NIEDZIELA
10.00 – 12.30 – Cafe „Muza”: Młodzi pianiści – kandydaci do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – prowadzi Andrzej Sułek
(transmisja z Dusznik)
12.30 – 13.00 – Czytelnia: Izrael Joszua Singer „Na obcej ziemi”, Aaron Lansky „Przechytrzyć historię” – aud. Małgorzaty Szymankiewicz
15.00 – 16.00 – Słuchowisko na lato: Jerzy Niemczuk „Meneliada”,
Występuje Marian Opania
16.00 – 17.00 – Chopin osobisty: Z historii Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju – prowadzi Róża Światczyńska
(transmisja Duszniki Zdrój)
17.00 – 19.00 – Kalambury z partytury – prowadzi Krzysztof Herdzin
19.00 – 20.00 – Słuchowisko na lato: Marek Baczewski „Ironia losu”.
Prod. 2014, reżyseria Maciej Wojtyszko, realizacja Andrzej Brzoska, opr. muz. Tomasz Obertyn
Obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Cezary Kosiński, Grzegorz Kwiecień
20.00 – 22.00 – Letnia promenada – prowadzi Marcin Majchrowski, w studiu Marek Zwyrzykowski
Transmisja z 75. Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju - recital Szymona Nehringa
Fryderyk Chopin Polonez-Fantazja As-dur op. 61, Impromptus Ges-dur op.51, 3 Mazurki op.56 nr 1 H-dur, nr 2 C_dur, nr 3 c-moll; Johannes Brahms I Sonata fortepianowa C-dur op. 1
wyk. Szymon Nehring- fortepian
NIEDZIELA
Między 9.00 a 11.00 Katarzyna Stoparczyk zaprosi słuchaczy Zagadkowej Niedzieli do Szczebrzeszyna, gdzie kończy się właśnie Festiwal Języka Polskiego.
Od 11.00 na antenie Trójki Beata Pawlikowska. Temat - Blondynka na kwarantannie.
Po 19.00 transmisja koncertu ze Studia Muzycznego im. A. Osieckiej. Wystąpią: MARCIN WYROSTEK i grupa FRELE - trzy dziewczyny, które śpiewają znane covery po śląsku. Koncert poprowadzi Piotr Stelmach, streaming na stronie Trójki i w mediach społecznościowych.
NIEDZIELA
Hulamy z Czwórką – zapraszamy na drugi dzień akcji. Po sobotnich zmaganiach na największych stołecznych skateparkach trochę relaksu i przejażdżka po wybranych terenach zieleni miejskiej przeznaczonych do rekreacji. Podczas niedzielnej wyprawy dziennikarze na hulajnogach odwiedzą: Park Kępa Potocka na Bielanach, Park Saski, Pole Mokotowskie i praski Park Skaryszewski.
Relacji z wydarzenia będzie można posłuchać w Artystycznym Wybiegu i Funkadelii oraz w Wiadomościach Radiowej Czwórki.
Filharmonia w Pigułce 8.45 – 9.00.
Cotygodniowa dziesięciominutowa audycja Piotra Wierzbickiego, pisarza, autora książek muzycznych. W programie arcydzieła (i arcydziełka) mistrzów: Bach, Mozart, Beethoven, Chopin, Schuman, Prokofiew, Ellington... Tym razem Jazz i wpływ twórczości Jana Sebastiana Bacha na ten gatunek muzyki.
Co Was Kręci – 11.00 – 12.00
- tydzień rywalizacji i dwie rundy zakończone sukcesem. Maciej Gładysz zajął 3. miejsce w cyklu WSK Super Master Series. Polski kartingowiec potwierdził wysoką formę w finale ostatniej rundy, stając na podium. Rywalizacja na torze Adria International Raceway trwała od 29 czerwca do 5 lipca. Po 1 rundzie Champions of the Future, 16 - 19 lipca jest w czołówce. Zapraszamy na rozmowę z młodym kartingowcem - Maciejem Gładyszem.
Funkadelia 17.00 – 19.00
- Soul Inscribed z Nowego Jorku, Eskaubei, Mr. Krime i Tomek Nowak w hołdzie Leopoldowi Tyrmandowi i Tomaszowi Stańce, a także mnóstwo trochę już zapomnianej muzyki acid-jazz, która świetnie sprawdzi się w sezonie letnim.
NIEDZIELA
10:00-11:00 "Dźwięk Dobry"
- Ekspresem po Europie - co słychać w rożnych europejskich krajach. Poznajemy historię, kulinaria, atrakcyjne miejsca.
14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń"
- Audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne.
15:00-16:00 "Zapraszamy do stołu"
- Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy na Cypr. Gość: Renata Birska - aktor-mim, która Cypr zna doskonale i jeździ tam od ponad 10 lat.
17:00-18:00 "Kulturoteka"
- Od sierpnia w ramach projektu „Ogród przez lato” Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie proponuje specjalną edycję znanego i lubianego Pikniku literackiego dla dzieci! W tym roku będzie wyjątkowa podróż literacka, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna.
Spotykania odbędą się się wyjątkowo w pięknej i bezpiecznej przestrzeni – w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na Starym Mokotowie w Warszawie. W tym roku Piknik Literacki odbywa się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę.
O tegorocznej, wyjątkowej edycji w Kulturotece opowie Joanna Pogorzelska.
Zaprasza Martyna Chuderska.
![.](//static.prsa.pl/images/394fc5c7-2f2f-4ad8-b8e4-9e9eeb9c26c0.jpg)
NIEDZIELA
Punktualnie o 9:00 w niedzielnym wydaniu Weekendowego potpourri przez kolejne dwie godziny Małgorzata Pęcińska prezentuje m.in. klasyczne nagrania J.B. Lully’ego (muzyka do Mieszczanina szlachcicem Moliera), Kwartetu „Skowronkowego” Józefa Haydna, Nokturnu e-moll Chopina i Divertissement à la Hongroise na 4 ręce Franciszka Schuberta.
O 19:00 w „przechodniej” audycji Muzycy o Chopinie, jej pierwszy gospodarz, pianista Marek Bracha przedstawi Chopinowskie kreacje Mitsuko Uchidy (m.in. Sonatę b-moll), japońskiej zdobywczyni II nagrody na Konkursie Chopinowskim w 1970 roku. Autor skonfronuje te wykonania z interpretacjami Murray'a Perahii, pianisty wprawdzie niezwiązanego z Konkursem, ale posiadającego bogaty i ceniony dorobek fonograficzny w zakresie twórczości polskiego kompozytora.
W godzinach 22:00-24:00 w cyklu z Archiwum Polskiego Radia Dariusz Marciniszyn, wychodząc na prośbę swoich słuchaczy, zaprezentuje nagrania Krzysztofa Jabłońskiego.
Zapraszamy.