Jan Kosewski 16.08.2022

Lekkoatletyczne ME: Marcell Jacobs najlepszy w biegu na 100 metrów. Wielkie emocje w finale

Włoch Marcell Jacobs (9,95 sek.) wygrał finałowy bieg na 100 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które odbywają się w Monachium. Jacobs wyrównał przy tym rekord mistrzostw Europy. Srebrny i brązowy medal zdobyli brytyjscy sprinterzy Zhernel Hughes (9,99 sek.) i Jeremiah Azu (10,13 sek).

Jacobs wyrównał rekord mistrzostw Europy - 9,95. Drugi Hughes osiągnął czas 9,99, natomiast trzeci Azu poprawił rekord życiowy - 10,13. Na czwartej pozycji uplasował się Słowak Jan Volko - 10,16.

W finale nie uczestniczyli Polacy. Przemysław Słowikowski i Dominik Kopeć odpadli w półfinale.

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022