Polskie Radio

Sztuka rozmowy i mistrzostwo dźwięku. Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 18:00
O bezpieczeństwie w internecie i sztuce dyskutowania - nie tylko w sieci - w Jedynce przed południem. W Trójce wieczorem reportaż o szkole dla ukraińskich uczniów na warszawskim Służewcu, a w Dwójce - muzyka Debussy'ego i Kilara w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Poza tym w Czwórce przedmaturalne powtórki i rozmowy o tym jak wyjść z samotności. W Polskim Radiu Dzieciom o pracy w polu i o przysposobieniu obronnym w polskich szkołach, a w Polskim Radiu Chopin - nietypowe wykonania Beethovena i Chopin na ludowo.  
W studiu Dwójki Polskiego Radia.
W studiu Dwójki Polskiego Radia. Foto: Grzegorz Śledź/PR2
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Świątek

Gośćmi audycji (o godzinie 7.15) Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, (o godzinie 7.40) Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych oraz (o godzinie 8.15) Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Joanna Racewicz 

W audycji o umiejętności dyskutowania. Ta przydaje się wówczas, gdy bronimy swojego zdania, wyrażamy poglądy odmienne od stanowiska innych, chcemy przekonać kogoś do określonych postaw lub zachowań, pragniemy znaleźć kompromis w jakiejś spornej sprawie. O trudnej sztuce dyskusji porozmawiamy z psycholog Beatą Mazurek-Kucharską. Temat ten poprzedzi sonda przeprowadzona przez Macieja Waleckiego.

Ponadto w audycji: cyberbezpieczeństwo - wielkie słowo do stosowania na co dzień. Jakich reguł należy przestrzegać, by się czuć bezpiecznie w sieci? Czego unikać, a czego bezwzględnie przestrzegać? Gościem Paweł Ellerik - expert IT. Poza tym: konkursy "A to kto to?" i "Od małego dla dużego" oraz kolejny odcinek powieści "Emancypantki" Bolesława Prusa.

13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Anna Will 

W audycji m.in. skomponowana przez szwedzkich producentów piosenka, zaśpiewana przez Magdę Beredę - obiecującą wokalistkę młodego pokolenia. To poetycka interpretacja relacji międzyludzkich zilustrowana melodyjnym brzmieniem. Przypomnimy także niezwykle popularną w Polsce pod koniec lat 90 tych płytę, którą wspólnie nagrali Kayah i Bregovic. Dokładnie 23 lata temu pokryła się ona podwójna platyną. Pojawią się także niektóre propozycje na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji oraz nagranie z naszej płyty tygodnia, czyli najnowszego albumu Wojciecha Cugowskiego. 

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Artur Wolski

Prof. dr hab. Wojciech Szczeklik z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzi projekt zwiększenia bezpieczeństwa terapii w schorzeniach kardiologicznych. Jest to naukowa odpowiedź na problem rosnącego zagrożenia w chorobach serca. U prawie pięciu milionów pacjentów po zabiegach niekardiologicznych dochodzi do poważnych powikłań sercowo-naczyniowych, dających m.in. zawały czy uszkodzenia mięśnia sercowego. Konsekwencje tego są tragiczne: ponad milion zgonów rocznie. Projekt zakłada przebadanie konkretnego leku, który zmniejszy śmiertelność: z przyczyn sercowo-naczyniowych, ilości zatrzymań krążenia niezakończonych zgonem oraz zbędnych rehospitalizacji, czyli kolejnych pobytów pacjenta w szpitalu poniżej 14 dni od wypisu z oddziału szpitalnego. Naukowcy sprawdzą też jakość życia chorego i ekonomikę leczenia preparatem, który jest przedmiotem badania. Ekspert: Prof. dr hab. Wojciech Szczeklik-Uniwersytet Jagielloński.

20.00-22.00 - "Tu jest muzyka" - zaprasza Iza Żukowska

W audycji rocznicowo piosenki Krzysztofa Komedy w wykonaniu Kaliny Jędrusik i Edmunda Fettinga oraz piosenki Bjorna Ulvaeusa z musicalu "Mamma mia" w wykonaniu Meryl Streep i Pierce'a Brosnana. 


LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Emancypantki" Bolesława Prusa - nagranie z 1974 roku. Występują: Andrzej Szczepkowski, Zofia Rysiówna, Ewa Wiśniewska, Wanda Łuczycka, Andrzej Seweryn, Jan Englert, Joanna Jędryka w roli Madzi Brzeskiej. Reżyseria Zofia Rakowiecka, realizacja Stanisława Grotowska, adaptacja - Jadwiga Skotnicka. 

21.45 - "Chłopi" Władysława Reymonta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły (Radiobook).

23.50 -  Fragmenty Radiobooka z powieścią Edgara Allana Poe "Opowieści Artura Gordona Pyma" w interpretacji Krzysztofa Kołbasiuka.

logo

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk 

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Łukasz Jarosz "Pełnia Robaczego Księżyca" - aud. Iwony Smolki

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Ewa Szczecińska

Władysław Żeleński Pieśni do słów m.in. Narcyzy Żmichowskiej, Józefa Ignacego Kraszewskiego i Zygmunta Krasińskiego, wyk. Urszula Kryger - mezzosopran, zespół instrumentalny Concerto Avenna, dyr. Andrzej Mysiński; Antoni Kątski Sonata F-dur, op. 156, wyk. Anna Parkita - fortepian.

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marcin Majchrowski

Wolfgang Amadeus Mozart, Franciszek Schubert, Maurice Ravel, Ludwig van Beethoven, Felix Mendelssohn, Guillaume-Gabriel Nivers, Arcangelo Corelli, Wolfgang Amadeus Mozart, Cécile Chaminade, Sebastian Bodinus, Richard Strauss, Giuseppe Verdi. 

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Ewa Szczecińska

Karol Szymanowski Uwertura koncertowa op. 12, wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, dyr. Antoni Wit; Karol Lipiński Trio smyczkowe g-moll op. 8, wyk. Wojtek Proniewicz, Adam Roszkowski – skrzypce, Jan Roszkowski – wiolonczela

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek  

Nowe kino z Polski, Czech i Słowacji, nieznane filmy Andrzeja Wajdy, "Środkowoeuropejski Kociołek", czyli literaci na polsko-czeskiej granicy - to kilka wydarzeń rozpoczynającego się w najbliższy piątek Przeglądu "Kino na Granicy". O tegorocznej odsłonie - dyrektor artystyczna Przeglądu - Jolanta Dygoś. Początek spotkania o godz. 9.30. W audycji także: spotkanie z wybitnym ukraińskim kompozytorem Wałentynem Sylwestrowem, program jubileuszowej 20. odsłony Miesiąca Fotografii w Krakowie oraz wystawa w Muzeum Warszawy "Grażyna Hase. Zawsze w modzie". 

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Róża Światczyńska 

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Stanisław Moniuszko - Uwertura do opery "Verbum nobile", wyk. Europa Galante, dyr Fabio Biondi; Ludwig van Beethoven II Koncert fortepianowy B-dur op 19 cz. 3, wyk Jan Lisiecki - fortepian, Academy of St Martin-in-the Fields 

11.10-12.00 - Wolfgang Amadeus Mozart Koncert fortepianowy A-dur KV 488, wyk. Leif Ove Andsnes - fortepian, Mahler Chamber Orchestra

12.05-12.45 - Johann Benjamin Gross - Sonata wiolonczelowa h-moll op 7, wyk. Tomasz Strahl - wiolonczela, Robert Morawski - fortepian

12.45-13.00 - "Głosy z przeszłości" / Andrzej Korzyński - opr. Jakub Kukla

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Marcin Majchrowski

Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza

Ernst Theodor Amadeus Hoffmann Sinfonia Es-dur; Feliks Janiewicz  Koncert E-dur na skrzypce i orkiestrę; Erich Wolfgang Korngold  Symfonia Fis-dur op. 40, wyk. Albrecht Breuninger - skrzypce, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz (01.10.2008, Studio PR im W. Lutosławskiego)

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - aud. Michała Szułdrzyńskiego

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś

Koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą Maestra Kazimierza Korda.

