Polskie Radio Dzieciom

Muzyka z filmu "Minionki"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 16:53
W "Muzycznych Podróżach" przenieśliśmy się do kina na projekcję aż pięciu filmów z bohaterami audycji. Niedługo po premierze pierwszej części, która miała miejsce w 2010 roku szybko stało się jasne, że wszyscy pokochali Minionki. Ta pierwsza odsłona ich losów była taka naprawdę historią Gru, którego głównym życiowym celem było zostanie największym złoczyńcą na świecie. Lubił robić różne psikusy i nie zawsze dobre żarty. Armia jego podwładnych to Minionki, ale jak się szybko okazało, to właśnie Minionki podbiły serca publiczności.
Kadr z filmu Minionki. Wejście Gru
Kadr z filmu "Minionki. Wejście Gru"Foto: mat. prasowe

Trzy lata po "Jak ukraść księżyc" Minionki wystąpiły już w roli głównej w "Minionki rozrabiają". W 2015 pojawiła się kolejna część "Minionków" i następna dwa lata później "Gru, Dru i Minionki" i w końcu najnowsza część, czyli "Minionki: Wejście Gru".

"Jak ukraść księżyc" było pierwszym spotkaniem z Minionkami, a wszystko zaczęło się od wizyty w spokojnej podmiejskiej okolicy, gdzie stoją domy otoczone białymi płotkami, ale wśród nich jest jeden czarny dom z zaniedbanym trawnikiem. Głęboko pod nim znajduje się kryjówka Gru, który uwielbia wszystko, co złe i paskudne. Posiada cały arsenał laserów i pojazdów, które mogą zarówno poruszać się po lądzie, jak i latać. Walczy nimi przeciwko wszystkim, którzy staną na jego drodze. Otoczony jest armią Minionków i to właśnie z ich pomocą snuje plany, żeby dokonać skoku wszechczasów i ukraść księżyc. Później pojawiają się jednak trzy małe dziewczynki i wszystko przestaje układać się zgodnie z planem. 

Posłuchaj
59:00 2023_02_13 10_00_33_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 13 lutego godz. 10:00

Swoją nazwę Minionki zawdzięczają angielskiemu słowu minion, którym określa się sługę, bo one właśnie służyć lubią. Język minioński, którym się posługują stanowi zbitkę różnych języków, którymi mówią ludzie na całym świecie. Minionki liczą do trzech po koreańsku i uwielbiają angielskie słowo banana, zresztą one same są podobno zmutowanymi bananami. Można rozróżnić czterdzieści osiem różnie wyglądających Minionków, a różnią je fryzury, liczba oczu (jedno lub dwoje), wzrost i inne cechy charakterystyczne, które łatwo zauważyć. Największa ilością Minionków, jaką widziano w jednym momencie to dziesięć tysięcy czterysta. Minionki żyją na ziemi od niepamiętnych czasów, bo przeżyły jeszcze zagładę dinozaurów.

Muzyka, która towarzyszy Minionkom to muzyka współczesna. Możecie jej posłuchać w audycji Muzyczne Podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom, którą znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 13.02.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Muzyczna Podróż do fabryki czekolady z filmu "Charlie i fabryka czekolady"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 17:43
Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że coraz bliżej jest też rozpoczęcie roku szkolnego. Niektórzy z Was z pewnością nie mogą doczekać się powrotu do szkoły, jednak póki wakacje trwają, warto z nich korzystać i cieszyć się letnim czasem. W wakacyjne poniedziałki w "Muzycznych Podróżach" zajmujemy się muzyką filmową. Tym razem mówiliśmy o filmie „Charlie i fabryka czekolady”, który powstał na podstawie książki z 1964 roku o tym samym tytule.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Muzycznych Podróżach" przenosimy się nad Kanał Sueski. Muzyka z filmu "W pustyni i w puszczy"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 13:09
W audycji Muzyczne Podróże mówimy o "W pustyni i w puszczy". Książkę o takim tytule napisał ponad sto lat temu Henryk Sienkiewicz, polski powieściopisarz, który w 1905 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku Sienkiewicz był jednym z najpopularniejszych pisarzy polskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka flmowa Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:15
Jego muzyka rozbrzmiewa w "Gwiezdnych wojnach", "Szczękach", "Parku Jurajskim" i ponad stu innych filmach. John Williams to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina.
rozwiń zwiń