Polskie Radio

Przed nami zimna noc. Temperatura może spaść do minus 6 stopni Celsjusza

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022 15:46
W czwartkowe popołudnie najcieplejszym regionem Polski z 13-15 stopni Celsjusza będzie południowy zachód. Z kolei w nocy, jak podała synoptyk IMGW Anna Woźniak, na północnym wschodzie przy gruncie temperatura może spaść do minus 6 stopni Celsjusza.
Przed nami chłodna noc. Temperatura może spaść do minus 6 stopni Celsjusza
Przed nami chłodna noc. Temperatura może spaść do minus 6 stopni CelsjuszaFoto: JRP Studio/shutterstock

Jak przekazała  Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, czwartkowe popołudnie na ogół będzie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Do dużego może ono wzrosnąć jedynie na wschodzie.

Najcieplejszym regionem kraju będzie południowy zachód. Na jego krańcach temperatura sięgnie 13-15 stopni Celsjusza. W centrum ma być ok. 10 stopni Celsjusza, a na Suwalszczyźnie najzimniej z temperaturą ok. 8 stopni.

Jak podała synoptyk IMGW do końca dnia wiatr będzie na ogół słaby, zmienny, przechodzący w kierunki południowe.

W nocy z czwartku na piątek początkowo zachmurzenie nadal będzie małe i umiarkowane. „Dopiero w drugiej połowie nocy od zachodu zacznie ono wzrastać do dużego i nad ranem na krańcach zachodnich pojawią się opady deszczu” – przekazała synoptyk IMGW.

Najzimniej na północnym wschodzie

Lokalnie we wschodniej części kraju i na południu mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Najzimniej będzie na północnym wschodzie. „Tam lokalnie temperatura może spaść do minus 3 stopni Celsjusza, przy gruncie do minus 6 stopni. W centrum te wartości będą wynosić ok. 1 stopnia i tutaj także możliwy jest spadek temperatury przy gruncie, nawet do minus 2 stopni Celsjusza” – powiedziała Woźniak.

Natomiast w zachodniej części kraju będzie cieplej - od 3 do 5 stopni Celsjusza.

Na wschodzie wiatr będzie słaby, południowo-wschodni, natomiast na zachodzie wzmocni się do umiarkowanego. Powieje głównie z południa. 

Czytaj też:

MN/PAP