Marcin Nowak 19.02.2011

Austriaczka najlepsza w slalomie

Austriaczka Marlies Schild wygrała slalom 41. mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.
Marlies SchildMarlies Schildfot. PAP/EPA/MAURI RATILAINEN

Srebrny medal zdobyła jej rodaczka Kathrin Zettel, a brązowy Szwedka Maria Pietilae-Holmner.

Czwarte miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Niemka Maria Riesch.

To pierwszy złoty medal mistrzostw świata indywidualnie austriackiej zawodniczki. Marlies Schild ma wprawdzie złoto z mistrzostw świata w 2007 roku, ale zdobyła je drużynowo w kombinacji. Schild jest także wicemistrzynią olimpijską w tej konkurencji.

W slalomie startowały cztery Polki. Katarzyna Karasińska zajęła 27. miejsce, Agnieszka Gąsienica-Daniel zakończyła zawody na 30. pozycji, a Karolina Chrapek została sklasyfikowna na 33. miejscu. Pierwszego przejazdu nie ukończyła Aleksandra Kluś.