Czy UE zdecyduje się na nałożenie sankcji personalnych po referendum na Krymie? Kraje zachodnie uznały referendum na Krymie za nie legalne - pisze w dzisiejszym wydaniu dziennik” La Libre Belgique”. Konkretne decyzje zapadną po spotkaniu w Brukseli ministrów spraw zagranicznych państw UE.
Premier Matteo Renzi z wizytą w krajach UE (Paryż, Berlin, Bruksela). Wśród powodów podróży premiera Włoch jest - jak piszą komentatorzy we włoskiej prasie - obawa, że majowe wybory do PE okażą się triumfem przeciwników Wspólnoty, a przede wszystkim wspólnej waluty euro.
Jörg Asmussen o drastycznie wysokim poziomie bezrobocia w UE. Dziennik „El Pais” zamieszcza wywiad, w którym członek koalicyjnego rządu Angeli Merkel, z pozycji przedstawiciela najpotężniejszej gospodarki UE, udzielił wskazówek wyjścia Europy z kryzysu. Zdaniem Asmussena drastycznie wysoki poziom bezrobocia w UE jest nie do zaakceptowania. Szacuje się, że 1/4 młodych Europejczyków pozostaje bez pracy.
Nowe protesty na ulicach stolicy jednego z krajów UE. „The Guardian” informuje, że Grecy protestują przeciwko planom sprzedaży historycznych budynków. Klejnoty greckiej kultury stały się powodem nowych protestów na ulicach Aten po tym, gdy rząd ogłosił zamiar włączenia m.in. zabudowań wokół Akropolu do programu prywatyzacji - donosi brytyjski dziennik.