- „To spotkanie pokazało determinację wszystkich krajów grupy G7 i Unii Europejskiej w reakcji na rosyjskie działania” - tak o nadzwyczajnym szczycie najbardziej rozwiniętych gospodarek świata mówił szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania i Japonia uzgodniły, że nie wezmą udziału w czerwcowym szczycie G8, jaki miał odbyć się w Soczi. W zamian za to, w tym samym czasie ma się odbyć szczyt G7 w Brukseli. To odpowiedź na rosyjskie „próby aneksji Krymu”. Zdaniem Barroso, kraje G7 wysłały bardzo mocny polityczny sygnał, że nie będą tolerować tego typu działań oraz że należy szanować integralność i niezależność europejskiego kraju takiego jak Ukraina.
- Szefowie Rady i Komisji Europejskiej zakończyli polityczne negocjacje z premierem Kanady Stephenem Harperem. Prawdopodobnie już niedługo Unia Europejska i Kanada będą mogły siebie nazywać strategicznymi partnerami. Oznacza to współpracę w wielu dziedzinach.
- Z rynku Unii Europejskiej wycofano ponad 2300 niebezpiecznych produktów. W UE coraz lepsza jest ochrona, wykrywalność i współpraca w tej dziedzinie między unijnymi krajami. Na pierwszym miejscu wśród wycofanych produktów znalazły się ubrania i tekstylia oraz zabawki dla dzieci, po 25% wadliwych towarów. Prawie 64% wadliwych produktów importowanych było do UE z Chin.
- Hiszpanię po raz kolejny wizytują inspektorzy z tzw. Trojki. Przedstawiciele Komisji Europejskiej, EBC i MFW mają ocenić stan sektora finansowego oraz przeanalizować sytuację ekonomiczną i budżetową tego kraju.