Renaud Capuçon - skrzypce, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Kazimierz Kord (Katowice, Górnośląskie Centrum Kultury im. G. Fitelberga 12.03.2004). Claude Debussy Prelude de l`apres-midi d`un Faune; Richard Strauss Koncert d-moll op. 8 na skrzypce i orkiestrę

Izabela Kłosińska - sopran, Anna Lubańska - mezzosopran, Piotr Kusiewicz - tenor, Romuald Tesarowicz - bas, Chór Polskiego Radia (przyg. Włodzimierz Siedlik), Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Kord Kazimierz (Lwów, 02.07.2004). 

Wojciech Kilar Missa pro pace A.D.2000

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Dorobek prof. Jerzego Limona - aut. Monika Pilch 

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Przypadki Bacha - prowadzi Ewa Pobłocka

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta" - Tamara Duda "Córeczka", czyta Katarzyna Dąbrowska, opr. Elżbieta Łukomska.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa", czyta Adam Ferency.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.


logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00. 

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Michalina Szymborska 

Pandemia, wojna i inflacja, przeinwestowanie, utrata klientów, kredyty, nowa konkurencja - to przyczyny dla których przedsiębiorstwa mogą znaleźć się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Powstają wówczas pytania, co w takiej sytuacji robić? Większość przedsiębiorców uważa, że sami sobie poradzą, jednak często tak się nie dzieje, biznesmeni, wstydzą się przyznać, że mają kłopoty. To zupełnie błędna postawa, a co gorsza, bardzo niebezpieczna. Z roku na rok rośnie liczba upadłości. Restrukturyzacja czy upadłość? O tym w studiu: Artur Zawadowski – radca prawny, ekspert prawa gospodarczego, Dariusz Janus - uczestnik postępowań i procesów restrukturyzacyjnych, Juliusz Bolek - Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. 

02.00-03.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Piotr Firan

05.00-06.00 - "Trójka budzi: off" - Mateusz Tomaszuk

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Karol Gnat 

W audycji m.in. o zagranicznej majówce last minute. Powiemy również o sukcesie licealisty z Elbląga - Jana Karpińskiego - który jest laureatem XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Jan zajął IV miejsce w Polsce i będzie reprezentował Polskę na Olimpiadzie Międzynarodowej, która odbędzie się w lipcu na Wyspie Man na Morzu Irlandzkim.

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz

Gościem Adam Bielan - europoseł, prezes Partii Republikańskiej.

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler 

W audycji m.in. o pracach nad wykonaniem mobilnej rzeźby 24-godzinnego Zegara Słonecznego według projektu artysty Aleksandra Rokosza. Zaprosimy na startujący w piątek Przegląd Filmowy "Kino na Granicy" oraz na Gitarowy Rekord Świata na wrocławskim Rynku, na którym wystąpią m.in. muzycy Dire Straits. Zajrzymy też między wiersze książki "Dom z witrażem". To opowieść o czterech kobietach - prababce, babce, wnuczce oraz prawnuczce, które żyją w mieście gdzie brakuje mężczyzn, bo porwała lub pokaleczyła ich historia. 

12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Łukasz Ciechański

13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Witold Lazar 

W audycji m.in. o czytelnictwie w Polsce, które wróciło do poziomu sprzed pandemii. Powiemy też o Poczcie Polskiej, która rozpoczęła emisję serii przyrodniczej "Ptaki polskich parków" oraz wybierzemy się na nową ekspozycję "GraMY - WYgramy" w Centrum Nauki Kopernik. To opowieść o tym: czym szumi woda? Ile tonów kryje w sobie garnek? Czy fala dźwiękowa łaskocze? 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.45 - Reportaż w Trójce / "Szkoła" Grażyny Wielowieyskiej. Opowieść o ukraińskiej szkole na warszawskim Służewcu. Placówka zajmie całe piętro biurowca przy ulicy Postępu. To 1,2 tys. m kw. Klas będzie 11 i będą nauczały w programie obowiązującym w Ukrainie. To oddolna inicjatywa, miejsce użyczył nieodpłatnie właściciel budynku. Nad przystosowaniem powierzchni do nowej funkcji, również za darmo, pracowali architekci z pracowni XY-studio. W szkole będzie się mogło uczyć 120 dzieci. Chodzi o możliwość kontynuowania nauki i ukończenia klas, wg systemu ukraińskiego. Nauczycielami będą osoby z Ukrainy, które przyjechały po wybuchu wojny do Polski ale również nauczyciele ukraińscy, którzy pracują w istniejącej od kilku lat, działającej pod patronatem ambasady, Materenki, szkoły ukraińskiej. 

