Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Paula Golonka 23.06.2012

Lady Pank jak The Rolling Stones

Melodie Lady Pank wpadają w ucho, a teksty i wykonanie są niegrzeczne. To jest sprawdzona recepta zespołu The Rolling Stones - uważa Maria Szabłowska, dziennikarka PR.
Lady Pank jak The Rolling StonesFot.: Flickr.com/lic. CC, Kuba Bożanowski
Posłuchaj
  • "Historia pewnej płyty" 24.06.2012

/

Maria Szabłowska podkreślała, że Lady Pank idealne łączy w sobie cechy niegrzecznego zespołu rockowego i popowego. Jej zdaniem o sukcesie zespołu zadecydowały także świetne teksty Andrzeja Mogielnickiego. – On jest świetnym obserwatorem, to do dziś dnia słychać. Pełna identyfikacja młodych ludzi z Lady Pank nastąpiła też dlatego, że mogli te teksty uznać za swoje – mówiła.
Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel i autor tekstów Lady Pank, przyznał, że był to zespół "wykoncypowany". – To nie była paczka chłopaków, którzy znają się od dziecka. To była zbieranina, wybieraliśmy muzyków, nie ukrywam, że też ze względów na wygląd, bo zespół, do cholery, też musi jakoś wyglądać – przekonywał.
Czy Lady Pank miał szansę na karierę w Stanach? Skąd na koncercie pokazowym dla menadżerów i dziennikarzy w Los Angeles wziął się… Wojciech Mann? Czemu Lady Pank nie chciał grać jako support przed Madonną? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w dźwięku "Historia pewnej płyty" 24.06.2012.
W audycji wypowiadali się także Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank i Marek Niedźwiecki, dziennikarz Trójki.

Pierwszy album Lady Pank zatytułowany "Lady Pank" jest jedynym, z którego aż 6 utworów dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Jednak, jak mówiła Maria Szabłowska w pierwszej części "Historii pewnej płyty" , większość znawców nie miała pojęcia, że to będzie jeden z najsłynniejszych debiutów początku lat 80.

Na reportaże Anny Gacek i Tomasza Żądy z cyklu "Historia pewnej płyty" zapraszamy w niedziele tuż po godzinie 9.00.

(pg)