Jan Odyniec 03.08.2021

Tokio 2020: 4. miejsce kajakarki Marty Walczykiewicz. Do medalu zabrakło niecałe 0,3 sekundy

Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do podium Polce zabrakło niespełna 0,3 sekundy. Złoto zdobyła Nowozelandka Lisa Carrington, srebro dla Hiszpanki Teresy Porteli, brąz dla Dunki Emmy Aastrand Jorgensen.

Marta Walczykiewicz to wicemistrzyni olimpijska w tej konkurencji sprzed pięciu lat. Polce do podium zabrakło 0,269 sekundy. Carrington zdobyła trzeci złoty medal na igrzyskach w tej konkurencji.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJANY

W finale popłynęło wyjątkowo dziewięć zawodniczek (na igrzyskach kajakarze startują na ośmiu torach), bowiem w jednym z półfinałów hiszpanka Teresa Portela i szwedka Linnea Stensils finiszowały na czwartej pozycji z takim samym czasem i obie zakwalifikowały się do finału.

Czytaj również:

Wcześniej Marta Walczykiewicz awansowała do finału konkurencji K1 200 m, zajmując trzecie miejsce w swoim wyścigu półfinałowym. Wówczas wygrała Nowozelandka Lisa Carrington przed Dunką Emma Aastrand Jorgensen.

Do finału zakwalifikowały się cztery najlepsze zawodniczki, ostatnie premiowane miejsce zajęła Hiszpanka Teresa Portela.

Półfinał z udziałem Walczykiewicz miał wyjątkowo silna obsadę. Kajakarka KTW Kalisz straciła do swojej odwiecznej rywalki Carrington 0,436 sekundy.

W K1 200 m startowała także Helena Wiśniewska, która odpadła w ćwierćfinale.

Rywalizacja w kajakarskich jedynkach kobiet i mężczyzn na 200 m po raz ostatni rozgrywana jest na igrzyskach. Za trzy lata w Paryżu zabraknie tej konkurencji. W programie olimpijskim. Zostały tylko wyścigi kanadyjkarek na 200 m.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego