Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
polskieradio.pl
Katarzyna Karaś 23.04.2014

Egzamin gimnazjalny 2014. Część humanistyczna. Uczniowie: najtrudniejsze były zadania z WOS-u

379 tysięcy gimnazjalistów rozpoczęło w środę trzydniowy maraton egzaminacyjny. W pierwszej kolejności zmierzyli się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie
Uczniowie gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim piszą egzamin gimnazjalnyUczniowie gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim piszą egzamin gimnazjalnyPAP/Lech Muszyński
Galeria Posłuchaj
  • Uczniowie z Akademickiego Gimnazjum w Nowym Sączu o egzaminie gimnazjalnym z części humanistycznej (historia i wos). Relacja Moniki Chrobak (IAR)
Czytaj także

Jak przyznał jeden z uczniów Akademickiego Gimnazjum w Nowym Sączu, na początku, jak spojrzał na zadania miał pustkę w głowie i poczucie, że nic nie umie. Jednak, gdy wczytał się w pytania, okazało się, że nie są one trudne, a zagadnienia, które pojawiły się w arkuszu były przerabiane na lekcjach.
Jego koleżanka oceniła, że nie było zadania, które by ją zaskoczyło. Egzamin nie był też trudny dla jej kolegi, który podkreślił, że na niemal wszystkie pytania odpowiedział ze 100-procentową pewnością. W jego opinii najłatwiejsze były pytania z historii, te dotyczące starożytności. Najtrudniejsze zaś - według niego - były zadania z wiedzy o społeczeństwie. - Myślę, że sobie poradziłem - stwierdził.

x-news.pl, TVN24
Egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej rozpoczął się o godz. 9. Jako pierwszy uczniowie dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpili do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).
Egzamin gimnazjalny 2014: część humanistyczna. Jakie były zadania?>>>

Egzamin gimnazjalny 2014: część humanistyczna>>>
Egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej rozpoczął się o godz. 9. Jako pierwszy uczniowie dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie ich mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpili do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie mają 90 minut (dyslektycy 135 minut).

W czwartek gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej , a w piątek napiszą test z języka obcego.
Egzamin gimnazjalny 2014: najważniejsze informacje>>>
Egzamin gimnazjalny 2014: harmonogram>>>

Wyniki w czerwcu
Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki uczniowie poznają w czerwcu.
Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.
Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014. Część humanistyczna>>>
Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu, to będzie go pisać w drugim terminie - 2, 3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.
Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014. Część matematyczno-przyrodnicza>>>
Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.
<<<Czytaj więcej o egzaminie gimnazjalnym 2014>>>
CKE, PAP, kk