Paweł Majewski 31.07.2021

Tokio 2020: Belinda Bencic najlepsza w singlu. Szwajcarka ma szansę na drugi tytuł

Szwajcarska tenisistka Belinda Bencic została nieoczekiwanie złotą medalistką igrzysk w grze pojedynczej. W finale w Tokio pokonała Czeszkę, triumfatorkę French Open 2019 Marketę Vondrousovą 7:5, 2:6, 6:3. Po brąz sięgnęła Ukrainka Jelina Switolina.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Finałowy mecz trwał 2,5 godziny. To największy w karierze sukces Bencic, która zajmuje 12. miejsce w światowym rankingu. W niedzielę 24-letnia zawodniczka może zdobyć jeszcze drugi złoty medal - wystąpi bowiem w finale debla z Viktoriją Golubic. Srebro ma już pewne.

Z ostatnich czterech igrzysk olimpijskich, przynajmniej jeden medal w tenisie przypadał Szwajcarii, zdobywali je m.in. utytułowana Martina Hingis i 40-letni Roger Federer, którego zabrakło w Tokio z powodu kontuzji kolana.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

W meczu o brązowy medal Switolina pokonała Jelenę Rybakinę z Kazachstanu 1:6, 7:6 (7-5), 6:4. Ukrainka tuż przed igrzyskami wyszła za mąż za francuskiego tenisistę Gaela Monfilsa.

Polki odpadły z gry dosyć wcześnie. Magda Linette zakończyła udział na pierwszej rundzie, a Iga Świątek na drugiej.