Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację w Ukrainie; informacje pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po godzinach: 10.00, 14.00 i 17.00.
09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Joanna Racewicz
"Odwaga to panowanie nad strachem, w nie brak strachu" (M. Twain). W audycji o odwadze Ukraińców i o tym, jaka jest odwaga Rosjan w mówieniu o wojnie. Przyjrzymy się również temu, co wyzwala w nas odwagę? Jakie są przejawy odwagi w życiu codziennym? O tym korespondent Polskiego Radia, Maciej Jastrzębski oraz psycholog, Joanna Chmura.
W audycji także: czym jest i do czego jest potrzebny nr PESEL? O tym dr Jan Znajdek, prawnik z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Powiemy również o zwolnieniu z opłaty za śmieci albo z podatku od nieruchomości dla rodzin przyjmujących Ukraińców. Przyjrzymy się wsparciu samorządów dla mieszkańców, którzy pomagają uchodźcom.
19.10 - "Jedynka dzieciom" - zaprasza Joanna Ficińska
Ukraińskie bajki we współczesnym kontekście i ich uniwersalna symbolika, m.in: o rękawiczce, w której chronią się leśne zwierzęta i o kołoboku, czyli okrągłym chlebie, który toczył się po drodze... Oraz o roli bajkoterapii dla najmłodszych uciekinierów z Ukrainy opowiada Irina Macko, uciekinierka z Tarnopola, bajkopisarka i bajkoterapeutka prowadząca zajęcia w polskich szkołach.
19.30 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Kobylecka
* Historia haftem opowiedziana. To jeden z najbardziej niezwykłych zabytków światowej klasy. Na prawie 70 metrach płóciennej tkaniny o szerokości 50 cm, wyhaftowano 60 scen obrazujących dzieje podboju Anglii przez Wilhelma Zdobywcę w XI w. Tkanina z Bayeux jest nieocenionym źródłem wiedzy historycznej, ale także wciąż zagadkowym dziełem sztuki.
O tym opowie prof. Jerzy Pysiak z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.
* Prześwietlanie dżungli. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody skaningu laserowego LiDAR, archeolodzy mogą ustalić, co kryją zadrzewione tereny. Technologię tę zastosowano ostatnio do badań kultury Majów. Większość obszarów tej cywilizacji jest pokryta gęstym lasem deszczowym, co utrudnia prowadzenie konwencjonalnej prospekcji archeologicznej.
O tym - prof. Jarosław Źrałka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
LITERATURA W JEDYNCE:
10.35 - "Naszyjnik królowej" Aleksandra Dumasa. Słuchowisko z 1969 roku, w jednej z głównych ról - Jerzy Nowak.
21.45 - "Faraon" Bolesława Prusa w interpretacji Andrzeja Ferenca. Nagranie z roku 2001. Dostępne w ramach "Radiobooka".
23.50 - "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego w interpretacji Krzysztofa Kołbasiuka. Nagranie z 2000 roku.
00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński
00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Wiesława Ptaszyk "Przenikanie" - aud. Iwony Smolki
01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Konrad Handschuh
Karol Kurpiński - Uwertura do opery Ruiny Babilonu, wyk. Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, dyr. Łukasz Borowicz, Zygmunt Noskowski - Z życia narodu. Obrazy fantazyjne na tle Preludium A-dur op. 28 nr 7 Fryderyka Chopina, wyk. Sinfonia Varsovia, dyr. Grzegorz Nowak; Maria Szymanowska - 6 menuetów (a-moll, g-moll, Es-dur, g-moll, E-dur, d-moll), wyk. Alexander Kostritsa (fortepian)
02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marek Zwyrzykowski
Johann Sebastian Bach, Antonin Dworzak, Wolfgang Amadeus Mozart, Frano Matušić, Maurice Ravel, Carl Nielsen, Francesco Cavalli, Carl Philipp Emanuel Bach, Jan van Gilse
06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Konrad Handschuh
Zygmunt Noskowski - Morskie Oko - uwertura na orkiestrę op. 19, wyk. Sinfonia Varsiovia, dyr. Wojciech Michniewski; Feliks Nowowiejski - Symfonia nr 3 Białowiejska op. 53, wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej, dyr. Andrzej Boreyko; Julian Fontana - Ballade op.17, wyk. Hubert Rutkowski (fortepian)
07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Roch Siciński
Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Między innymi te pytania padają w debiutanckim filmie Tomasza Habowskiego "Piosenki o miłości". Spotkanie z reżyserem w Poranku Dwójki o godz. 9.30.
