Poza tym w audycji:
- szkicownik zamiast aparatu i zdjęć, czyli nowy trend podróżników
- dlaczego warto spacerować nad morzem jesienią?
- przed meczem Ligi Narodów Polska - Portugalia
- Marcin Koczyba o patokierowcach
- nutrie w Rybniku
Ostatnio w audycji:
Przyciągają do kin i przed telewizory wielomilionową publiczność. Co powoduje, że film czy serial stają się kultowe? - Kultowość filmu czy serialu wychodzi po czasie. Wielu producentów, twórców chciałoby posiadać receptę na sukces - mówiła w "Wolnej sobocie z Jedynką" doktor Sylwia Szostak z Uniwersytetu SWPS.
Kultowe seriale pracują na swój status latami, a właściwie - sezonami. Wśród pozycji, które zasługują na to miano, można znaleźć produkcje zarówno amerykańskie, jak i europejskie, w tym także polskie. Kultowe filmy mają oddanych zwolenników, którzy chętnie wracają do swoich ulubionych produkcji.
- Kultowy kojarzymy z merkantylnym sukcesem komercyjnym, tak że jeżeli mówimy o czymś, że jest kultowe, to przyjmujemy, że był to sukces i dobrze się sprzedawał. Tyczy się to nie tylko filmów, ale też innych produktów kultury popularnej - podkreślała gościni audycji. - Pojęcie "kultowość" bardzo się zmieniało na przestrzeni lat i w branży filmowej cyrkuluje od lat 70. W tych wczesnych dekadach pojęcie to było używane, kiedy to było "naprawdę coś" lub filmy niszowe, które niekoniecznie odnosiły sukces komercyjny w kinach - wyjaśniała.
Zobacz także:
***
Na "Wolną sobotę z Jedynką" w sobotę (12.10) w godz. 6.00-9.00 zaprosił Karol Surówka.
DS