Barbara Hesse-Bukowska, pianistka i pedagog, laureatka m.in. II nagrody podczas IV Konkursu Chopinowskiego w 1949, solistka na światowych scenach w czasie koncertów Orkiestry Filharmonii Narodowej i WOSPR, profesor Akademii Muzycznej w Warszawie (zm. 2013 Zobacz więcej na temat:
Kalina Jędrusik, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, 1953 debiut teatralny (rola Katii w Barbarzyńcach Gorkiego), od 1955 związana z teatrami warszawskimi, gwiazda telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów, ceniona jako piosenkarka, żona pisarza Stanis Zobacz więcej na temat:
Krzysztof Chamiec, właśc. Jaxa-Chamiec (z tej samej rodziny ziemiańskiej, z której wywodził się Zygmunt Chamiec, założyciel Polskiego Radia), aktor teatralny, i filmowy, w latach 1962-2001 wystąpił w 46 filmach i serialach TV, 1983 Złoty Ekran za rolę w G Zobacz więcej na temat:
Karol Anbild, kompozytor, dyrygent i pedagog. Szczegóły: patrz - Kalendarz rocznic - 1 marca 2013, w rubryce Zmarli Zobacz więcej na temat:
Maria Homerska, aktorka filmowa i teatralna, 1946 debiut sceniczny, od 1955 na scenach stołecznych, w latach 1962-87 role w 19 filmach i serialach TV, m.in. 1977 Noce i Dnie, 1981 Znachor (zm. 2010) Zobacz więcej na temat:
Nota protestacyjna Niemiec w związku z zawarciem przez Francję i Polskę paktu gwarancyjnego Zobacz więcej na temat:
Jack Lemmon, właśc. Jack Uhler Lemmon III, amerykański aktor, reżyser i producent filmowy, w latach 1949-2000 wystąpił w 95 filmach i serialach TV, dwukrotny zdobywca Oscara (1955 Mister Roberts, 1974 Ocalić tygrysa), Złotych Globów (m.in. 1960 Poł żartem Zobacz więcej na temat:
Powołanie w ZSRR propagującej ateizm Ligi Bezbożników, przekształconej w 1929 w Związek Wojujących Bezbożników, rozwiązany w 1947 Zobacz więcej na temat:
Narodziny radiofonii w Polsce - pierwsza audycja przygotowana i nadana w Warszawie przez Polskie Towarzystwo Radiotechniczne Zobacz więcej na temat:
Józef Ryszka, ps. Szczepon, Gizd, poeta, żołnierz AK, przed wojną pracownik huty Piłsudski w Chorzowie, 1939 na robotach przymusowych w Niemczech, w czasie okupacji w Departamencie Informacji i Propagandy Delegatury Rządu na Kraj, autor wierszy patriotycz Zobacz więcej na temat:
Powołanie Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej dla Górnego Śląska Zobacz więcej na temat:
Symboliczne zaślubiny Polski z Bałtykiem, dokonane w Pucku przez gen. Józefa Hallera Zobacz więcej na temat:
Podpisanie w Paryżu przez Radę Ligi Narodów traktatu o przyznaniu Norwegii wyspy Spitzbergen Zobacz więcej na temat:
Maciej Biesiadecki pierwszym komisarzem generalnym RP w Wolnym Mieście Gdańsku Zobacz więcej na temat:
Wkroczenie wojsk polskich do Kartuz (miejscowość stała się stolicą powiatu kartuskiego, prawa miejskie od 1923) Zobacz więcej na temat: