Bartosz Goluch 20.08.2022

Lekkoatletyczne ME: Alicja Konieczek tuż za podium w biegu na 3000 m

Alicja Konieczek zajęła czwarte miejsce w biegu na 3000 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Triumfowała Albanka Luiza Gega, srebro wywalczyła Niemka Lea Meyer, a brąz Brytyjka Elizabeth Bird.

Gega poprawiła rekord mistrzostw Europy - 9.11,31. Meyer osiągnęła czas 9.15,35, a Bird - 9.23,18. Brytyjka na ostatnim okrążeniu opadła sił i prawie została wyprzedzona przez Konieczek, która uzyskała wynikiem 9.25,15 poprawiła rekord życiowy.

00:17 alicja konieczek.mp3 Alicja Konieczek przyznaje, że atmosfera na Stadionie Olimpijskim była wspaniała (IAR)

Wyniki sobotnich finałów lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium i miejsca Polaków:

1. Holandia 3.20,87
(Eveline Saalberg, Andrea Bouma, Lieke Klaver, Laura De Witte, Femke Bol, Lisanne De Witte)
2. Polska 3.21,68
(Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Justyna
Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek)
3. Wielka Brytania 3.21,74
(Zoey Clark, Victoria Ohuruogu, Amarachi Pipi, Nicole Yeargin, Jodie Williams, Laviai

1. Wielka Brytania 2.59,35
(Joe Brier, Matthew Hudson-Smith, Rio Mitcham, Charles Dobson, Lewis Davey, Alex
Haydock-Wilson)
2. Belgia 2.59,49
(Alexander Doom, Jonathan Borlee, Julien Watrin, Jonathan Sacoor, Kevin Borlee, Dylan
Borlee)
3. Francja 2.59,64
(Gilles Biron, Loic Prevot, Simon Boypa, Teo Andant, Thomas Jordier)
...
9. Polska 3.02,95 odpadła w eliminacjach
(Szymon Dziuba, Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak i Karol Zalewski)

Robert Sobera (Polska) 5,50

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022