PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 20.02.2022

Bundesliga: dublet Roberta Lewandowskiego i zwycięstwo Bayernu. Przewaga "Die Roten" rośnie

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w wygranym 4:1 meczu Bayernu Monachium z Greuter Fuerth. Ekipa z Bawarii umocniła się na prowadzeniu w tabeli, a "Lewy" powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji strzelców.

Starcie z Fuerth nastąpiło po serii kiepskich występów "Die Roten". Bawarczycy w środę tylko zremisowali z Red Bullem Salzburg, a w poprzedni weekend zaskakująco przegrali aż 2:4 z VfL Bochum.

Niespodziewanie to zamykający tabelę gracze Furth lepiej rozpoczęli spotkanie. Jamie Leweling w sytuacji sam na sam nie poradził sobie ze Svenem Ulreichem, a gracze Bayernu mogli odetchnąć z ulgą.

Goście dopięli jednak swego - w 42. minucie Branimir Hrgota po rykoszecie od Marcela Sabitzera trafił do siatki Bayernu z rzutu wolnego. "Die Roten" nie odpowiedzieli, a frustrację mistrzów Niemiec najlepiej obrazowała żółta kartka, którą Robert Lewandowski dostał za ostry faul na Hrgocie.

Sportowa złość "Lewego" dała wyrównanie w 47. minucie, kiedy Polak trafił z bliska do siatki gości. Chwilę później Bawarczycy już prowadzili - w 61. minucie Sebastian Griesbeck strzelił gola samobójczego po niefortunnej próbie wybicia dośrodkowania Thomasa Muellera.

W 82. minucie kolejne trafienie do swojego bilansu dopisał Lewandowski. Polak wykorzystał zagranie Niklasa Suele, który strącił piłkę po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry wynik na 4:1 ustalił Eric Choupo-Moting.

Bayern umocnił się na prowadzeniu - aktualnie ma 9 punktów przewagi nad Borussią Dortmund i 14 nad Bayerem Leverkusen. Fuerth pozostaje czerwoną latarnią Bundesligi ze stratą 10 "oczek" do bezpiecznej strefy. Z kolei Lewandowski powiększył przewagę nad Patrikiem Schickiem w klasyfikacji strzelców do 8 bramek - Polak ma ich na koncie 28 i pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem niemieckiej ekstraklasy.