Polskie Radio

SBB w Trójce. Druga część wyjątkowego spotkania

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 14:00
Zapraszamy na ciąg dalszy rozmowy z muzykami legendarnego zespołu SBB. Będzie oczywiście o muzyce, ale nie tylko.
Opowieści muzyków SBB okazały się tak barwne i bogate, że nie zmieściły się w jednej audycji, dlatego zapraszamy na część drugą spotkania
Opowieści muzyków SBB okazały się tak barwne i bogate, że nie zmieściły się w jednej audycji, dlatego zapraszamy na część drugą spotkania Foto: Andrzej Bołdaniuk

Dlaczego brzmienie SBB złagodniało w drugiej połowie lat siedemdziesiątych? Co się czuje, gdy podczas koncertu przychodzi wiadomość, że na sali podłożono bombę? Kto sprawił, że grupa po latach wróciła na estradę?

O tym i jeszcze wielu innych sprawach będzie mowa w drugiej części spotkania z Józefem Skrzekiem, Apostolisem Antymosem i Jerzym Piotrowskim (część pierwszą nadaliśmy przed tygodniem).

A muzycznie przygotowaliśmy m.in. fragment koncertu SBB w Trójce, 1 marca 2015 roku: utwór, zagrany z udziałem Michała Urbaniaka już po zakończeniu naszej transmisji! Gorąco zapraszamy - AO & JS

"Trójkowy wehikuł czasu" już w sobotę (2 maja) o godz. 15.05. Audycję przygotowują Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski.

Czytaj także

Andrzej Titkow: moje filmy skazane były na nieistnienie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 19:00
- Kulturą alternatywną zainteresowałem się dość szybko. Czułem, że dzieje się coś niezwykłego, że to protest wobec skostnienia oficjalnej kultury - wspominał w Trójce Andrzej Titkow.
rozwiń zwiń
Czytaj także

SBB wywoływali zwierzęce instynkty?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 17:30
- To były czasy zakazów i nakazów. W Krakowie władze odmówiły nam prawa do koncertowania, bo twierdziły, że wywołujemy zwierzęce instynkty - wspominają okres PRL muzycy zespołu SBB.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobieta-kameleon. Agnieszka Osiecka, czyli trudna bohaterka

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 00:58
- Chciałam, by ta książka odkrywała pewne rzeczy, ale by była jednocześnie czuła. Bo czułość to słowo, które bardzo Agnieszkę Osiecką określa - opowiada Ula Ryciak, autorka książki "Potargana w miłości".
rozwiń zwiń