migracja
migrator migrator 13.01.2010

Tommy Robredo w ćwierćfinale turnieju w Auckland

Hiszpan w meczu 1/8 finału wygrał z Niemcem Simonem Greulem 7:6, 7:6.

Rozstawiony z numerem 1. Tommy Robredo awansował do ćwierćfinału turnieju tenisistów w Auckland. Hiszpan w meczu 1/8 finału wygrał z Niemcem Simonem Greulem 7:6, 7:6.

Niespdzianką meczów 1/8 finału jest porażka rozstawionego z numerem 3. innego hiszpańskiego tenisisty Juana Carlosa Ferrero, który przegrał ze Szwajcarem Michaelem Lammerem. Hiszpan wycofał się w pierwszym secie przegrywając 1:3.

Wkrótce okazało się, że Hiszpan ma kontuzję kolana, która zmusiła go do przerwania pojedynku. Uraz stawia pod dużym znakiem zapytania jego występ w Australian Open, który zaczyna się w poniedziałek.

Odpadła także turniejowa dwójka - kolejny Hiszpan David Ferrer, który przegrał z Francuzem Arnaudem Clementem 5:7, 4:6.

Do ćwierćfinału awansowali także Hiszpan Albert Montanes, Niemiec Philipp Kohlschreiber, Austriak Juergen Melzer, Amerykanin John Isner i Francuzi Marc Gicquel.