Jakub Pogorzelski 31.07.2021

Tokio 2020: dramat Piotra Myszki. Dyskwalifikacja zamiast medalu

Piotr Myszka z powodu falstartu został wykluczony z tzw. wyścigu medalowego i stracił szansę na miejsce na podium olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X.

Polak zajmował przed decydującym startem czwarte miejsce. Zdyskwalifikowani zostali także wyprzedzający go w klasyfikacji Francuz Thomas Goyard i Włoch Mattia Camboni.

00:48 Myszka falstart Tokio.mp3 Piotr Myszka: nie tak miał wyglądać sobotni wyścig - powiedział Polak w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem po dyskwalifikacji w finałowym wyścigu (PR1)

Mistrzem olimpjskim został Holender Kiran Baldoe.

Mimo dyskwalifikacji w ostatnim wyścigu srebrny medal zdołał wywalczyć Goyard. Brązowy niespodziewanie przypadł Chińczykowi Kun Bi. Myszka ukończył rywalizację olimpijską na szóstej pozycji. W Rio de Janeiro w 2016 roku był czwarty.