Nowa propozycja Polskiego Radia skierowana jest dla słuchaczy, którzy zmęczeni są codziennym zgiełkiem z chęcią posłuchają odgłosów natury.
„Las” to kanał dla osób, które cenią odpoczynek połączony z wędrówkami po lesie.
Odłóżmy telefon, odsuńmy krzesło od biurka, przenieśmy się na łono natury. W ofercie: Puszcza Białowieska, dżungla afrykańska, tropikalne lasy Amazonii… Feeria barw i odgłosów, nawoływanie kukułki, śpiew skowronka, stukanie dzięcioła, skrzeczenie papug, wrzaski małp, groźne pomruki tygrysa. Krótka chwila wytchnienia, przynajmniej raz dziennie.
Wielbicieli wypoczynku nad wodą z pewnością ucieszy kanał „Morze”.
Szeroka plaża, fale biją o brzeg, złoty piasek, mewy piskliwie dają znać o sobie. Zapach intensywny, świeży - i ten szum, nieustanny, ale jaki przyjemny… Zapraszamy na spacer brzegiem oceanu. Nie trzeba daleko jechać. Wystarczy założyć słuchawki, zamknąć oczy i pobudzić wyobraźnię. Bezkresne morze, piasek, woda na wyciągnięcie ręki.
Zgodnie z zapowiedziami, w roku swojego jubileuszu Polskie Radio uruchomiło 85 kanałów na platformie internetowej moje.polskieradio.pl. Ostatnie udostępnione internetowe stacje radiowe pokazują bogactwo tematyczne tego projektu. Wśród nowych propozycji znalazły się: „Polski top Wszech Czasów”, „Muzyka Źródeł”, „Słynne głosy i wielkie interpretacje” i muzyka z trójkowego cyklu „GH+”.
„Polski top Wszech Czasów” to zbiór najlepszych Polskich piosenek „wszech czasów” wybranych przez słuchaczy radiowej Trójki oraz jej czołowych dziennikarzy muzycznych. Od kilku lat prowadzącymi są Piotr Metz, Piotr Baron i Piotr Stelmach tworzący tzw. „Radio Piotrków”.
Dla wielbicieli Trójki Polskie Radio przygotowało także kanał „GH+” ze znaną muzyczną audycją Grzegorza Hoffmana. „Pop” jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestsellerów. Nowości i klasyka, oldskulowe aranże i nowoczesne instrumentacje, piękne głosy i rzężące, przesterowane gitary, a to wszystko podlane psychodelicznym sosem a la Spiritualized i przyprawione nutką melancholii.
„Słynne głosy i wielkie interpretacje” to z kolei kanał przygotowany przez wybitnego znawcę opery, dziennikarza Polskiego Radia – Piotra Nędzyńskiego. Jego gruntowna wiedza o śpiewakach, orkiestrach, dyrygentach i historii operowej fonografii, a także barwne porównania, zapał i ożywienie, dające się słyszeć w głosie, sprawiają, że wciąż rośnie liczba słuchaczy Piotra Nędzyńskiego. Według znawców opery jest on autorem najciekawszych audycji radiowych na ten temat w ostatnich latach.
Miłośników folku ucieszy stworzony z myślą o nich kanał „Muzyka Źródeł”. Udostępnia on skarby polskiego folkloru, nagrania autentycznych kapel i śpiewaków ludowych. W zbiorach Polskiego Radia znajduje się wiele dawnych i nowych fonogramów muzyki ludowej wszystkich regionów Polski, gromadzonych przez pół wieku, których wreszcie można wysłuchać na stronie moje.polskieradio.pl reportaże i kultowe cykle audycji. Po raz pierwszy w takim zakresie udostępnione zostały radiowe archiwalia, a dzięki temu treści, wśród których nawet najbardziej wybredni słuchacze znajdą coś dla siebie.
85 internetowych kanałów na moje.polskieradio.pl nie zamyka tego projektu. Kolejne propozycje dla słuchaczy Polskiego Radia pojawią się już na początku 2011 roku.