Polskie Radio
Paweł Gawlik 16.08.2010

Gol w ostatniej minucie, Legia pokonuje Cracovię

Legia Warszawa wygrała z Cracovią Kraków 2:1 w zaległym meczu pierwszej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Decydująca o zwycięstwie gospodarzy bramka padła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.
Kibice Legii WarszawaKibice Legii Warszawafot. Wikipedia

Bramkarz Cracovii Marcin Cabaj długo szykował się do, być może ostatniego w spotkaniu, wybicia piłki. Zaraz po jego wykopie sędzia przerwał grę i podyktował rzut wolny pośredni dla stołecznej drużyny. Na nic zdały się protesty niemal wszystkich piłkarzy Cracovii. Zgodnie z przepisami golkiper po złapaniu piłki powinien wprowadzić ją do gry w ciągu sześciu sekund. Arbiter nie zdecydował się jednak pokazać Cabajowi żółtej kartki - bramkarz Cracovii otrzymał już wcześniej ostrzeżenie za udział w przepychance i kolejna kartka oznaczałaby dla niego opuszczenie boiska.

Rzut wolny z zimną krwią wykorzystał Maciej Iwański. Chwilę potem sędzia zakończył mecz. Wcześniej spotkanie było bardzo wyrównane - Cracovia nie przestraszyła się bardziej utytułowanego rywala. Już w 3 minucie na piątym metrze przed bramkarzem znalazł się Bartosz Ślusarski, jednak jego słaby strzał znakomicie obronił Marijan Antolović. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla "Pasów"; przez Artura Jędrzejczyka popchnięty został Bartłomiej Dudzic, który dopadł do wybitej przez bramkarza Legii piłki. Jedenastkę pewnie wykorzystał Ślusarski.

Legia musiała walczyć o odrobienie strat. Przez wiele minut jej wysiłki przypominały bicie głową w mur i dopiero w 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Marcina Cabaja pokonał Marcin Komorowski. Cracovia ograniczyła się do kontr, ale kilka okazji na podwyższenie wyniku miała. Mimo porażki zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Obydwie drużyny walczyły o pierwsze punkty, bowiem w drugiej kolejce zarówno Legia jak i Cracovia przegrały.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Ślusarski (4-karny), 1:1 Marcin Komorowski (77), 2:1 Maciej Iwański (90+4).

Żółte kartki: Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Marijan Antolović, Maciej Iwański, Ivica Vrdoljak. Cracovia Kraków: Marian Jarabica, Marcin Cabaj, Mateusz Klich, Marek Wasiluk, Wojciech Łuczak.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 16 000.

Legia Warszawa: Marijan Antolović - Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak, Srda Knezević, Marcin Komorowski - Manu, Maciej Iwański, Ivica Vrdoljak, Alejandro Ariel Cabral (46. Takesure Chinyama), Maciej Rybus (66. Sebastian Szałachowski) - Bruno Mezenga (87. Miroslav Radović).

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Krzysztof Janus, Marian Jarabica, Piotr Polczak, Marek Wasiluk (80. Paweł Sasin) - Mariusz Sacha, Arkadiusz Radomski, Sławomir Szeliga (75. Wojciech Łuczak), Bartłomiej Dudzic - Mateusz Klich, Bartosz Ślusarski (75. Radosław Matusiak).