19.00-20.00 - "W tonacji Trójki" - Marek Wiernik

20.00-21.00 - "Strefa rockendrola..." - Michał Owczarek

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Piotr Gontarczyk 

Jak w latach 1980-1982 Służba Bezpieczeństwa rozpracowywała kierownictwo "Solidarności"? Jakie metody stosowała i na jaką skalę? Czy agentura SB miała istotny wpływ na działalność Związku? Czy i jaką rolę w tych działaniach odgrywała agenturalna przeszłość Lecha Wałęsy z lat 1970-1076? O tym opowie dr Grzegorz Majchrzak, autor najnowszej książki IPN na ten temat opartej na wielu nieznanych dokumentach byłej SB.

22.00-23.00 - "Ossobliwości muzyczne" - Wojciech Ossowski

23.00-00.00 - "Zimna fala" - Michał Migała 

LITERATURA W TRÓJCE: 

10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi,  zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza. 

logo

06.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Kamil Jasieński

Jak studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nazwą Dom Studencki w Kampusie Morasko? W ramach konkursu specjalna kapituła wybierze najlepszą propozycję. Powiemy również o e-papierosach, które zaburzają pracę wielu narządów: serca, mózgu, płuc. Przed jakimi kolejnymi groźnymi skutkami zaciągania się e-dymkiem ostrzegają naukowcy z University of California San Diego? W audycji także o naborze do programu "Wolontariat medialny", który daje niepowtarzalną okazję zdobycia praktycznych umiejętności dziennikarskich. 

13.00-14.00 - "Muzyczny lunch" - Adam Smolarek

W cyklu "Był sobie numer…" Kuba Piątkowski przedstawi kulisy powstania utworu "Koniec wakacji" zespołu Kwiaty.

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

Historia Last Minute - powtórka przed maturą: uwięzienie Prymasa Tysiąclecia. Od września 1953 roku do października ’56 kardynał Stefan Wyszyński był internowany. Jak spędzał ten czas? W audycji również przegląd najnowszych informacji dla studentów. 

20.00-21.30 - "Strefa prywatna" - Kuba Jamrozek 

Nawet przy rozluźnieniu zasad dystansu społecznego możemy być samotni na wiele sposobów. Jak wrócić do relacji i wspólnoty? A może ostatnie wydarzenia pokazują, że jest zupełnie inaczej?

22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" - Grubson 

Spora dawka najwyższej jakości muzyki hip-hop (takiej z duszą) oraz ciepłego soulu. Usłyszymy w programie dokonania takich wykonawców jak Dominic Fike, Mayer Hawthorne, Amber Mark, The Mouse Outfit, Ania Leon, Mrozu, Jorja Smith, Ari Lennox. Macy Gray, Andra Day, etc. Będzie bujało!


LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Lektura w Czwórce" - fragmenty książki "Podróże z Herodotem" Ryszarda Kapuścińskiego, czyta Paweł Krucz. 

logo

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Nawozimy, bronujemy, orzemy, siejemy, sadzimy. Z początkiem wiosny ruszyły intensywne prace na polach w całej Polsce. A jak to wyglądało kilkadziesiąt lat temu? W Poranku przyjrzymy się najciekawszym maszynom rolniczym. 

