00.00 - 01.00 Apteka nocna – Jędrzej Kodymowski
01.00 - 02.00 GH+ - Grzegorz Hoffmann
02.00 - 04.00 Trójkowe Archiwum Koncertowe – Zofia Sylwin
04.00 - 06.00 Trójkowy budzik – Piotr Łodej
06.00 - 09.00 Zapraszamy do Trójki – Marcin Pośpiech/Roma Leszczyńska
6.20 Gdyby nie pospolite ruszenie szewc z Krakowa zamknąłby swój zakład - Martyna Mastalerz Radio Kraków
6.40 Przegląd prasy - Eryk Kazanowski
6.50 Urywki z kalendarza - Filip Jaślar
7.15 Pytania z kosmosu - Tomasz Rożek
7.35 Cykl muzyczny Piotra Metza - Andrzej Zaucha
7.40 Spis Rolny - rolnicy coraz częściej prowadzą sprzedaż bezpośrednią, dowożą do miast na osiedla warzywa i owoce, dostarczają też "pod drzwi" zakupy rolne - Izabela Woźniak
7.50 Przegląd prasy - Eryk Kazanowski
8.13 Rozmowa na żywo, gość: Maciej Jastrzębski korespondent PR w Moskwie - Sytuacja na Białorusi z punktu widzenia Kremla
8.35 Płyta tygodnia: Ray LaMontagne – Monovision
8.43 Muzyczny Rozkład Jazdy - Aleksandra Budka
09.00 – 13.00 Byle do 13.00 – Wioletta Myszkowska, Marcin Cichoński
09.30 Informator Ekonomiczny - Arkadiusz Ekiert
10.10 Płyta tygodnia: Taylor Swift – Folklore
10.15 Kuchnia z jajem - Gaja Kuroń
10.30 O Festiwalu Singera
11.30 Nauka słuchania - Michał Margański
11.45 Powieść w Trójce - Janusz Głowacki „Moc truchleje” - przyg. Barbara Marcinik
13.00 - 14.00 Powtórka z rozrywki - Łukasz Szwed
W tym:
13.10 Kocham Pana, Panie Sułku
14.00 - 15.00 Muzyczna Poczta UKF - Tomasz Żąda
W tym:
14.30 Powieść dla młodzieży - „Sprawiedliwość owiec” Leonie Swann - przyg. Barbara Marcinik
14.55 - Medal dla każdego – Henryk Sytner
15.00 - 16.00 W Tonacji Trójki – Aleksandra Budka
16.00 – 19.00 Zapraszamy do Trójki – Ernest Zozuń
16.45 Trzy Strony Świata
17.10 Płyta tygodnia: The Fruitcakes – Into the Sun
18.12 Reportaż w Trójce - cykl na wakacje: „Reportaż z archiwum Trójki”
„Jako wójt” – Anna Bogdanowicz
Wielokrotnie nagradzany reportaż o wójcie gminy Orla. Jest jesień 1998 roku. Mieszkańcy gminy Orla dyskutują o osiągnięciach swojego wójta. Jedni go chwalą, inni ganią. Zwolennicy kłócą się z przeciwnikami pana Michała. On sam zaś, mimo że chwieje się za wójtowym biurkiem, uważa, że mocno siedzi na swoim stołku. Zbliżające się wybory oczywiście zamierza wygrać, bo jakżeby inaczej... Czy się myli?
18.35 Podsumowanie dnia - Sylwia Zadrożna
19.00 - 21.00 Wieczór z Trójką – Wojciech Ossowski
21.00 - 22.00 Klub Trójki – Monika Małkowska, ODLOTY Z DOMU
Dojrzewanie często polega na próbach oderwania się od tego, co zastane, dane, nie sprawdzone samemu. To bunt, który jest przeżywany w pojedynkę lub doświadczany zbiorowo – co zdarzyło się pod koniec lat 60. XX w. Wówczas „odlot” pojmowany był w sposób dosłowny: odejść, zerwać z tradycją, z zapleczem rodzinnym, żyć bez kasy, bo to niepotrzebne…Najlepiej – nie mieć żadnych obciążeń. Fruwać.
Jak poradzili sobie ci, co „wyfrunęli”? Czy wyzwolenie nie okazało się złudne? Jak wiadomo, dawni hippisi dość szybko zrezygnowali z ideałów młodości i przeobrazili się w zasobnych „boirgois”. Czy dziś młodzi ludzie w Polsce próbują znaleźć „swoją” wolność? Jak ją pojmują? Czy chcą jak najwcześniej uniezależnić się od rodziców? Czy szukają wolności poprzez sztukę? Czy mają odwagę zrywać z konwencjami, przyzwyczajeniami, narzuconymi rygorami?
