Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Paweł Bączek 13.04.2022

Andrzej Duda jest już w Kijowie. Szczegóły wizyty objęte tajemnicą ze względów bezpieczeństwa

Prezydent Andrzej Duda i prezydenci krajów bałtyckich przyjechali do Kijowa - podała Kancelaria Prezydenta. Szczegóły wizyty - harmonogram i program - są objęte tajemnicą ze względów bezpieczeństwa.

Prezydent Andrzej Duda i prezydenci krajów bałtyckich przyjechali do Kijowa - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Mają dziś spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Kancelaria Prezydenta napisała, że państwa bałtyckie są naszymi kluczowymi partnerami w sprawach bezpieczeństwa w regionie. "Wspólnie postanowiliśmy, że pojedziemy do Kijowa razem. Polska jest organizatorem wizyty" - czytamy.

Wojna na Ukrainie. Szrot o wizycie prezydenta

Wcześniej szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot powiedział, że szczegóły wizyty - harmonogram i program - są objęte tajemnicą ze względów bezpieczeństwa. Zapewnił jednocześnie, że w czasie organizowania wyjazdu prezydenta dochowano wszelkich wymogów bezpieczeństwa. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli w tę organizację zaangażowani. Udało się zachować wszystko w wielkiej dyskrecji - mówił Paweł Szrot na briefingu prasowym.

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Paweł Szrot podkreślił, że wizyta w Kijowie ma wesprzeć walczącą o wolność Ukrainę. Wskazał, że Andrzej Duda wraz z prezydentami Estonii Alarem Karisem, Łotwy Egilsem Levitsem i Litwy Gitanasem Nausedą pojechali na Ukrainę ze wsparciem symbolicznym, politycznym oraz by porozmawiać o wsparciu materialnym.

- Wszystkie kraje, których prezydenci tam jadą, udzielają wsparcia o charakterze humanitarnym. Polska od dłuższego czasu pełni rolę lidera regionu wspierając i koordynując działania wszystkich krajów regionu, ale jednocześnie szanując ich suwerenność, równość - mówił szef gabinetu prezydenta.

Posłuchaj
00:27 11685580_1.mp3 Szrot: prezydent udał się do Kijowa, aby wesprzeć walczącą o wolność Ukrainę (IAR)

Wczoraj w Rzeszowie prezydenci Polski, Litwy i Łotwy, a także minister spraw zagranicznych Estonii spotkali się na specjalnym szczycie, którego celem było wyrażenie solidarności z Ukrainą. Politycy omawiali sytuację w regionie i sposoby wsparcia walczących Ukraińców.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pb