Katarzyna Kalisz-Gaweł, zastępca kierownika w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach powie, jak informować o zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia. Najważniejsza wiadomość to gdzie, w jakim miejscu jesteśmy i w którym dochodzi do zdarzenia. Dowiemy się, gdzie trafia komunikat i jak jest przekazywany do konkretnych służb.
Starszy brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej opowie, jak strażacy otrzymują sygnał o zdarzeniu i jak na niego reagują.
Marcin Kruszyński, ekspert z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przedstawi rolę żółtych naklejek z numerem 112 na przejazdach kolejowych.
Red. Patryk Kuniszewicz z Polskiego Radia Kierowców zaprezentuje przykładową rozmowę z operatorem numeru 112 w przypadku zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym.
Przemysław Malec, ratownik medyczny z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, przypomni, że mamy w przypadku zagrożenia życia obowiązek udzielić pomocy poszkodowanym i poinformować służby za pośrednictwem numeru 112. Aktywne są także numery 997 - Policja, 998 - Straż Pożarna i 999 - Pogotowie Ratunkowe.
Zobacz także:
Ostatnio w audycji:
Tegoroczna zima przyniosła mrozy i śnieg, ale także temperatury powyżej zera i deszcz. W ostatnich dniach przekazujemy informacje o zagrożeniu powodziami. Wysoka woda niesie niebezpieczeństwo dla życia i niszczy mienie. Jak zabezpieczyć się przed powodzią?
***
Na "Bezpieczną Jedynkę" w piątek (16.02) o godz. 17.10 zapraszają Klaudia Wasiek i Patryk Kuniszewicz.
DS/pr