PolskieRadio 24
Paweł Majewski 21.09.2019

Bundesliga: Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Dwa gole Polaka w meczu Bayernu z Koeln

Robert Lewandowski zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium w meczu piłkarskiej Bundesligi przeciwko FC Koeln (4:0). Polski napastnik w pięciu ligowych kolejkach uzbierał już dziewięć goli!
  • Polak zdobył swoją 201. i 202. bramkę dla Bayernu
  • Dwa trafienia w meczu z Koeln sprawiły, że Lewandowski wyrównał osiągnięcie Carstena Janckera sprzed 19 lat
  • Beniaminek nie miał szans z mistrzem Niemiec

W niedawnym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Crvenie Zvezdzie Belgrad Lewandowski zdobył swoją dwusetną bramkę dla Bayernu we wszystkich rozgrywkach. Już w trzeciej minucie spotkania z Koeln ta statystyka była jednak nieaktualna. Polak trafił do siatki po asyście Joshuy Kimmicha. Do przerwy było to jedyne trafienie Bawarczyków.

Lewandowski jak Jancker

Worek z golami otworzył się w drugiej połowie. Kimmich tym razem dośrodkowywał z rzutu rożnego. "Lewy" wyskoczył najwyżej i zdobył swoją dziewiątą ligową bramkę w sezonie! Dwa zdobyte gole w sobotnim spotkaniu oznaczają, iż Polak strzelał bramki w pierwszych pięciu ligowych meczach Bayernu. Ostatnim piłkarzem, który mógł się pochwalić takim wyczynem był Carsten Jancker w sezonie 2000/2001.

W 59. minucie Lewandowski mógł zdobyć hat-tricka. Odstąpił jednak wykonywanie rzutu karnego faulowanemu wcześniej Philippe Coutinho. Brazylijczyk cieszył się z gola, ale swoją próbę musiał powtórzyć. Przy pierwszym strzale zbyt szybko z linii bramkowej wyszedł bowiem golkiper Kolonii Timo Horn.

Perisić ustalił wynik

Polski snajper opuścił murawę w 71. minucie, przy głośnym aplauzie kibiców zgromadzonych na Allianz Arena. Dwie minuty później po akcji nowych nabytków Bawarczyków wynik ustalił Ivan Perisić. Chorwat popisał się ładnym uderzeniem z lewej strony pola karnego po podaniu Coutinho.

Kolejną okazję do powiększenia bramkowego konta Lewandowski będzie miał 28 września. Wówczas mistrzowie Niemiec zagrają na wyjeździe z innym beniaminkiem SC Paderborn.