PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 05.04.2021

Ekstraklasa: pewne zwycięstwo Lechii. Zagłębie Lubin w dołku

Lechia Gdańsk pokonała Zagłebie Lubin 3:1 w ostatnim poniedziałkowym spotkaniu 23. kolejki Ekstraklasy. "Miedziowi" ponieśli trzecią porażkę z rzędu.

Przed meczem trener Zagłębia Martin Sevela deklarował, że podczas przerwy na mecze reprezentacji pracował przede wszystkim nad poprawą gry defensywnej swojego zespołu. Niestety, już otwarcie spotkania pokazało, że lubinianie cały czas mają problem w tym aspekcie gry.

Przy biernym zachowaniu obrońców piłkę precyzyjnym strzałem w długi róg sprzed pola karnego do siatki posłał Łukasz Zwoliński. Była 6. minuta spotkania.

Zagłebie źle weszło w mecz, jednak nie był to koniec problemów. W 23. minucie piłkę na listę strzelców wpisał się Maloca i było 2:0 dla Lechii, która może nie rozgrywała wielkiego spotkania, jednak mogła imponować skutecznością.

Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą, wykorzystując dobre rozegranie rzutu rożnego. Balić zgrał piłkę do Szysza, a ten nie miał problemów z pokonaniem Duszana Kuciaka.

Gol do szatni nie pomógł jednak "Miedziowym". Po wznowieniu gry goście próbowali gonić wynik, mimo tego to znów Lechia cieszyła się z bramki. Ładna akcja Kopacza i Kubickiego zakończyła się dośrodkowaniem, które trafiło do Udovicicia. Skrzydłowy przymierzył z pierwszej piłki, a rykoszet zmylił Hładuna. Lechia była w optymalnej sytuacji do tego, by wygrać to spotkanie, Zagłębie zaś nie potrafiło podnieść się po tym ciosie.

Lechia wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli, Zagłębie zaś jest dziesiąte i zanotowało trzecią kolejną porażkę.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (6), 2:0 Mario Maloca (22-głową), 2:1 Patryk Szysz (45+2), 3:1 Zarko Udovicić (64).

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Jan Biegański, Zarko Udovicić. KGHM Zagłębie Lubin: Damian Oko, Sasa Balic, Dejan Drazić, Kamil Kruk.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Mecz bez udziału publiczności.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Kristers Tobers, Mario Maloca, Conrado - Łukasz Zwoliński, Jan Biegański, Maciej Gajos (62. Jarosław Kubicki), Tomasz Makowski (85. Karol Fila), Zarko Udovicić (90+1. Mateusz Żukowski) - Flavio Paixao (85. Kenny Saief).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Damian Oko, Sasa Balić - Patryk Szysz, Jewgienij Baszkirow (46. Dejan Drazić), Jakub Żubrowski (85. Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (85. Kamil Kruk), Miroslav Stoch (70. Samuel Mraz) - Karol Podliński (70. Łukasz Poręba).

Wyniki meczów 23. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2021-04-03:
Wisła Płock - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa, przełożony
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2 (4:1)
Cracovia Kraków - Lech Poznań 2:1 (1:1)
2021-04-05:
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:2 (0:1)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. PGE FKS Stal Mielec 22 4 7 11 24-39 19 -15
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze