Koncertowo:
20.00 "Tu jest muzyka" - Koncert "Śląskie powstaje" Krzikopa - na antenie Programu 1 i online.
Literacko:
Ok. 10:35 od 17 do 28.08 Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Kariera Nikodema Dyzmy". Fragmenty serialu "Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym" z roku 1979 w reżyserii Juliusza Owidzkiego. W roli Dyzmy - Marian Kociniak, Nina - Joanna Jędryka, Kunicki - Ignacy Machowski, Krzepicki - Jerzy Kryszak.
O g. 21.45 od 15 do 22 sierpnia Stanisław Rembek „Nagan”, czyta Andrzej Piszczatowski , Archiwum PR.
O g. 23.50 do 23 sierpnia „Wojna polsko-bolszewicka. Konflikt, który zmienił bieg historii” w oparciu o książkę Kacpra Śledzińskiego.
Literacko:
11.00 – 11.10 – To się czyta latem: Joanna Rolińska „Lato 1920”, czyta Marcin Przybylski, odc. 8
15.00 – 15.15 – Kwadrans bez muzyki: Józef Mackiewicz „Lewa wolna”, czyta Jerzy Radziwiłowicz, odc. 31 (powtórzenie)
19.15 – 19.30 – Książka do słuchania: Czesław Miłosz „Zdobycie władzy”, czyta Marcin Hycnar,
odc. 13
Koncertowo:
20.00 – 22.00 – Letnia promenada – prowadzi Klaudia Baranowska
Transmisja koncert zespołu Europa Galante
(Sala Teatru Wielkiego - Opery Narodowej)
Stanisław Moniuszko Hrabina - opera w wykonaniu koncertowym
Wyk. Soliści, Europa Galante, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, dyr. Fabio Biondi
PROZA CZYTANA W TRÓJCE – JANUSZ GŁOWACKI „Moc truchleje” - od poniedziałku 6 lipca (w dni od poniedziałku do piątku) ok. 11.45 – przyg. Barbara Marcinik – przed 40. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych.
Wyjątkowa powieść, ustylizowana na opowieść stoczniowca, prostego, biednego człowieka, wykorzystanego przez SB, nieświadomego tego, co się dzieje, który w sierpniu 1980 roku zaczyna dojrzewać do wolności. Janusz Głowacki był wtedy w stoczni, nie jechał tam z zamiarem pisania powieści, a gotowa już była w rok później i oczywiście nie mogła była się ukazać. Dostała się do podziemia wydawniczego. Uważana jest za najlepszy reportaż o wydarzeniach sierpniowych. Nikt też do tej pory nie oddał języka ówczesnej władzy, socjalistycznej nowomowy, z taka przenikliwością, z jaką uczynił to Głowacki. Efekt - „śmieszno i straszno”. Wszystkie u nas książki Głowackiego czytał, na jego życzenie, Fenomenalny Piotr Fronczewski. Zgodził się i tym razem. Muzyka - Piotr Moss, z gościnnym udziałem muzyki Oleny Leonenko-Głowackiej. Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska.
13.10 Słuchowisko Jacka Janczarskiego „Kocham pana, panie Sułku” – Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski
14.30 Powieść dla młodzieży (i nie tylko) - od 25 maja - emisja powieści dla młodzieży i nie tylko - LEONIE SWANN - "SPRAWIEDLIWOŚĆ OWIEC. FILOZOFICZNA POWIEŚĆ KRYMINALNA". Przekład - Jan Kraśko. Czytali: Maria Seweryn, Krzysztof Wakuliński, Rafał Mohr. Powtórka z 2006 roku.
Literatura
Godz. 8.35 – fragmenty książki „Tajemnica Kolumba” Steve’a Berry’go, czyta Krzysztof Gosztyła.
Godz. 10.45 – fragmenty książki „Współlokatorzy” Beth O'Leary, czytają Julia Rosnowska i Józef Pawłowski.
Godz. 15.45 – fragmenty książki „Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garcia Marqueza, czyta Adam Ferency.
Propozycje literackie:
8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka"- Słuchowisko na podstawie książki Alana Alekxandra Milne w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy: Szczepkowski Andrzej ,Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy.
12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Bajka współtworzona z 3-letnim Frankiem pt. „O Leonie i śmieceniu”.
14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść pt. „O szczęśliwym chłopcu”.
19:10 "Książka do poduszki" - pierwszy fragment książki "Papiernik czyli skąd się biorą opowieści" Rocha Urbaniaka. Papiernik. Kim jest? Czym się zajmuje? Nie macie pojęcia, jak ważne są te pytania. Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? Same do nas przychodzą? Albo do tych, którzy przekazują je innym w książkach i przy ogniskach? Myślicie, że nagle pojawiają się ni stąd, ni zowąd i pozwalają się oswoić? A skąd! Opowieści są sprytne i nie tak łatwo je złapać. A co dopiero nakłonić do tego, żeby pozwoliły się opowiedzieć. A żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał do tego potrzeba fachowca. Do tego potrzeba Papiernika. Czyta Beata Piechowska-Olszewska.
19:00-21:00 „Wieczorne pogaduchy” - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.