W najbliższej audycji posłuchamy też opowieści Wiesława Myśliwskiego o pisarstwie. Obchodzący 25 marca 90. urodziny prozaik, dramaturg, redaktor pism literackich, wydawca podzieli się przemyśleniami m.in. dotyczącymi odpowiedzialności i wolności pisarza. Ponadto w Poranku Dwójki:
- Polskie Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru;
- Jazzowa Rozmowa, w której Marek Pędziwiatr opowie o swoich najbliższych planach muzycznych;
- "Wdzięk i fantazja" - moda i reklama w PRL-u w twórczości fotograficznej Zbigniewa K. Wołyńskiego w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.
10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski
10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Jan Dismas Zelenka Sub tuum praesidium c-moll ZWV 34, Johann Georg Orschler Sonata in F na dwoje skrzypiec i basso continuo, wyk. Collegium Vocale 1704, Collegium 1704, dyr. Václav Luks
11.10-12.00 - Ludwig van Beethoven Kwartet smyczkowy D-dur op. 18 nr 3, wyk. Chiaroscuro Quartet; Abschiedsgesang WoO 102, Un lieto brindisi – cantata campestre WoO 103, Gesang der Móonche WoO 104, wyk. Christa Jehser – sopran, Joachim Vogt, Wolfgang Wagner – tenory, Günther Beyer, SIegried Hausmann – basy, Walter Olbertz – fortepian, dyr. Dietrich Knothe
12.05-12.45 - Anton Bruckner (opr. Stanisław Skrowaczewski) Adagio z Kwintetu smyczkowego F-dur, wyk. Orkiestra Filharmonii Narodowej, dyr. Andrzej Boreyko
12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" - Wiesław Myśliwski
13.00-15.00 - "Dwudźwięki na 85 obrotów" - prowadzą Andrzej Sułek i Piotr Metz
16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Jamrozek
Udajemy się w podróż w czasie - do dwudziestolecia międzywojennego. Przenosi nas tam nasz gość - Magdalena Idem za sprawą swojej książki pt. "Manekin w peniuarze". Jak czytamy w jej opisie "(...) to pełna smakowitego szczegółu wyprawa w przeszłość i barwna opowieść o tym, skąd czerpano pomysły i na ile oryginalna była polska moda w międzywojniu. Autorka odkrywa, kto kształtował styl ówczesnych gwiazd oraz jak trendy z wybiegów i żurnali miały się do tego, co nosili obywatele II RP. Przywołuje nazwiska – dziś często już zapomniane – osób, od których zależało, co noszono w danym sezonie, ale też jak wyglądały wnętrza i styl życia".
Z Antonem Marczyńskim - dziennikarzem Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia, Porozmawiamy o wojnie na Ukrainie - między innymi o tym, jak wygląda codzienna walka Ukraińców o wolność i jak odbierana jest pomoc Polaków.
Zajrzymy na strony książki "Dom ojców" Andrzeja Muszyńskiego. Opowiemy o reaktywacji kultowego białostockiego neonu "Żonkil", który - po krótkiej przerwie - znowu zaświecił. Porozmawiamy o "Wyborze poezji" Jarosława Iwaszkiewicza wydanej w serii Biblioteka Narodowa.
17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" / Spotkanie z Przemysławem Stippą - aut. Małgorzata Szymankiewicz
18.00-19.00 - "Jazz.PL"
19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Andrzej Sułek
Transmisja z Filharmonii Narodowej w Warszawie
Walentin Silwestrow Modlitwa za Ukrainę, Giuseppe Verdi Messa da Requiem, wyk. Liudmyla Monastyrska - sopran, Ewa Wolak - alt, Valentyn Dytiuk - tenor, Rafał Siwek - bas, Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej, dyr. Andrzej Boreyko
19.00-19.05 - "Wolne słowo - wolna Europa" - audycja Andrzeja Mietkowskiego
21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" - aud. Doroty Gacek
Strefa literatury: Językowe światy, zaświaty i wszechświaty Wiesława Myśliwskiego.
