnym spotkaniu Legii wychodziło praktycznie wszystko, a piłkarze Zagłębia zdecydowanie pozwalali swoim rywalom na zbyt dużo w ofensywie.

To była deklasacja w wykonaniu mistrza Polski, a trener Zagłębia Martin Sevela zdecydował się na zmiany jeszcze przed przerwą - zdjął z boiska Miroslava Stocha i Filipa Starzyńskiego. Po zakończeniu pierwszych 45 minut dokonał dwóch kolejnych rotacji.

Po wznowieniu gry Zagłębie miało pierwszą dobrą szansę, jednak Szysz nie zdołał pokonać Boruca. Legia, co zrozumiałe, zdjęłą nogę z gazu i widać było, że nie chce tu forsować tempa, z drugiej strony piłkarze mieli też świadomość, że nie można pozwolić rywalom na powrót do gry.

W 63. minucie Legia dobiła rywala. I znów w roli głównej wystąpił Pekhart. Piłkę w pole karne dograł Paweł Wszołek, a niefortunnie interweniował Lorenzo Simić, który wyłożył Czechowi piłkę pod nogi. Napastnik uderzył mocno w długi róg i trzeba powiedzieć, że nie mógł zrobić tego lepiej.

Na tym zakończył się show Pekharta, a napastnik opuścił boisko w 71. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Legia utrzymuje siedem punktów przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin.

00:18 michniewicz.mp3 Szkoleniowiec Legii - Czesław Michniewicz nie ukrywał radości ze zwycięstwa (IAR)

00:11 sevela.mp3 Słowacki trener Zagłębia - Martin Ševela miał pretensje do swoich zawodników (IAR)

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4 (0:3).

Bramki: 0:1 Tomas Pekhart (6-karny), 0:2 Tomas Pekhart (13), 0:3 Tomas Pekhart (19), 0:4 Tomas Pekhart (63).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Mateusz Wieteska.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Dorde Crnomarković, Sasa Balić – Patryk Szysz, Jakub Żubrowski (46. Kamil Kruk), Dejan Drazić (78. Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (40. Jewgienij Baszkirow), Miroslav Stoch (40. Adam Ratajczyk) – Karol Podliński (46. Samuel Mraz).

Legia Warszawa: Artur Boruc – Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow (78. Mateusz Hołownia) - Josip Juranović, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz (78. Jakub Kisiel), Bartosz Kapustka, Andre Martins (58. Walerian Gwilia), Luquinhas (78. Ernest Muci) – Tomas Pekhart (71. Kacper Kostorz).

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 22 4 6 12 21-48 18 -27
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze