Polskie Radio

"Cafe Muza", słuchowiska i koncert. Niedziela w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 20:00
W Jedynce premierowe słuchowisko "To słowo", w Dwójce "Cafe Muza" i gość Miłosz Pękala, w Trójce retransmisja koncertu Gordona Haskella, a Czwórce w audycji "Świat 3.0" zastanowimy się do kogo należy kosmos? Sprawdź nasze propozycje! 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/welcomia
logo

9.00-10.00 Msza Święta

10.00-12.00 "Czas pogody" - prowadzi Zbigniew Krajewski

Czy można napisać książkę na podstawie wspomnień własnych Dziadków i jak historia kraju przecina się z losami zwykłych ludzi – o tym opowie Sylwia Kubik, autorka książki „Pod obcym niebiem” namawiając jednocześnie wszystkich do przechowywania wspomnień i opowieści starszego pokolenia…A w odcinku kabaretowym monolog „leśny” w wykonaniu Mieczysława Czechowicza i włoska piosenka zaśpiewana przez Annę German.

15.00-16.00 "W otwarte karty" - prowadzi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gościem audycji będzie Sebastian Chwałek - Prezes PGZ.

16.00-17.00 "Muzyczny alfabet Jedynki" - Damian Sikorski

Tym razem w Muzycznym Alfabecie Jedynki będzie królowała litera Z. Z jak ZZ Top, Zaz, Zalef, Andrzej Zaucha, kto jeszcze?

21.00 Słuchowisko w Jedynce: Marta Rebzda"To słowo" 

logo

10.00 – 11.00 Cafe "Muza": - prowadzi Andrzej Sułek

11.00 – 11.30 "Droga przez mąkę" – prowadzi Łukasz Modelski

11.30 – 12.30 "Muzyka w kadrze" – prowadzi Mariusz Gradowski

12.30 – 13.00 "Czytelnia" – prowadzi Małgorzata Szymankiewicz

Jasmin Schreiber "Rów Mariański" (tł. Agnieszka Walczy), Mohamed Mbougar Sarr „Najskrytsza pamięć ludzi” (tł. Jacek Giszczak)

Goście: Piotr Kofta, Iwona Rusek

13.00 – 15.00 "Niedzielnik muzyczny" – prowadzi Piotr Matwiejczuk

Carl Philipp Emanuel Bach Sonata fletowa D-dur Wq 83, wyk. Accademia Ottoboni; Johann Franz Xaver Sterkel Sonata na fortepian i skrzypce F-dur op. 33 nr 1, wyk. Els Biesemans – fortepian, Meret Lüthi – skrzypce; Antonio Vivaldi Koncert skrzypcowy G-dur RV 314, Koncert skrzypcowy d-moll RV 237, wyk. Julien Chauvin – skrzypce, Le Concert de la Loge; Fanny Mendelssohn Rok (fragmenty), wyk. Els Biesemans – fortepian; Christoph Graupner Die Nacht ist vergangen GWV 1101/22, wyk. Amaryllis Dieltiens – sopran, Lothar Blum – tenor, Stefan Geyer – bas, Ex Tempore, Mannheimer Hofkapelle, dyr. Florian Heyerick

14.45 – 15.00 "Jest taki obraz" – prowadzi Michał Montowski z udziałem dr Grażyny Bastek (powtórzenie)

Kogo przedstawia namalowany około 1530-32 roku przez Lorenza Lotta portret damy nazywanej Lukrecją – imieniem dzielnej, zhańbionej małżonki jednego z szanowanych obywateli antycznego Rzymu? A może to ideał małżeńskiej wierności i cnoty? Rzymianka, która po zniewoleniu przez syna Tarkwiniusza Pysznego, pragnąc ratować honor swój i męża, popełniła samobójstwo. Postać wskazuje na podobiznę Lukrecji, pod którą znajduje się łacińska inskrypcja nawiązująca do rzymskiego historyka Tytusa Liwiusza: I tak żadna nieskromna kobieta nie może powoływać się na przykład Lukrecji.

15.00 – 16.00 "Płytomania" – prowadzi Jacek Hawryluk

16.00 – 17.00 "Chopin osobisty" – prowadzi Róża Światczyńska

17.00 – 19.00 "Dawno niedawno" – prowadzi Magdalena Łoś

Grzegorz Gerwazy Gorczycki Missa rorate, wyk. The Sixteen, dyr. Eamonn Dougan; Rorate Coeli – praska muzyka barokowa na adwent, wyk. Collegium Marianum, dyr. Jana Semerádová; Lieder zum Advent, wyk. Miriam Feuersinger – sopran, Daniel Schreiber – tenor, Les Escapades

19.00 – 20.00 Wieczór ze słuchowiskiem: Iwona Rusek „Lilije. Z pieśni gminnej spisanej przez Adama Mickiewicza”, prod. 2020, reżyseria: Ewa Małecki, realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk, muzyka: Grzegorz Łapiński.

 Obsada: Wiktoria Gorodeckaja (Pani), Przemysław Bluszcz (Pan), Włodzimierz Press (Pustelnik), Paweł Paprocki (Polny wiatr), Adam Biedrzycki (Brat Sławomir), Mateusz Weber (Brat Bogusław), Anna Zagórska (Lilije), Rodzanice: Beata Fudalej, Anna Szymańczyk, Barbara Zielińska

20.00 – 22.00 "Filharmonia Dwójki" – prowadzi Joanna Grotkowska

Audytorium Radia France (20.10.2022) Felix Mendelssohn Koncert skrzypcowy e-moll op. 64, Georges Bizet II Symfonia C-dur „Rzym”, Ottorino Respighi Poemat symfoniczny „Pinie rzymskie”, wyk: Julia Fischer – skrzypce, Orchestre National de France, dyr. Cristian Macelaru

 22.00 – 01.00 "Wieczór płytowy" – prowadzą Jacek Hawryluk i Piotr Metz


logo

00.00 – 02.00 "N3" – prowadzi Małgorzata Jakubowska

02.00 - 04.00 "Potrójne Pasmo Przenoszenia" – prowadzi Michał Margański

04.00 - 06.00 "Ranny Wzmacniacz" - prowadzi Grzegorz Hoffmann 

06.00 - 08.00 "Muzyczne Rozmowy" – Redakcja katolicka

08.00 - 09.00 "Nowe Stany Ameryki" – prowadzą Aleksandra Sumlińska i Rafał Tomański 

Thanksgiving to za Oceanem święto wyjątkowe. Opowiemy o zwyczajach, tradycjach, potrawach i symbolice wydarzenia. Zwrócimy również uwagę na rodzinny charakter amerykańskiego święta dziękczynienia.

09.00 - 10.00 "Zagadkowa Niedziela" - prowadzi Katarzyna Stoparczyk 

Zagadki i ciekawostki dla dzieci oraz "Kocia Szajka", seria detektywistyczna dla dzieci z barwnymi kocimi bohaterami. Gość - Agata Romaniuk, autorka.

10.00 – 11.00 "Czy już Państwo słyszeli?" – prowadzi Justyna Grabarz

11.00 - 12.00 "Leniwe Przedpołudnie"- prowadzi Anna Popek 

Aldona Wleklak, autorka cyklu książek historycznych "Saga niewoli", opartych na dziejach rodzinnych z przełomu XIX i XX wieku.

Legendarna pianistka i pedagożka - Lidia Grychtołówna - nagrała nową płytę w wieku 94 lat.

Kabaret OT.TO - po bardzo długiej przerwie, nakładem Polskiego Radia ukazuje się płyta pt. "Wesołych Świąt". O płycie opowiedzą Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski.

12.00 - 14.00 "Spotkania Trzeciego Stopnia" – prowadzi Michał Żołądkowski

14.00 – 15.00 "Trzy Gramy Redbada" – prowadzi Redbad Klynstra 

Marzenia są po to aby je spełniać. Nie dostanie się chociażby na wymarzony kierunek studiów – jakim niewątpliwie jest aktorstwo – niczego nie wyklucza. Posiadanie innych pasji, przed chęcią występowania na teatralnych deskach, też nie powinno być dla nas żadnym problemem. I o tym Redbad porozmawia z ks. Mariuszem Lachem, salezjaninem, założyciel Teatru ITP, czyli sceny studenckiej w Lublinie.

15.00 - 17.00 "Po Drodze z Trójką" – prowadzi Witold Lazar 

Główny Inspektorat transportu drogowego rozpoczął akcję "Szanuj zasady, chroń życie". Ma ona na celu przemówienie do wyobraźni młodych kierowców, którzy mają tendencję do łamania przepisów, choć, nie w taki sposób jak to zwykle miało miejsce podczas kursów gdzie zbijano punkty karne. Tym razem, kierowcy mają spotykać się ze skazanymi za wykroczenia drogowe za murami więzienia, by pokazać, jak rujnująca życie może być nierozsądna jazda na drogach publicznych. O akcji w rozmowie z Moniką Niżniak, rzecznikiem prasowym GITD. 

17.00 – 19.00 "Trzecia Strona Medalu" – prowadzą Dariusz Urbanowicz i Krzysztof Łoniewski

Studio Mundialowe – gość w studiu Adam Godlewski (naczelny sportu w Polska Press), podsumowanie meczu Polaków z Arabią Saudyjską + łączenie z korespondentami Polskiego Radia, PŚ w skokach, Robert Kubica – reportażyk z jazdy na torze, Agata Barwińska – mistrzyni Europy, wspinacze – zdobywcy K2 i Nanga Parbat, PP szermierka, Raport mundialowi z USA lub/i z Argentyny, podsumowanie sezonu pływackiego, gość w studiu – pięściarka Laura Grzyb, korespondenci: podsumowanie gry Anglii, Niemiec i Hiszpanii na mundialu.

19.00 – 20.00 Koncert w Trójce 

GORDON HASKELL - Zapraszamy do wysłuchania koncertu, jaki Gordon Haskell dał w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w 2004 roku. Szersza publiczność miała okazję poznać tego znakomitego muzyka na początku lat 70. jako wokalistę rockowego zespołu King Crimson. Po latach powrócił na wielkie sceny – już jako tzw. singer–songwriter z wielkim przebojem „How Wonderful You Are”, który trafił na pierwsze miejsca brytyjskich list przebojów. Wkrótce po tym ogromnym sukcesie przyjechał do Polski.

20.00 – 22.00 Trzy Strony Dźwięku – prowadzi Tomasz Miara

22.00 –23.00 Scena Teatralna Trójki – prowadzi Barbara Marcinik 

"Adam Mickiewicz w Pałacu w Śmiełowie" - PREMIERA II CZ. AUTORSKIEGO SŁUCHOWISKA TOMASZA MANA – koprodukcja z Instytutem Książki

Cz. II słuchowiska, opowiadająca o tym, jak powstało Muzeum Mickiewicza w Pałacu w Śmiełowie.

Akcja toczy się po wojnie w 1947 roku. Do dewastowanego pałacu Gorzeńskich oraz Chełkowskich przyjeżdża przedwojenna właścicielka posiadłości Maria Chełkowska. Nie godzi się na to, by pałac popadł w ruinę, zacierając ślady, jakie pozostawił w nim Adam Mickiewicz. Poeta ( o czym opowiadała cz. I) zatrzymał się w Śmiełowie, próbując przedostać się przez pobliską granicę między zaborami do Królestw Polskiego, z zamiarem przyłączenia się powstania listopadowego. Powstanie upada, wieszcz powraca na emigrację. Więcej do  ( nieistniejącej na mapie ) Polski nie przyjechał, ale epizod wielkopolski wpłynął na dwa jego największe dzieła: "Dziady cz. III" oraz "Pana Tadeusza".

Słuchowisko zostało nagrane w miejscu akcji. Wystąpili w nim: MARIA PAKULNIS, ANDRZEJ MASTALERZ i MAŁGORZATA ROŻNIATOWSKA.

Reżyser dźwięku – ANDRZEJ BRZOSKA

Muzyka – MAREK OTWINOWSKI

Premierze będzie towarzyszyło spotkanie z twórcami słuchowiska.

