PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 20.08.2022

Lekkoatletyczne ME: Anna Wielgosz brązową medalistką na 800 m

Anna Wielgosz zajęła 3. miejsce w biegu na 800 metrów ME w Monachium. To już 10. podium Biało-Czerwonych podczas lekkoatletycznego czempionatu Europy.

Polka zapewniła sobie medal świetnym finiszem. Wielgosz zanotowała czas 1:59.87. Wygrała Brytyjka Keely Hodgkinson  (1:59,04) przed Francuzką Renelle Lamote (1:59,49).

Do tej pory Joanna Jóźwik była jedyną Polką, która zdobyła medal ME na 800 m. Na mecie Wielgosz nie kryła wzruszenia. - Ten medal pokazał mi, że mogę pozostać przy sporcie i się dzięki niemu utrzymać. Wciąż mogę walczyć o swoje marzenia. Wiele zawdzięczam trenerowi Kostrzewie, który dał mi wiarę w siebie - powiedziała na antenie TVP Sport.

To dziesiąty medal Biało-Czerwonych podczas imprezy w stolicy Bawarii. Reprezentacja Polski ma w dorobku dwa złote, cztery srebrne i cztery brązowe medale. Mistrzostwa Starego Kontynentu zakończą się w niedzielę.

02:43 Cezary Gurjew komentuje medalowy bieg Anny Wielgosz.mp3 Cezary Gurjew komentuje medalowy bieg Anny Wielgosz

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022