22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Karnawał instrumentów - prowadzi Łukasz Borowicz
23.00-00.00 - "Jam session" - prowadzi Przemysław Psikuta
LITERATURA W DWÓJCE:
11.00-11.10 - "To się czyta" - Wiesław Myśliwski "Widnokrąg", czyta Zbigniew Zapasiewicz.
15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa", czyta Adam Ferency.
19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.
"Serwisy ukraińskie w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.
00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Barbara Marcinik
Na kilka dni przed Międzynarodowym Dniem Teatru przypomnienie jaka odpowiedzialność spoczywa właśnie na teatrze. W audycji przytoczenie dwóch dokumentów: światowego orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru 2022 oraz polskiej wersji orędzia. Pierwsze napisał amerykański reżyser operowy i teatralny Peter Sellars. Stworzenie polskiego wariantu dokumentu Międzynarodowy Instytut Teatralny powierzył w tym roku reżyserce teatralnej, od nowego sezonu dyrektorce Teatru Dramatycznego w Warszawie, Monice Strzępce. O tym z krytykiem teatralnym Tomaszem Domagałą oraz ze wspomnianą Moniką Strzępką.
Z kolei w cyklu "Pomagamy Ukrainie" zaproszenie - wraz z Olgą Sobkowicz - na Wieczór Poezji Ukraińskiej "Ukraina jest Światem" w Instytucie Teatralnym w Warszawie.
02.00-03.00 - "AnagrammarganA" - Michał Margański
03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Piotr Firan
05.00-06.00 - "Trójka Budzi: synth-pop" - Michał Kirmuć
06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Łukasz Sobolewski
W audycji m.in.:
7:23 Ukraińcy łączą się i w wielu polskich miastach pomagają rodakom zakładając własne stowarzyszenia. W ich ramach wspierają uchodźców przy tłumaczeniach, załatwianiu formalności urzędniczych i poszukiwaniu zatrudnienia. (przygot. M.Fedusio);
8:23 Podsumowanie nadzwyczajnego szczytu NATO z udziałem głów państw, w tym prezydentów Andrzeja Dudy i Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Powiemy także o 2-dniowej wizycie prezydenta USA w Polsce. Czego możemy się spodziewać po rozmowach z polskimi politykami? I co wizyta prezydenta Stanów oznacza dla Polski i wojny w Ukrainie?
08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Bartłomiej Graczak
Gość - Bartosz Cichocki, ambasador Polski na Ukrainie.
09.00-10.00 - "Winien i ma" - Wojciech Surmacz
Gośćmi audycji ekonomiści - Marcin Roszkowski i Andrzej Sadowski.
10.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler
W audycji m.in. odwiedzimy wystawę polskiego symbolizmu w Monachium "Stille Rebellen" wraz z programem wydarzeń towarzyszących "Fokus auf Polen". Po raz pierwszy w Niemczech, Kunsthalle w Monachium zaprezentuje ponad 130 wybitnych dzieł z kolekcji publicznych i prywatnych na wystawie polskiej sztuki z lat 1890-1918. Ekspozycja jest efektem współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i polskimi Muzeami Narodowymi z Warszawy, Krakowa i Poznania. Patronat nad wystawą objęli prezydenci Polski i Niemiec, Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier. Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński zapowiedział udział w wernisażu. Gościem w Trójce Barbara Schabowska, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
Przypomnimy też, że w nocy z niedzieli na poniedziałek naszego czasu poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Szansę na nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej ma polski film "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka. Natomiast z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - krótka historia i idea święta oraz przegląd najważniejszych wydarzeń odbywających się w jego ramach. Pomoże nam w tym Kamila Paprocka z Instytutu Teatralnego. Nie zabraknie także relacji ze spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie ruszył cykl filmowy "Kino Ukraina". Cykl otwiera "Nosorożec" Olega Sencowa. Reżyser za swoją działalność polityczną przeciwko Rosji został skazany na 20 lat łagru, z czego odsiedział pięć. Po pokazie odbędzie się spotkanie z Bogumiłem Godfrejowem, operatorem filmu "Nosorożec".
12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Mateusz Tomaszuk
13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Tomasz Miara
15.00-18.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Karol Gnat
15.10 Wizyta prezydenta USA Joe Bidena. Spotkanie z wolontariuszami pomagającymi uchodźcom. Po tym spotkaniu Biden uda się na zamknięte spotkanie z żołnierzami US Army, a Andrzej Duda spotka się z polskim wojskiem;
16.40 Niezła historia
1809 - Stanisław Kostka Potocki został prezesem Rady Ministrów Księstwa Warszawskiego. Kim był ówczesny premier Księstwa Warszawskiego?
1941 - Jugosławia przystąpiła do Paktu trzech. Dlaczego Jugosławia zdecydowała się na ten krok?
prof. Tomasz Gajownik i Piotr Łodej
16.50 Polacy po sprawdzianie w Glasgow, przed meczem barażowym o finał mistrzostw świata – redakcja sportowa.
18.00-19.00 - "Scena Kodyma" - Jędrzej Kodymowski
19.00-22.00 - "Trzy strony dźwięku" - Łukasz Ciechański
22.00-24.00 - "Rocka klasyka według Wiernika" - Marek Wiernik
LITERATURA W TRÓJCE:
10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza.

09.00-10.00 - "Rozbiegani" - Robert Grzędowski
Jak prawidłowo oddychać podczas biegania? Czym jest schemat rytmu oddechowego? Porozmawiamy też o maratonie na zamarzniętym jeziorze - Wojciech Sobierajski będzie dodatkowo ciągnął samochód…
10.00-11.00 - "Stacja Kultura" - Kasia Dydo
Tuż przed Oskarową nocą omówimy nominacje za rok 2021.
14.00-15.00 - "W to mi graj" - Michał Piwowarek
W Międzynarodowym Dniu Teatru opowiemy jak świętować będą go twórcy i widzowie w Polsce w 2022 roku. W minionym roku, z powodu pandemii nie mogliśmy tego dnia odwiedzać teatrów. Co teraz przygotowali twórcy dla widzów?
15.00-16.00 - "Ratujemy świat" - Kasia Dydo
Zaproszenie do udziału w VideoOlimpiadzie klimatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii "Nasz Klimat" ogłasza konkurs na najlepszy film edukacyjny, związany z tematyką ochrony klimatu. Porozmawiamy też o pszczołach i tropieniu brzęczących śladów we współczesnej kulturze masowej.
16.00-17.00 - "Czwarty bieg" - Piotr Galus
Krzysztof Golonka opowie o najlepszych wiosennych treningach oraz o tym, jakich cech, jako juror Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2022, będzie szukał u kandydatów?
18.00-20.00 - "Będzie Głośno!" - Damian Sikorski
W studiu koncertowym Czwórki wystąpi na żywo zespół The Bullseyes. To rockowy duet z Leszna: Darek Łukasik na gitarze, Mateusz Jarząbek na perkusji. Ich muzyka to mieszanka garażowego rocka i zwięzłej, futurystycznej produkcji. Na swoim koncie mają debiutancki album zatytułowany "The Best of The Bullseyes".
22.00-00.00 - "Rock Blok" - Bartek Koziczyński
Wywiad z Maciejem Lipiną, który opowie o nowym projekcie "Anawa 2.0" - to na nowo przygotowany album "Anawa" zarejestrowany w 1973 roku, z Andrzejem Zauchą w roli wokalisty. "Ten materiał przeleżał prawie 50 lat, teraz znowu podchodzimy do tej płyty, ale z własnymi pomysłami".
00.00-02.00 - "BEATmaszyna" - Piotr Truszkowski
Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Soszyńskim - Krzysztof urodził się w Stalowej Woli, ale w wieku 11 lat wraz z rodzicami przeniósł się do Kanady. Tam zainteresował się kulturystyką, a w wieku 25 lat chciał spróbować MMA. Ze względu na swoją aparycję i umiejętności Krzysztof odnalazł się w branży filmowej jako typowy czarny charakter lub kaskader. Plan filmowy dzielił m.in. z Kevinem Jamesem i Salmą Hayek (Mocne uderzenie/Here Comes the Boom), Hugh Jackmanem (Logan), Dolphem Lundgrenem (Tajemnicza Przesyłka), był także dublerem Mickey'a Rourke'a w filmie "Immortals: Bogowie i Herosi". Pod koniec kariery zawodniczej zainteresował się muzyką elektroniczną, a spory wpływ na odnalezienie nowej pasji miał nieznany wówczas dj Steve Aoki. Od dwóch lat Krzysztof tworzy muzykę drum'n'bass jako Chapter Two.
