Polskie Radio

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 16:00
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział, na antenie Polskiego Radie, że strona polska powinna podjąć negocjacje z Włochami o ewentualnej ekstradycji podejrzanych o gwałt w Rimini.
Patryk Jaki
Patryk JakiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W nocy z 25 na 26 sierpnia czteroosobowy gang Afrykańczyków napadł na parę z Polski spędzającą wakacje na włoskiej plaży w Rimini. Dotkliwie pobił mężczyznę i wielokrotnie zgwałcił jego kobietę. W ostatnią sobotę dwóch nieletnich sprawców zgłosiło się na policję, trzeci sprawca ataku - 17-letni Nigeryjczyk został zatrzymany tego samego dnia wieczorem. Ostatni napastnik został ujęty następnego dnia, wczesnym rankiem. 21-letni Kongijczyk próbował przedostać się pociągiem z Włoch na teren Francji. 

Wiceminister podkreślił, że zadaniem polskiego państwa jest schwytać sprawców i sprawiedliwie skazać, ale przede wszystkim chronić ofiary. 

O możliwych efektach negocjacji, współpracy polskich śledczych z Włochami oraz innych bieżących sprawach społeczno-polityczne zapytamy wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

Na Sygnały dnia we wtorek (5.09) o godz. 8.15 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

ac

Czytaj także

Co czeka polskie sądownictwo?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 19:05
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro 10 września w TVP2 poinformował, że gotowy jest pakiet ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości. Jak zmieni się trzecia władza w Polsce?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Liczę, że parlament nie będzie sam wybierał sędziów do KRS"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 16:10
Sędziowie z całego kraju debatują w Warszawie o rządowych planach zmian w sądownictwie. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się przede wszystkim planowaną przez resort sprawiedliwości zmianą zasad działania KRS. – Musi istnieć zewnętrzny organ oceniający także Krajową Radę Sądownictwa – mówił w Polskim Radiu 24 mec. Adam Tomczyński, długoletni sędzia. O zmianach w sądownictwie mówiła też prof. Genowefa Grabowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Reforma wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 18:42
W ubiegłym tygodniu posłowie przegłosowali rządową nowelizację prawa o ustroju sądów powszechnych. Zwierzchnikiem zarządzających sądami dyrektorów ma być minister sprawiedliwości, a obsada dyrektorskich stanowisk odbywać się będzie z pominięciem konkursów. Czy nowela to upolitycznienie sądów, jak ocenia opozycja, czy działania na rzecz obrony zwykłych ludzi? 
rozwiń zwiń