Jan Odyniec 03.08.2021

Tokio 2020: kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. To trzeci medal reprezentacji Polski na tych igrzyskach. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

Karolina Naja i Anna Puławska, zajmując w Tokio drugie miejsce w finałowym wyścigu K2 500 m zdobyły 21. w medal w historii występów polskich kajakarzy w igrzyskach olimpijskich. Na ten dorobek składa się osiem srebrnych i 13 brązowych. Biało-czerwoni wciąż czekają na pierwsze złoto.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Czytaj również:

Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

00:33 naja.mp3 Karolina Naja podkreślała, że walka o ten trzeci olimpijski medal była dla niej wyjątkowo trudna (PR1)

00:25 puławska.mp3 Debiutująca na igrzyskach Anna Puławska podkreślała, że dziś spełniły się jej marzenia (IAR)

Wcześniej Karolina Naja i Anna Puławska zajęły czwarte miejsce w wyścigu półfinałowym. Wówczas wygrała Nowa Zelandia przed Australią i Białorusią. Polki do Nowozelandek straciły 0,495 sekundy. Do finału zakwalifikowały się po cztery najlepsze osady z obu półfinałów.

00:46 srebrny medal.mp3 Wyścig po srebro w K2. Komentarz Artura Dyczewskiego (IAR)

Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.

Biało-Czerwone to wicemistrzynie świata ostatnich mistrzostw świata, które odbyły się dwa lata temu w węgierskim Szegedzie.

Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

00:42 Kajakarki medale.mp3 Naja i Puławska odebrały już swoje medale, a tak tę ceremonię relacjonował w Programie 1 Polskiego Radia Artur Dyczewski (IAR)

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego