Polskie Radio

Reportaże, relacje, zaproszenia kulturalne. Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 18:00
O większym zainteresowaniu uzyskaniem paszportu wśród Polaków i o dużym wzroście telefonicznych połączeń od botów. W jaki sposób rosyjska propaganda swoich obywateli dostępu do mediów rzetelnie informujących o wojnie na Ukrainie i dlaczego Papież Franciszek do tej pory nie potępił Putina? Powiemy również czym jest ekoawangarda i Bohema House. Zapraszamy także do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej "Dokumentaliści" o Archiwum Polskiego Radia i jego pracownikach. 
Studio emisyjne M2
Studio emisyjne M2Foto: Wojciech Kusiński/PR
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację w Ukrainie; informacje pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

120. rocznica urodzin Józefa Mackiewicza - audycje specjalne w Programie 1 po godz. 21.00 i po godz. 23.40 - zaprasza Magda Mikołajczuk.

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Sława Bieńczycka 

W audycji m.in. o większym zainteresowaniu wyrabianiem paszportów wśród Polaków. Urzędy informują wręcz o lawinowo rosnącej liczbie wniosków o wydanie dokumentu. Aby usprawnić procedurę zmieniają część zasad, zwiększają liczbę dostępnych terminów w rejestracji internetowej, wydłużają godziny pracy a nawet uruchamiają dyżury w soboty. Czy jest to efekt zbliżających się wakacji (podróżowanie będzie łatwiejsze w związku z tym, że w wielu państwach zdjęto restrykcje związane z pandemią koronawirusa) czy efekt wojny na Ukrainie? Czy na wielkie kolejki w biurach paszportowych wpływ ma jeszcze coś innego? 

Poza tym w audycji - jak działa rosyjska propaganda? W jaki sposób pozbawia swoich obywateli dostępu do mediów rzetelnie informujących o wojnie na Ukrainie, odcinając możliwość korzystania z takich źródeł informacji, jak: Facebook, Instagram czy stacje radiowe i telewizyjne (Radio Svoboda czy Euronews)? Na ulicach (i nie tylko) polskich miast pojawiają się murale i billboardy wspierające walczącą z Rosją Ukrainę. Kim są ich autorzy, jaki jest ich przekaz? Jak odbierają te prace mieszkańcy? 

Rozpoczynamy również bardzo osobisty cykl Agnieszki Ciecierskiej poświęcony "oswajaniu" choroby nowotworowej. Jak pokonać lęk przed badaniami? Jak rozmawiać z bliskimi o chorobie? Jakiego rodzaju wsparcia oczekiwać z ich strony? 

13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Paweł Sztompke 

W audycji m.in. kolejna prezentacja "Płyty tygodnia" Jedynki: "Main Offender" - Keith Richards. 

19.30 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Jankowska 

W Muzeum Niepodległości w Warszawie można oglądać wystawę "Hubal. Henryk Dobrzański 1897-1940" przygotowaną z okazji Roku majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" na Mazowszu. Ostatni "zagończyk", żołnierz, który nie złożył broni po kapitulacji armii polskiej w 1939 roku, do dziś przykuwa uwagę. Więcej o wystawie opowie w "Eurece" jej współautor Jan Engelgard.

Poza tym w audycji o naukowcach, którzy pracują przy odtworzeniu medykamentów sprzed 400 lat. Czy staropolskie leki były skuteczne? Eksperci uważają, że odpowiedź na to pytanie można uzyskać po zrekonstruowaniu ich według dawnej metodologii, a następnie przetestowaniu preparatów z wykorzystaniem nowoczesnych procedur analitycznych. Gościem dr Jakub Węglorz z Uniwersytetu Wrocławskiego.

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Emancypantki" Bolesława Prusa - nagranie z 1974 roku.

21.45 - Fragmenty ukraińskiej powieści Petra Jacenki "Magnetyzm" w interpretacji Magdaleny Kumorek.

Bohaterką książki jest młoda kobieta, która potrafi odczytywać historie ludzi ukryte w metalowych przedmiotach - pociskach, zegarach, maszynach, motorach. W roku 2014 ucieka z ukochanego, ogarniętego wojną Doniecka do Kijowa, które okazuje się dla niej miastem nieprzyjaznym.

23.50 - W ramach Roku Polskiego Romantyzmu prezentujemy "Listy z podróży" Antoniego Edwarda Odyńca, poety, tłumacza, filarety, przyjaciela Adama Mickiewicza. Podróż tę odbyli razem przez Niemcy, Szwajcarię i Włochy w roku 1829. Czyta Piotr Adamczyk.  

logo

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk 

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Jarosław Iwaszkiewicz w serii Biblioteka Narodowa - aud. Doroty Gacek

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Marek Zwyrzykowski

Mieczysław Karłowicz Rapsodia litewska op. 11, wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, dyr. Antoni Wit, Henryk Wieniawski II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, wyk. Mariusz Patyra - skrzypce, orkiestra Sinfonia Iuventus dyr. Gabriel Chmura

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Krzysztof Dziuba

Bach, Desprez, Brahms, Beethoven, Paderewski, Abel, Berg, Hasse, Kuyper, Schmitt

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Marek Zwyrzykowski

Mieczysław Karłowicz Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12, wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Bogusław Madey, Karol Szymanowski I Symfonia f-moll op. 15, wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Kazimierz Kord

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek 

Gościem audycji utytułowana sopranistka Maria Domżał. Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - w klasie śpiewu. Jest laureatką m.in. Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art w Sopocie oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie. Przez wiele lat związana z Chor der Sankt Hedwigs-Kathedrale w Berlinie (1996-1999) i Chórem Dziewczęcym Skowronki w Poznaniu (2003-2007). W 2015 roku zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu w przedstawieniu Dziecko i czary Ravela, a w sezonie 2017/2018 debiutowała m.in. w: Teatrze Wielkim - Operze Narodowej jako Frasquita w Carmen Bizeta, Operze Bałtyckiej w Gdańsku – jako Leila w Poławiaczach Pereł Bizeta oraz Eurydyka w Orfeuszu w piekle Offenbacha. W najbliższej "Miejscówce z Dwójką" wystąpi wraz z Natalią Gaponenko, a o zaplanowanym repertuarze opowie po godz. 9.30.

W audycji również: premiera spektaklu "Noce i dnie" w Teatrze im. Wilama Horzycy; opowieść o malarzu i jego uczuciach, czyli wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu "Dobrzaniecki i..."​; wystawa "Kobieta i nie-pokój" w Galerii Peron w Stacji Kultura Gdańskiego Archipelagu Kultury.

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - B. Pergolesi Stabat Mater, wyk. Jodie Devos – sopran, Adèle Charvet – mezzosopran, Maitrise de Radio France, Le Concert De La Loge, dyr. Julien Chauvin

11.10-12.00 - Ludwig van Beethoven II Symfonia D-dur op. 36 (wersja na trio fortepianowe), wyk. Emanuel Ax – fortepian, Yo-Yo Ma – wiolonczela, Leonidas Kavakos – skrzypce

12.05-12.45 - Edward Grieg Peer Gynt (I Suita) op. 46, wyk. BBC Scottish SO, dyr. Maksymiuk

12.45-13.00 - Głosy z przeszłości: Krzysztof Penderecki (powtórzenie) - opr. Agata Kwiecińska

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Przemysław Psikuta

Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej/Orkiestry Polskiego Radia (Warszawa, Studio Koncertowe PR im. W Lutosławskiego, 21.04.2013)

Max Bruch Kol Nidrei - Adagio d-moll op. 47 na temat melodii hebrajskich - na wiolonczelę i orkiestrę; I Symfonia Es-dur op. 28; Ernest Bloch Schelomo - rapsodia hebrajska na wiolonczelę i orkiestrę

Wyk. Adam Krzeszowiec - wiolonczela, Orkiestra Polskiego Radia (Polska Orkiestra Radiowa), dyr. Łukasz Borowicz

16.00-17.30 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Jamrozek 

Monograficzna seria płytowa Bogusława Schaeffera - BSCH - została otwarta w 2019 roku kameralnym albumem "Dialogues". Jest planowana jako komplementarny i atrakcyjny portret fonograficzny jednego z najważniejszych, najbardziej płodnych i wszechstronnych polskich kompozytorów.

Na przełomie 2021/2022 powstały kolejne albumy - autorskie nagranie monumentalnego IV Koncertu fortepianowego, stanowiącego opus magnum kompozytora w gatunku oraz jednego z najbardziej eksperymentalnych utworów "Mszy symfonicznej". Projekt zrealizowany został we współpracy z wydawnictwem Bolt Records oraz Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Więcej o tej publikacji opowie nasz gość – Michał Mendyk ( g.16.30).

Ponadto w audycji zapowiemy Festiwal Wratislavia Cantans, omówimy Antologie ukraińskich sztuk teatralnych, wystawę fotografii "Od Baku po Paryż Fotograficzne przygody Witolda Marczewskiego" w Domu Spotkań z Historią, oraz porozmawiamy o książce "Nakręcone w Łodzi" - opowiadającej o filmach zrealizowanych w Łodzi na przestrzeni lat. ​

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - aud. Michała Szułdrzyńskiego

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Joanna Grotkowska

Sala Koncertowa NOSPR (Katowice, 13.02.2015) Gustav Mahler VIII Symfonia Es-dur "Symfonia tysiąca", wyk: Iwona Sobotka - sopran (Mater gloriosa), Camilla Nylund - sopran (Magna Peccatrix), Wioletta Chodowicz - sopran (Una Poenitentium), Maria Forsstrom – alt (Samarytanka), Ewa Marciniec - alt (Maria Aegyptiaca), Fritz Burkhard - tenor (Doktor Marianus), Mathias Hausmann - baryton (Pater Ecstaticus), Albert Dohmen - bas (Pater Profundus), Warszawski Chór Chłopięcy, Chór Filharmonii Narodowej, Chór Filharmonii Krakowskiej, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Jacek Kaspszyk. 

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" 

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / "Przypadki Bacha" - prowadzi Ewa Pobłocka   

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta" - Wiesław Myśliwski "Winokrąg", czyta Zbigniew Zapasiewicz.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa", czyta Adam Ferency.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.


logo

"Serwisy ukraińskie w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00. 

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Michalina Szymborska 

Kryzys w Kościele i powściągliwa postawa w kontekście wojny na Ukrainie. Dlaczego Papież Franciszek do tej pory nie potępił Putina? Goście: profesor Cezary Kościelniak oraz ksiądz profesor Andrzej Kobyliński. 

02.00-03.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Witold Lazar  

05.00-06.00 - "Trójka budzi: off" - Mateusz Tomaszuk

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Tomasz Miara 

W audycji najświeższe doniesienia z sytuacji na Ukrainie. Poza tym m.in. o sytuacji na polskim rynku nieruchomości, kłopotach na przejściach granicznych oraz o pierwszych zajęciach Ukrainek w Polsce. 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz 

Gościem Marek Pęk, wicemarszałek senatu, PiS.

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler 

W audycji zaprosimy na premierę teatralną - "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Jacka Jabrzyka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz do kina, na film "Sonat". Odwiedzimy także Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie studenci i wykładowcy publikują w swoich social mediach prace komentujące wojnę. Powiemy również czym jest ekoawangarda i Bohema House. Zaprosimy też na specjalny koncert "Trójka dla Ukrainy", który odbędzie się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w piątek 1 kwietnia. 

12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Łukasz Ciechański 

13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Mateusz Drozda

W audycji m.in. relacje, doniesienia i komentarze o aktualnej sytuacji na Ukrainie. Powiemy również, że wielu regionach Polski obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Tradycyjnie też "Serwis ukraiński w Trójce" oraz "Informator ekonomiczny". 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.45 - Reportaż w Trójce / "Dokumentaliści" Joanny Bogusławskiej

Archiwum Polskiego Radia to niewyczerpana skarbnica słowa i dźwięku. Korzystają z niego wszyscy dziennikarze Polskiego Radia. Jak wygląda praca redaktora dokumentalisty w archiwum Polskiego Radia. Nie jest to łatwy zawód i nie każdy ma kompetencje, by go wykonywać. Potrzebna jest dociekliwość, umiejętność sięgania do źródeł, ponieważ nie wszystko jest dostępne na podstawie bezpośrednio dostępnych materiałów. Na pewno potrzebna jest też cierpliwość. To jest trochę taka praca naukowa i nie każdy się w tym odnajduje. W reportażu wykorzystano fragmenty nagrań archiwalnych Programu Trzeciego, który 1 kwietnia 1962 roku rozpoczął nadawanie.

Na falach Programu 3 pojawiły się gatunki muzyczne, których nie było na pozostałych antenach Polskiego Radia: big beat czy rock’n’roll. By zdobyć płyty z niedostępną wówczas w kraju muzyką, dziennikarze musieli wykazywać się nie lada kreatywnością. Płyty przywozili sportowcy, stewardessy, koledzy po fachu z zagranicznych rozgłośni. Już roku po powstaniu Programu 3 wystartował Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Zasoby Archiwum powstawały wraz z historią Polskiego Radia. W kolekcji nagrań zawiera się także tradycja transmisji wydarzeń – politycznych, społecznych, kulturalnych i sportowych, sięgająca początków polskiej radiofonii. Doniosłe znaczenie mają również zbiory muzyczne, ściśle związane z historią radiowej anteny. Przez dziesięciolecia rejestrowane były występy wybitnych artystów przed mikrofonem PR. Baza danych systematycznie się wzbogaca - codziennie archiwizowane są wybrane pozycje programu radiowego.

19.00-20.00 - "W tonacji Trójki" - Marek Wiernik  

20.00-21.00 - "Strefa rockendrola..." - Michał Owczarek

21.00-22.00 - "Klub Trójki" Piotr Gontarczyk  

Jakie wnioski wynikają dla Polski z wojny na Ukrainie? Czy Polska a w szczególności jej Siły Zbrojne są przygotowane na konfrontację z Rosją? Gość: Marek Budzisz, historyk i ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu. 

22.00-23.00 - "Ossobliwości muzyczne" - Wojciech Ossowski 

23.00-00.00 - "Trójfonia 2HA" Justyna Grabarz 

LITERATURA W TRÓJCE: 

10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi,  zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza. 

logo


10.00-12.00 - "Stacja Kultura" - Kasia Dydo

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku  - konkurs skierowany jest do studentów malarstwa na akademiach i uniwersytetach w całej Polsce.

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Weronika Puszkar

Kielce - od klecenia, kłów czy... kiełków? Skąd ta nazwa? W audycji poszukamy odpowiedzi. 

14.00-15.00 - "Dajesz radę" - Mateusz Kulik

Czym jest list do akcjonariuszy Berkshire Hathaway? Jakie rady w tym roku ma dla nas Warren Buffet i co możemy wprowadzić do swojego finansowego życia?

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

Robocall - od niedawna możemy obserwować duży wzrost telefonicznych połączeń od botów, które dzięki nagranym wcześniej wypowiedziom potrafią skutecznie udawać ludzi i w ten sposób nakłaniać do zakupów lub oszukiwać rozmówców. Skąd bierze się nagły skok w tej formie kontaktu? Do czego mogą służyć? Jakie niesie to zagrożenia?

20.00-21.30 - "Strefa prywatna" - Kuba Jamrozek

Przytłaczające uczucie niepokoju, obawa o życie i zdrowie własne oraz bliskich, odrealnienie, a nawet trudności z oddychaniem i ucisk w klatce piersiowej – od tego z reguły zaczyna się atak paniki. W przypadku tak silnie stresujących wydarzeń jak np. wojna, panika dotyka nie tylko pojedyncze osoby, ale także całe grupy. Jak sobie z nią radzić nie tylko w kontekście wojny? Podpowie dr Magdalena Nowicka, psycholog różnic indywidualnych, Uniwersytet SWPS, psychoterapeuta.

22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" - GrubSon

Tym razem zabrzmi klasyczna, ponadczasowa muzyka hip-hop z końca lat 90. i początku XXI wieku. Na playliście m.in. The Roots, OutKast, Common, The Pharcyde, Arrested Development, Blackalicious, Pete Rock & CL Smooth itd. Zapraszamy na pozytywne, wiosenne bujanie. 


LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Lektura w Czwórce" - "Przygody Sherlocka Holmesa" sir Arthura Conana Doyle’a, w tłumaczeniu Tadeusza Everta. Opowiadanie "Ostatnia zagadka" czyta Szymon Roszak - aktor Teatru Współczesnego w Warszawie. 


logo


07.00-10.00 - "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" - Śniadania świata, co jada się na śniadania na świecie, jak wygląda "English breakfast", co jadają amerykanie, a co na śniadanie podaje się w Japonii? Premiera książki pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom pt. "Ostatnie drzewo".

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Góry i doliny. Dziś mówimy o wszystkim co może być wysokie i niskie, chude i grube, wypukłe i wklęsłe. Na przykładzie gór i dolin.

15.00-18.00 - "TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom" - To już nasze 7 urodziny! Z tej okazji, podobnie jak rok temu, zapraszamy na TOP Listę Przebojów. Przez cały rok nasi słuchacze głosują na swoje ulubione piosenki i decydują o tym, które staną na szczycie zestawienia. Teraz czas na podsumowanie. Już w czwartek poznacie zestawienie 20 piosenek, które dostały od Was najwięcej głosów. To przede wszystkim Wy, nasz słuchacze tworzycie tę audycję, więc jeśli macie jakieś wspomnienia związane z Listą Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, to zachęcamy Was do dzwonienia i dzielenia się nimi. 31 marca od godziny 15.00 do 18.00 posłuchamy wspólnie waszych ulubionych piosenek minionego roku!

