Polskie Radio

Betclic 1 Liga. Odra Opole poprosiła o przełożenie meczu ze względu na sytuację powodziową. Jest odpowiedź PZPN

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024 15:44
Ze względu na nadzwyczajną sytuację w części województwa opolskiego i ogłoszony stan klęski żywiołowej przełożony został mecz pierwszoligowych piłkarzy Odry Opole ze Zniczek Pruszków. Miał on być rozegrany w piątek.
Piłkarze Odry Opole
Piłkarze Odry OpoleFoto: Polska Press/East News

„Mecz 10. kolejki został przełożony na wniosek klubu” - można przeczytać w środowej informacji Odry.

Opolski klub zdecydował się poprosić o przełożenie meczu ze Zniczem ze względu na sytuację powodziową w regionie.

"Ze względu na nadzwyczajną sytuację w części województwa opolskiego oraz ogłoszony stan klęski żywiołowej, Klub OKS Odra Opole S.A. w dniu wczorajszym rozpoczął konsultację z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Zniczem Pruszków w sprawie przeniesienia spotkania" - wyjaśniono w komunikacie Odry.

Departament rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej zareagował pozytywnie na wniosek Odry i zdecydował o przełożeniu zaplanowanego na piątek meczu.

Na razie nie jest znany nowy termin rozegrania tego spotkania. Ma być on zostać uzgodniony z klubami oraz nadawcą telewizyjnym rozgrywek, czyli TVP Sport.

Odra po rozegraniu dziewięciu kolejek Betclic 1 Ligi zajmuje 13. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów. Znicz jest dziewiąty (12 pkt).

Korespondenci Polskiego Radia, którzy relacjonują dla radiowej Jedynki, Trójki i Polskiego Radia 24 sytuację na terenach zagrożonych powodzią.

/empe

Wisła Kraków zalicza fatalny start kolejnego sezonu na zapleczu Ekstraklasy. W piątkowy wieczór po porażce z Wartą Poznań 0:1, w ostrą dyskusję z kibicami wszedł prezes klubu Jarosław Królewski.