23.00 – 02.00 Dym Na Wodzie – prowadzi Leszek Adamczyk

Uczcimy rocznicę urodzin Jimiego Hendrixa, nie zabraknie też polskich i zagranicznych muzycznych premier.

logo
8.35 "Rozmowa kulturalna" - prowadzi Maja Kluczyńska
Nowy Europejski Bauhaus to unijna inicjatywa na rzecz zrównoważonego projektowania, osiągnięcia neutralności klimatycznej i dążenia do gospodarki o obiegu zamkniętym. Projekt łączący dizajnerów, inżynierów i innowatorów ma pomóc zatrzymać kryzys klimatyczny i zapewnić wyższą jakość życia. Jest też odpowiedzią na protesty ekologów w muzeach. Gościem będzie historyk sztuki dr Justyna Napiórkowska
11.06 "Historyczne wydarzenie tygodnia" - prowadzi Tadeusz Płużański
80 lat temu, 12 listopada 1942 r., Heinrich Himmler wyznaczył obszar osadniczy w Generalnym Gubernatorstwie. Obejmował on powiaty biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski i zamojski. Konsekwencją była deportacja ponad 100 tys. mieszkańców Zamojszczyzny, która rozpoczęła się kilkanaście dni później i trwała do lata 1943 roku. Tragiczne wydarzenie przypomni historyk IPN prof. Tomasz Panfil. 
.

9.00-11.00 "Tędy po trendy" – prowadzi Aleksandra Jasińska

"Psy" w reżyserii Pasikowskiego mają już 30 lat. Podobno autorzy tej produkcji chcieli nadać jej tytuł "Policjanci z Warszawy" w nawiązaniu do tych z Miami. Za granicą natomiast był wyświetlany jako "Pigs" czyli  świnie - bo to tak się określa potocznie stróżów prawa w krajach anglojęzycznych. My pod lupę weźmiemy muzykę z filmu, którą skomponował Michał Lorenc. Najbardziej znanym motywem, który kojarzymy z produkcją jest "Kołysanka" z charakterystyczną trąbką. Co jeszcze skrywa ścieżka dźwiękowa do tego filmu? Czy po 30 latach dalej pamiętamy te melodie i słynne teksty "nie chce mi się z Tobą gadać" czy "to zła kobieta była"?

11.00-12.00 "Co Was kręci" –  prowadzi Hanna Dołęgowska

W audycji zapowiedź Mistrzostw Świata Superenduro w Krakowie, rozmowa z  Kacprem Dudzicem – młodym zawodnikiem jeżdżący na crossie w zawodach enduro oraz podsumowanie  Małopolska MTB Film Festiwal.

13.00-14.00 "Świat 3.0" – prowadzi Marta Zinkiewicz

Ludzie coraz więcej czasu spędzają w kosmosie, a to z kolei zmusza nas do odpowiedzi na kilka istotnych pytań. Do kogo należy kosmos? A może jest to przestrzeń niczyja? Czy państwa mogą swobodnie i bez żadnych ograniczeń eksplorować czy nawet zawłaszczać przestrzeń kosmiczną? Już dziś istnieje prawo kosmiczne. W przyszłości może być ono jeszcze istotniejsze. Drugą ciekawą kwestią jest pojawienie się zawodu psychologa kosmosu. Jakie jeszcze zawody/regulacje będzie trzeba wprowadzić wraz z rosnącą eksploracją kosmosu?

14.00-15.00 "Hrapkowidz" – prowadzi Błażej Hrapkowicz

Warunkowo zwolniony z poprawczaka nastoletni Karol, przebywa w mieszkaniu treningowym i wprawdzie objęty dozorem elektronicznym, ale rozpoczyna swoje życie na nowo. Zapraszamy na rozmowę z  Grzegorzem Moldą,  reżyserem filmu „Matecznik”.

15.00-16.00 "Artystyczny Wybieg" – prowadzi Katarzyna Cygler

Anna Grochowska studentka IV roku Akademii Teatralnej zaprosi na recital: „Chcę mieć serce spokojne”. To krótka muzyczna opowieść o miłości i wojnie, podczas której ponadczasowe treści poezji powstańczej w jazzowych aranżacjach przeplatają się z utworami Kory Jackowskiej, Jonasza Kofty i Edyty Bartosiewicz.

