PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 06.04.2021

Premier League: cenne zwycięstwo West Hamu. Fabiański bliżej Ligi Mistrzów

West Ham United wygrał 3:2 w wyjazdowym spotkaniu z Wolverhampton i po 30 kolejkach Premier League zajmuje czwarte miejsce w tabeli, premiowane grą w Lidze Mistrzów. Łukasz Fabiański rozegrał cały mecz w bramce "Młotów".

West Ham jest jednym z największych zaskoczeń w tym sezonie Premier League. "Młoty" pod wodzą Davida Moyesa rozgrywają najlepszy sezon od lat. Przeważnie londyńczycy mieli wysokie aspiracje, jednak zamiast walki o czołowe pozycje w lidze musieli oglądać się za siebie, by oddalić widmo degradacji lub wikłali się w walkę o miejsca w środku tabeli. Od sezonu 2012/13, który był ich pierwszym po powrocie do Premier League, tylko raz zdołali uplasować się w górnej połówce tabeli i miało to miejsce w 2016 roku.

Obecne rozgrywki są dla piłkarzy Davida Moyesa świetnym czasem - w tym momencie są najlepszą drużyną z Londynu, a niedzielne zwycięstwo nad Wolverhampton pozwoliło im przeskoczyć w tabeli Chelsea.

Pierwsza połowa był koncertem "Młotów" - w 38. minucie wygrywali już 3:0 po golach Lingarda, Fornalsa i Bowena.

Łukasz Fabiański skapitulował tuż przed przerwą po uderzeniu Dendockera, co dało gospodarzom nadzieję. Przy tym strzale głową nasz bramkarz był bez szans.

W drugiej części gry West Ham pozwolił zepchnąć się do defensywy, jednak cały czas starał się wyprowadzać groźne kontry - po jednej z akcji piłkę do siatki skierował Soucek, jednak sędzia dopatrzył się zagrania ręką i nie uznał tego gola.

W 68. minucie było już 3:2 po bramce Fabio Silvy, który uderzył w długi róg bramki Fabiańskiego. Niektóre media miały uwagi co do postawy Polaka przy tym golu, jednak nie miał on zbyt wiele czasu na interwencję.

Choć gracze Wolverhampton starali się do końca sięgnąć chociaż po jeden punkt, to West Ham wywiózł z ich terenu zwycięstwo i cały czas liczy się w grze o to, by w kolejnym sezonie występować w Lidze Mistrzów.

Jeśli ta misja się powiedzie, z pewnością będzie to jedno z największych zaskoczeń tego sezonu.