18.00-19.00 - "Współpracowania" - Kolejne przygody Misia Michasia i Smoka Adasia. Tym razem porozmawiają o owocach i warzywach - tych największych, najmniejszych, najdziwniejszych, takich, o których pewnie nie słyszeliśmy i o samym podziale owoców i warzyw.


LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:

14.00 - "Słuchowisko PRD" - "Kłapouchy obchodzi urodziny" Alana Alexandra Milne, w reżyserii Zdzisława Dąbrowskiego i adaptacji Barbary Zembrzuskiej, TPR, 1986 r.

Wystąpili: Milde Ewa - Sowa Przemądrzała, Kociniak Marian - Kubuś Puchatek, Górka Stanisław - Kłapouchy, Dreger Ryszard - Prosiaczek, Bukowski Michał - Krzyś.


.


13.00 - "Śpiewnik Chopinowski" - Dorota Kozińska

W audycji Wariacje B-dur op. 2 Fryderyka Chopina na temat "La ci darem la mano" z "Don Giovanniego" Mozarta. Także opowieść o miłości, jaką polski romantyk darzył sztukę wokalną i operę.

20.00 - "Chopin na ludowo" - Kuba Borysiak

W audycji: Mazurki op. 56 w interpretacji Kate Liu (artystka za wykonanie tych chopinowskich miniatur otrzymała w 2015 r. Nagrodę Specjalną Polskiego Radia), nagrania mazurków w wykonaniu Mariana Bujaka z Szydłowca, Józefa Kędzierskiego z Rdzuchowa, Kazimierza Meto z Gliny oraz archiwalne opowieści Jana Gacy z Przystałowic Małych o słynnej podróży do Ameryki. W audycji także pieśni bojkowskie w wykonaniu zespołu Wernyhora.

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski 

Bohaterem audycji będzie niezrównany chilijski pianista Claudio Arrau, jako interpretator dzieł Chopina, Liszta i Schuberta. W audycji zabrzmią m.in. Ballada f-moll i Sonata h-moll Chopina oraz Walc Mefisto Lista, a także Sonata G-dur Schuberta. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Trójka dla Ukrainy". Folkowe nuty ponad granicami" w 60. urodziny stacji [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 18:03
Dagadana, ShockolaD i Tołhaje to zespoły, które wystąpiły na specjalnym koncercie "Trójka dla Ukrainy", który odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, w sześćdziesiątą rocznicę powstania Programu 3 Polskiego Radia, czyli 1 kwietnia 2022 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Domżał i Natalia Gaponenko. Znane arie i pieśni w polsko-ukraińskim duecie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 11:30
W "Miejscówce z Dwójką" (2.04) przy fortepianie zasiadła Natalia Gaponenko, a śpiewała Maria Domżał (sopran). Artystki zagrały znane i lubiane arie i pieśni. W programie znalazła się także pieśń ukraińska. Zapraszamy do oglądania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 15:02
1 kwietnia Polskie Radio Dzieciom skończyło siedem lat! Z tej okazji już od 30 marca dziennikarze stacji zaprosili na wyjątkowe audycje urodzinowe: "TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom", "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom", pełne wspomnień "Dawno, dawno temu" oraz plenerowe wydanie m. in. "Popołudnika w Polskim Radiu Dzieciom". Na słuchaczy czekała moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Rademenez: Nieprzeciętność jest wielowymiarowa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 13:51
Jeszcze do 17 kwietnia można wypełnić formularz i zgłosić się, lub kogoś, do Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni 2022. Laureat zeszłorocznej nagrody i tytułu Nieprzeciętny 2021, Rademenez, tym razem zasiądzie w jury i poprowadzi tegoroczną galę plebiscytu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jedyna taka loteria". Pani Jolanta odebrała nagrodę główną w konkursie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 16:44
Pani Jolanta z miejscowości Łubnice (woj. łódzkie), zwyciężczyni konkursu "Jedyna taka loteria", odebrała nagrodę główną - samochód osobowy marki Opel Corsa, w pomarańczowym, Jedynkowym kolorze. Przekazanie wygranej odbyło się w środę, 30 marca, przed siedzibą Polskiego Radia w Warszawie. 
rozwiń zwiń