Jak świat światem, ludzie peregrynują też z powodów bytowych, ekonomicznych. Usiłują uwolnić się od biedy i tym samym od z góry łatwego do przewidzenia losu. Za miejsce na ziemi, które wydawało się rajem, długo uchodziła Ameryka Północna. Niektórym przybyszom z biedniejszego świata udało się tam zrobić karierę „od pucybuta do milionera”.
Przykłady filmów o „odlotach”: „Odlot” i „Hair” Formana, „Nocny kowboj” Schlesingera, „Wielka majówka” Rogulskiego, „Thelma i Louisa” Scotta
Gość: Mirosław Woźniak, aktor, tancerz, instruktor i choreograf zespołów baletowych dla młodych
22.00 - 23.00 Trzy wymiary gitary – Piotr Baron
23.00 - 00.00 Audycja publicystyczno-muzyczna – Piotr Majewski/wyd. Aleksandra Kaczkowska
Pierwsze słyszę 7.00-9.00 – do sieci trafił właśnie 9. odcinek czwórkowego cyklu Definicja Brzmienia. W finałowej części serii poznajemy historię muzyki Disco. Jak powstawał ten gatunek? W jaki sposób przywędrował z Paryża do Nowego Jorku? Kogo uważa się za twórców tego brzmienia? Jaki wpływ na rozwój muzyki miały 12-calowe single i kto stworzył pierwszy DJ-ski mikser?
Dajesz radę 14.00-15.00 – prywatność w sieci i na plaży: podczas wakacji publikujemy zdjęcia z plaży, chwalimy się świeżą opalenizną i nowymi znajomościami, a co z naszą prywatnością? Czy opublikowane zdjęcia mogą być dla nas groźne? Zapraszamy na spotkanie z Joanną Wziątek-Ładosz - ekspertką ds. cyberbezpieczeństwa.
Strefa prywatna 20.00-21.30 - tradycyjna psychologia diagnozuje i leczy, psychologia pozytywna koncentruje się na ludzkich możliwościach i potencjale. Odnosi się ona do aspektów pozytywnych jak kreatywność, inteligencja emocjonalna, humor, mądrość i szczęście. Czy to nauka o pozytywnym myśleniu i patrzeniu na świat przez "różowe okulary” czy coś więcej? Kto może z niej skorzystać? Kuba Jamrozek zada te pytania Anecie Dowgiert z Katedry Psychologii Pozytywnej Uniwersytetu SWPS.
Noc Rezydentów 22.00-00.00 - Zamilska i kolejna odsłona podróży przez dźwięki i brzmienia. W ramach eklektycznej selekcji artystki pojawią się techno, elektronika i rock.
11:00 "Co w smoku piszczy?" - O tym, że ptaki nie tylko latają, choć nie wszystkie, ale i gadają. Smok poznaje papugi.
15:30 "Słowo do słowa" - Pani Literka opowie skąd pochodzą nazwy "Góry Świętokrzyskie" i "Kielce".
18:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Ptaki, które niedługo odlecą do ciepłych krajów. Kiedy dokładnie ptaki wylatują z Polski, gdzie lecą i jak długo będą leciały, a także kiedy wrócą? Gość: Gerard Sawicki - przyrodnik.
Dla dorosłych:
21:00-23:00 "Strefa rodzica" - 1 temat: Wysoko wrażliwi dorośli. Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Psychoterapeutka, sama będąca też osobą wysoko wrażliwą - pokazuje, jak zidentyfikować tę cechę u siebie, jak sobie z nią radzić oraz jak ją wykorzystać w różnych sytuacjach życiowych. Jak wykryć u siebie określone aspekty wysokiej wrażliwości, jakie są metody na postrzeganie swojej przeszłości w pozytywnej perspektywie, umacniającej poczucie własnej wartości, jakie są przykłady wpływu wysokiej wrażliwości na pracę zawodową i relacje osobiste, sposoby radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem wskazówki, kiedy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Gość: Katarzyna Kalinowska, psycholog dziecięcy, pedagog Montessori.
W premierowym odcinku pasma Romantyczne brzmienia (g. 19:00) Magdalena Łoś zaprezentuje Koncert fortepianowy f-moll w interpretacji Janusza Olejniczaka oraz muzykę współczesnego mu czeskiego kompozytora Franza Krommera.
Bohaterem audycji Czarne na białych (g. 22:00) Jakuba Puchalskiego będzie Harold Bauer – wybitny pianista brytyjsko-żydowski, który rozpoczął swoją karierę muzyczną jako... skrzypek. W programie utwory Chopina, Bacha, Schumana, Griega i Debussy'ego.