LITERATURA W CZWÓRCE:
10.45 - "Lektura w Czwórce" - "Przygody Sherlocka Holmesa" Arthura Conana Doyle’a, w tłumaczeniu Tadeusza Everta. Opowiadanie pt. "Ostatnia zagadka" czyta Szymon Roszak - aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Gościem będzie Olek Klembalski, młody wokalista. Muzyka towarzyszy mu od najmłodszych lat. Gra na skrzypcach i pianinie oraz kształci się muzycznie w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia. Opowie o swoim nowym, pierwszym singlu "Ulotnie".
15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - Wybierzemy się do Wrocławia w poszukiwaniu krasnoludków. Opowiemy o pochodzeniu wyrazu "krasnoludek", o bajkach i baśniach, w których możemy znaleźć te postaci, wymyślimy swoje krasnoludki.
21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Jak ułożyć relacje w rodzinie patchworkowej. Gość: Anna Andrzejewska, pedagog społeczny, bajkoterapeutka, autorka projektów dla dzieci w Polsce i za granicą. Ostatnie lata pracowała jako doradca do spraw innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, autorka książki "Rodzina patchworkowa rodziną współczesną". Tworzy rodzinę patchworkową, w której wychowuje się trójka dzieci.
23.00-01.00 - "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" - Gościem audycji będzie Maks Łapiński. Swoją pierwszą piosenkę napisał już w wieku 9 lat i tak zostało mu do dziś. Jego muzyczna droga była długa, prowadziła przez świat i nie zawsze była usłana różami. Muzyką na 100 procent zajmuje się od 2017 roku. 2021 był dla Maksa naprawdę intensywnym rokiem, podczas którego artysta zagrał aż 52 koncerty. Obecnie Maks Łapiński pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który powstaje w wyniku inspiracji jego osobistymi przeżyciami z ostatnich lat. Wydawnictwo zapowiada singiel "Lew" - opowieść o wolności, która może być jednocześnie blokadą przed otwieraniem się na nowe uczucia. Utwór ten ma już na swoim koncie wyróżnienie nagrodą Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival.
LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:
14.00 - Słuchowisko "Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu" na podstawie baśni autorstwa Lymana Franka Bauma, w adaptacji Haliny Hermelin. Teatr Polskiego Radia z 1985 roku.

08.00 - "Laureaci nagrody PR" - Anna Skulska
Autorka przedstawi wyjątkowe interpretacje pianisty Maurizio Polliniego - zwycięzcy VI Konkursu Chopinowskiego (1960). W programie zabrzmią m.in. Nokturn e-moll op. posth. oraz Ballada g-moll op. 23 Fryderyka Chopina, a także Koncert fortepianowy F-dur KV 459 Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu orkiestry Wiener Philharmoniker (dyr. Karl Bohm).
17.00 - "Arcydzieło miesiąca" - Magdalena Sawicka [PREMIERA]
Czwarty odcinek audycji poświęcony wielkiej Fantazji f-moll op. 49 Fryderyka Chopina. Wśród wykonawców: Solomon, Claudio Arrau, oraz Jakub Kuszlik, którego usłyszymy również w brahmsowskich kreacjach. W programie zabrzmi również Parafraza na dwa tematy z Chopina: Preludium c-moll i Andante z Fantazyi, na tle poematu Zygmunta Krasińskiego „Roma” op. 65 Władysława Żeleńskiego.
18.00 - "Romantyczne brzmienia" - Magdalena Łoś
W swojej audycji autorka prezentuje m.in. Rapsodię h-moll op. 79 nr 1 Johannesa Brahmsa, Kwartet smyczkowy f-moll op. 95 Ludwiga van Beethovena, Kwartet na fortepian, klarnet, róg i fagot Es-dur Franza Berwalda oraz Balladę F-dur Fryderyka Chopina.
Zapraszamy!