PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 05.04.2021

Ekstraklasa: Podbeskidzie lepsze od Wisły Kraków. "Górale" opuszczają ostatnią pozycję w lidze

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Wisłę Kraków 2:0 w meczu 23. kolejki Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Roberta Kasperczyka nie są już ostatnią ekipą tabeli rozgrywek.

Wisła Kraków wyraźnie przespała pierwszą połowę, praktycznie ani razu nie zagrażając bramce rywali.

Podbeskidzie dobrze rozpoczęło spotkanie, w 13. minucie było już 1:0 dla gospodarzy. Ładną indywidualną akcją popisał się Ubbink, który wpadł w pole karne, mijając po drodze kilku rywali, by po chwili świetnie odnaleźć się w szesnastce po strzale Sitka - Holendrowi pozostało tylko wbicie piłki do bramki z kilku metrów.

Peter Hyball już po pół godzinie gry zdecydował się zmienić bezbarwnego Mawutora, jednak nie wystarczyło to, by zmienić obraz tego spotkania. "Biała Gwiazda" cały czas grała wolno i schematycznie, a gospodarze grali skutecznie w obronie i nie forsowali tempa z racji tego, że mieli korzystny wynik.

Druga połowa potwierdziła, że nie był to dzień Wisły Kraków. Już pierwsza akcja Podbeskidzia sprawiła, że strata się zwiększyła. Po szybkiej akcji lewym skrzydłem piłka trafiła do Bilińskiego, który co prawda koszmarnie skiksował, jednak piłka tak szczęśliwie odbiła się od jego nogi, że trafiła do Niepsuja. Były gracz krakowskiego klubu dobrze włączył się do akcji i trafił do siatki.

Od tego momentu Podbeskidzie oddało inicjatywę przyjezdnym, Wisła stworzyła sobie kilka niezłych sytuacji, ale gospodarzy albo ratowała poprzeczka, albo zawodzili napastnicy krakowian.

Podbeskidzie mogło wygrać nawe wyżej, jednak "Białą Gwiazdę" uratował słupek.

Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie, a to, co pokazała Wisła od straty drugiego gola, nie wystarczyło nawet do remisu. Podbeskidzie sięgnęło po komplet punktów i opuściło ostatnią pozycję w Ekstraklasie. Stawkę zamyka w tym momencie Stal Mielec, której sobotni mecz z Rakowem Częstochowa został przełożony.

00:26 wójs.mp3 Drugi trener Podbeskidzia Kordan Wójs podkreśla, że bielszczanie dobrze wykorzystali przerwę na spotkania reprezentacji (IAR)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Desley Ubbink (14), 2:0 David Niepsuj (48).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Marco Tulio, Serhij Miakuszko, Karol Danielak. Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Georgij Żukow.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Mecz bez udziału publiczności.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Filip Modelski, Rafał Janicki, Milan Rundić - David Niepsuj (75. Karol Danielak), Jakub Hora (72. Marco Tulio), Michał Rzuchowski, Desley Ubbink (77. Serhij Miakuszko), Łukasz Sierpina - Kamil Biliński (71. Peter Wilson), Maksymilian Sitek (71. Dominik Frelek).

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Dawid Szot (46. Łukasz Burliga), Michal Frydrych, Uros Radaković, Maciej Sadlok (83. Żan Medved) - Yaw Yeboah (74. Jakub Błaszczykowski), Georgij Żukow, David Mawutor (30. Nikola Kuveljić), Stefan Savić, Jean Carlos Silva (46. Piotr Starzyński) - Felicio Brown Forbes.