PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 07.04.2021

Liga Mistrzów: Bayern - PSG. Zeszłoroczni finaliści stworzyli kapitalne widowisko

Bayern Monachium przegrał z PSG 2:3 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu był Kylian Mbappe, który strzelił dwie bramki dla paryżan.

Wielkie emocje w starciu ubiegłorocznych finalistów Ligi Mistrzów mieliśmy właściwie od pierwszego gwizdka - już w 2. minucie gry Eric Choupo-Moting trafił w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W kolejnej akcji po szybkim kontrataku i precyzyjnym dograniu Neymara na listę strzelców wpisał się Kylian Mbappe. Przy jego strzale dość niezdarnie interweniował Manuel Neuer.

Był to 7. gol w 8. występie Francuza w tej edycji LM.

Bayern nie złożył jednak broni i już w 10. minucie mógł wyrównać - po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Thomas Mueller, ale Niemiec trafił wprost w Keylora Navasa. Po chwili scenariusz się powtórzył, ale tym razem z 4. metra uderzał Leon Goretzka. Kostarykański golkiper uwijał się jak w ukropie - po chwili odbił groźny strzał Pavarda.

Bawarczycy nie odpuszczali i tworzyli sobie kolejne sytuacje - w 27. minucie Choupo-Moting fatalnie skiksował z pola bramkowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po serii dobrych okazji Niemców, swoją szansę mieli paryżanie. Neymar posłał niesygnalizowane podanie do Marquinhosa, który został pod bramką Neuera po stałym fragmencie gry. Brazylijczyk precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 0:2.

Liga Mistrzów: Porto - Chelsea. Faworyci lepsi na półmetku sewilskiego dwumeczu

Chwilę później stoper PSG musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. W 33. minucie zmiany dokonał także Hansi Flick - za Leona Goretzkę wszedł Alphonso Davies. 4 minuty później Bayern strzelił kontaktową bramkę za sprawą precyzyjnej centry Pavarda i dobrej główki Choupo-Motinga.

Przed przerwą trener Bayernu zdecydował się na jeszcze jedną zmianę - Jerome Boateng zastąpił Nicklasa Suele. Po emocjonujących 45 minutach "Die Roten" przegrywali 1:2.

Po zmianie stron PSG wykreowało sobie świetną sytuację - w 52. minucie oko w oko z Neuerem stanął Neymar, ale górą był bramkarz Bayernu. Kolejne słowo należało do Bawarczyków - w 60. minucie na 2:2 wyrównał Thomas Mueller, który wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha. Był to jego 48. gol w historii występów w LM.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo - w 68. minucie PSG wyszło z kolejną szybką kontrą, Mbappe ograł Boatenga i sprytnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W końcówce "Die Roten" mieli swoje szanse, ale Alaba i Mueller pudłowali w dogodnych sytuacjach.

Rewanż odbędzie się 13 kwietnia w Paryżu. Prawdopodobnie udziału w nim nie weźmie Robert Lewandowski, który wykluczył taką możliwość w środowym wywiadzie.

Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 2:3 (1:2).

Bramki: dla Bayernu - Eric Maxim Choupo-Moting (37), Thomas Mueller (60); dla PSG - Kylian Mbappe dwie (3, 68), Marquinhos (28).

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).