17.00-19.00 "Funkadelia" – prowadzi Marcin Hubert "Harper"

Po 17 u Harpera w FUNKADELII: australijski hiphopowo-funkowy projekt Winston Surfshirt, Flevans z nowym albumem, nasi ludzie Fisz Emade i Tworzywo vs Zuchy, dadan karambolo z ekipy regime brigade, skromny, choć mocno światowy Satl. Ponadto Detroit’s Filthiest, jungle’owy Arcane, Brazylijczyk L-Side, etc. 

21.00-22.00 "Muzyka dobrego słowa" – prowadzi Przemek Goławski

Garść nowości i znanych hitów oraz inspiracje i propozycje od Zespołu Bonoboco, który był nominowany do tytułu Debiutu Roku 2022 na festiwalu Chrześcijańskie Granie.

logo
10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" – Dźwięki podróży i środków transportu.

Dziennikarka Joanna Ficińska, opowie o najszybszych pociągach japońskich, którymi jeździła, o lotach balonem i żeglowaniu.

11:00-12:00 "Źródełko" - Spotkanie z finalistami tegorocznej odsłony konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko". Do finału zakwalifikowali się młodzi artyści w kategoriach wiekowych 3-6, 7-10 oraz 11-15 lat, a także w kategorii rodzinno-zespołowej. Przedstawimy nadesłane przez nich utwory i zachęcimy do głosowania. Ci, których wyłonią głosujący Słuchacze, wystąpią na koncercie na radiowej scenie.

15:00-16:00 "Gwiazdozbiór" – Wsłuchamy się w pierwszy singiel Oli Tracz,  sprawdzimy jakie premiery kinowe miały miejsce w ostatnich dniach oraz sprawdzimy jak idą przygotowania do wielkiego finału tegorocznej Eurowizji Junior. Natomiast gwiazdą tygodnia będzie Marek Michalak - przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im Janusza Korczaka, rzecznik praw dziecka w latach 2008-2018 oraz przewodniczący Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

17:00-18:00 "Kulturoteka" – O słuchowisku muzycznym „BajkoBach”. Janek był chłopcem, który przy pomocy muzyki potrafił sprawić, że ludzie uśmiechali się albo popadali w zadumę.  Jego niezwykły talent pomógł mu zdobyć pracę i porwać do tańca pewne sympatyczne zwierzęta. Historię Janka w słuchowisku BajkoBach przedstawiły Eva Piłat i Anna Martyniuk - Tofiluk, twórczynie grupy Muzyka Łączy, które o czarowaniu dźwiękami opowiedzą w dzisiejszej Kulturotece.

21:00-22:00 "Kulturalna strefa" - W tym roku kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek" obchodzi 5. Urodziny. W ramach programu udało się podarować już blisko 4 000 000 Wyprawek Czytelniczych dla niemowląt, przedszkolaków i pierwszoklasistów.

W dniach 15-16 listopada 2022 roku. odbyła się konferencja. W ramach wydarzenia odbyły się spotkania ze znakomitymi gośćmi, wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne, które były świetną okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat przyszłości i rozwoju projektu.

Konferencja odbyła się Bibliotece Narodowej w Warszawie, a wszystkie spotkania były transmitowane on-line.

W audycji wypowiedzi panelistek: Małgorzaty Swędrowskiej i Agnieszki Karp - Szymańskiej - a w studiu dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski i pisarz Wojciech Widłak.

.
9:00 "Weekendowe potpourri" - prowadzi Małgorzata Pęcińska

W programie jedna z najsłynniejszych kompozycji fortepianowych XIX wieku, której pomysłodawcą  był znany wiedeński wydawca i kompozytor Anton Diabelli. To złożony aż z 50 miniatur cykl wariacji (każda innego kompozytora) na podsunięty przez Diabellego temat uroczego walczyka jego kompozycji - tego samego, na który powstało beethovenowskie arcydzieło op. 120.  Wśród twórców, którzy przyjęli artystyczne wyzwanie Diabellego byli m.in. Carl Maria von Bocklet, Carl Czerny, Johann Nepomuk Hummel, Fryderyk Kalkbrenner, młodziutki Liszt, a także Franciszek Schubert. Rzadko wykonywana całość na naszej antenie w interpretacji włoskiego pianisty Pier Paolo Vincenziego.