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Zbliża się dłuższy, majowy weekend. Leszek i Miś przygotowują przysmaki na grilla.​

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - Dzień sera Camembert będzie okazją do poznania ciekawostek dotyczących serów. Zastanowimy się: gdzie na świecie zjada się najwięcej sera, które miejscowości noszą nazwy serów, jak wyglądają zawody w toczeniu sera, jaka jest etykieta układania serów na desce, kiedy ser podbił kosmos? A na koniec sensacyjna wiadomość: z sera może być produkowana energia.​

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - ​​​​Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących przywrócenia elementów przysposobienia obronnego w szkołach. W audycji przybliży je Kasia Hagmajer. Goście: przedstawiciel Ministerstwa Edukacji i Nauki, kierownik Klinicznego Centrum Kardiologii GUMed w Gdańsku, autor komentarza do podstawy programowej "Edukacja dla bezpieczeństwa", nauczyciel ze szkoły z klasami mundurowymi. 


.

08.00 - "Laureaci nagrody PR" - Anna Skulska

Autorka wybrała perełki z Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju (2015) tym razem stawiając na triumfatora Konkursu Chopinowskiego z 1980 roku - Wietnamczyka Dang Thai Sona. W jego wykonaniu m.in. wybrane nokturny Chopina, Barka na oceanie Ravela, Kącik dziecięcy Claude’a Debussy’ego.

20.00 - "Chopin na ludowo" - Kuba Borysiak

Interpretacje francusko-belgijskiego pianisty Michela Blocka z Meksyku, ulubieńca publiczności i wielkiego przegranego VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. W 1960 roku zdobył jedynie wyróżnienie, ale uznanie dla jego talentu wyraził honorowy przewodniczący jury Artur Rubinstein przyznając mu nagrodę specjalną. W programie usłyszymy nagrania konkursowe Mazurków Chopina - cis-moll op. 30 nr 4, c-moll op. 56 nr 3 oraz  As-dur op. 59 nr 2 oraz późniejsze interpretacje Mazurków op. 17 i op. 68. W audycji także nagrania archiwalne i opowieści jednego z najwybitniejszych skrzypków Radomszczyzny - Tadeusza Jedynaka z Przystałowic Małych. 

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski

Beethoven wraz ze swoją muzyką pochodził z innego świata: nie materialnego, lecz ideowego. Przypomni o tym dobór nadzwyczajnych, choć raczej niezbyt szeroko znanych interpretacji. Wśród wykonawców "nowoczesny centaur [z XIX wieku]: pół-człowiek, pół-fortepian" Eugen d'Albert (V Koncert fortepianowy), niezauważony tytan Ernst Levy (Appassionata), zaskakujący romantyk Bela Bartók (Kreutzerowska z Josephem Szigetim) i piorunujący ekspresjonista - Józef Hofmann (Waldsteinowska).

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Trójka dla Ukrainy". Folkowe nuty ponad granicami" w 60. urodziny stacji [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 18:03
Dagadana, ShockolaD i Tołhaje to zespoły, które wystąpiły na specjalnym koncercie "Trójka dla Ukrainy", który odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, w sześćdziesiątą rocznicę powstania Programu 3 Polskiego Radia, czyli 1 kwietnia 2022 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakopiańska Wiosna Jazzowa za nami. Tłumy na koncertach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 09:00
Dla miłośników jazzu to były trzy dni wyjątkowych wrażeń muzycznych. Program tegorocznego festiwalu pokazał, jak brzmi jazz z rozmaitych półek stylistycznych - nie zabrakło polskich legend muzycznych, a pojawili się także goście z zagranicy. Z kolei finałowy koncert z udziałem Sławka Uniatowskiego i Ewy Bem publiczność, która szczelnie wypełniła salę Miejskiej Galerii Sztuki, zapamięta na długo. Program 1 Polskiego Radia zaprosił słuchaczy na transmisje koncertów i relacje prosto z Zakopanego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Będzie Głośno! Vol. 4" - nowa składanka od Czwórki już dostępna!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 10:00
Za nami premiera czwartego albumu serii wydawniczej Czwórki, promującej młodych artystów sceny niezależnej. W piątek 29 kwietnia ukazała się "Będzie Głośno! Vol. 4" - podsumowanie ostatniej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
rozwiń zwiń