Polskie Radio
Section05

"Moja i Twoja Nadzieja" – Telewizja i Radio wspólnie na pomoc powodzianom

W ramach akcji #RazemDlaWas wspieranej przez Polskie Radio powstała nowa wersja kultowej piosenki "Moja i Twoja Nadzieja". Podobnie jak w 1997 roku, kiedy utwór stał się hymnem pomocy dla ofiar powodzi, tak i teraz do projektu dołączyły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Utwór i teledysk zostały nagrane w legendarnym Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 i zostanie wyemitowany dziś o 19.30 na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  powódź premiera Polskie Radio Edyta Bartosiewicz Kasia Nosowska Kamil Bednarek Mela Koteluk Natalia Szroeder Natalia Przybysz Reni Jusis Sebastian Karpiel-Bułecka Błażej Król Tomasz Makowiecki Patrycja Markowska Tomasz Organek Bovska Kayah Natalia Kukulska Andrzej Piaseczny Moja i Twoja Nadzieja

Dziewczyny w grze. Kobiece oblicze gamedevu

W tym tygodniu w "Samograju" o czwartej edycji programu stypendialno-mentoringowego, im. Karoliny Grochowskiej dla uczennic szkół średnich "Dziewczyny w grze". To wspólna inicjatywa CD Projekt Red i Fundacji Perspektywy. O szczegółach opowiedziały Agnieszką Szamałek-Michalska (Culture, Diversity & Inclusion Director w CD PROJEKT RED), Monika Janowską (producentka i mentorka programu) oraz Martyna Cichosz (uczestniczka pierwszej edycji, programistka Unity).
Zobacz więcej na temat:  Trójka

Europejskie Menu 26.09.2024 Czy możliwe jest wycofanie się Wielkiej Brytanii z Brexitu?

Premier Wielkiej Brytanii planuje wizytę w Brukseli, aby rozmawiać o resecie stosunków W. Brytanii z Unią Europejską po Brexicie. Keir Starmer podkreślił, że chce aby Brexit był z korzyścią dla Brytyjczyków. Oznacza to, że reset nie oznaczałby powrotu kraju do Wspólnoty. Jak teraz Brexit postrzegany jest na Wyspach? Przygotowali: A. Dąbrowski, M. Skajewska, A. Makara.
Zobacz więcej na temat: 

Spędził 46 lat w celi śmierci. Został uniewinniony

Japoński sąd uniewinnił w czwartek 88-letniego Iwao Hakamadę, który spędził 46 lat w celi śmierci. W 1980 roku mężczyzna został skazany za cztery morderstwa. Miał ich dokonać w 1966 roku. Ofiary to szef fabryki sosu sojowego, w której pracował Hakamada, oraz jego rodzina. Po latach okazało się, że dowody zostały sfabrykowane, a mężczyzna podpisał zeznania w wyniku tortur. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Japonia sąd zabójstwo przestępczość Tokio