15:00 W tempie rubato. Debaty, recenzje, komentarze Jakuba Puchalskiego [PREMIERA]

W tempie rubato przyglądamy się minionym wydarzeniom muzycznym i zapowiadamy przyszłe - tym razem Jakub Puchalski powróci do naszego Maratonu Chopinowskiego, który w 28 godzin przeprowadził 83 pianistów i ponad 40 tys. słuchaczy przez całą twórczość Chopina, ale zrecenzuje też niedawne występy Piotra Anderszewskiego i zapowie koncerty Marthy Argerich we wrocławskim NFM oraz Krzysztofa Książka w Filharmonii Narodowej. Przyjrzymy się również nowym płytom, które otrzymały nominację do nagród ICMA - a także kilku takim, które nie zostały wyróżnione, a jak najbardziej na to zasługiwały.

21:00 Romantyczne Weberiana czyli antenowe powroty Jana Webera program z komentarzem Marty Jankowskiej

Bohaterem najbliższej audycji będzie Ossip Gabryłowicz – urodzony w Odessie amerykański wirtuoz fortepianu, kompozytor i dyrygent. W jego wykonaniu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Schuberta, Schumanna i Mendelsohna, jak i jego własne kompozycje. Nie zabraknie również ciekawych porównań z interpretacjami innych artystów – jakich? O tym przekonają się Państwo już w niedzielę o 21.00. Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy! 

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

KATAR 2022: MUNDIALOWE EMOCJE W SPECJALNYM SERWISIE INTERNETOWYM POLSKIEGO RADIA

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 19:30
Od 20 listopada do 18 grudnia cały świat opanuje piłkarska gorączka w związku z rozgrywanymi w Katarze mistrzostwami świata w piłce nożnej. Redakcja portalu PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotowała serwis, w którym będzie można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Katarze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Seniuk: nic nie zmieniło się w moim życiu po tych urodzinach

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 12:59
- Jestem osobą, która w ogóle nie przejmuje się takimi milowymi datami, "kiedy skończę 80 lat, to coś się skończy, coś się zacznie". Nie. Życie toczy się tak samo - mówiła Anna Seniuk na antenie radiowej Dwójki. Aktorka obchodzi 80. rocznicę urodzin. Swój piękny jubileusz świętuje w Programie 2 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maggy Moroz i Duxius - będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 08:55
Zapraszamy na spotkania z wokalistkami Maggy Moroz i - w drugiej godzinie audycji - Edutą "Duxius" Rogowską. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawski Festiwal Tanga i Muzyki Retro. Wyjątkowy koncert w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 10:30
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, podczas koncertu w ramach Warszawskiego Festiwalu Tanga i Muzyki Retro im. Władysława Szpilmana usłyszeliśmy m.in. wyjątkowe kompozycje Jerzego Maksymiuka. To światowa premiera cyklu tang w stylu nowego retro. Koncert odbył się pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mundial na antenach Polskiego Radia - specjalne audycje i relacje

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 08:00
Od 20 listopada do 18 grudnia cały świat kieruje swoją uwagę na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbywają się w Katarze. Jest to pierwszy mundial rozgrywany jesienią i ostatni - z udziałem 32 drużyn. Na antenach Polskiego Radia, które jako jedyne relacjonuje wszystkie mecze z MŚ, słuchacze znajdą transmisje i relacje, zapowiedzi, komentarze oraz ciekawostki związane z wydarzeniem. Portal PolskieRadio.pl przygotował unikatowy serwis: katar2022.polskieradio.pl, pełen zdjęć, dźwięków i filmów, na których można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem. Relacje i transmisje prowadzone są także w mediach społecznościowych stacji.
rozwiń zwiń