Polskie Radio Dzieciom

Festiwal Dwa Teatry 2024. Znamy werdykt jury

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 13:35
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reżyserii Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry". Sopot 2024, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency. Które słuchowiska dla dzieci i młodzieży zdaniem jurorów były najlepsze? Werdyktu jury wysłuchała Julka Rozbiecka.
Dwa teatry w Sopocie
Dwa teatry w SopocieFoto: Sebastian Gołos/PR

Wielkie wydarzenie dla fanów teatru zakończyło się 24 czerwca uroczystą galą, na której zostali ogłoszeni tegoroczni laureaci. Nagrodą aktorską za rolę męską uhonorowany został zaś Robert Jarociński za rolę Kota w słuchowisku "Alicja w krainie Umysłu" w reż. Wojciecha Urbańskiego.

Ogłaszając wyniki dla najlepszego słuchowiska dla dzieci i młodzieży Justyna Dżbik-Kluge powiedziała: - chcemy produkować kolejne przepiękne słuchowiska Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Chcemy, żeby na tej scenie gościli kolejni wspaniali twórcy – dodała szefowa stacji dla dzieci młodzieży następnie ogłosiła, że grand prix otrzymuje słuchowisko: "Co trzeba zabrać na wędrówkę". Jury nagrodziło: Małgorzatę Czerwień - za tekst, Janusza Kukułę - za reżyserię, Andrzeja Brzoskę - za realizację akustyczną, Piotra Skotnickiego - za muzykę.

Oba słuchowiska powstały w ramach konkursu "Mój Świat", organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia, oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i zgłoszone przez Polskie Radio Dzieciom.

- To był trudny wybór, ale spotkanie się z takimi bohaterami słuchowisk to jest coś bardzo przyjemnego - powiedziała Anna Wieczór, reżyserka i jurorka festiwalu Dwa Teatry w Sopocie.

Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w słuchowisku dziecięcym wręczyła pani Malina Prześluga 6-letniej Klaudii Komosińskiej za rolę Alusi w słuchowisku "Baśń o dziewczynce, która zgubiła niebo" w reż. Doroty Sokołowskiej. Produkcja słuchowiska Radia Białystok.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej relacji z Festiwalu "Dwa Teatry". Sopot 2024

Posłuchaj
06:25 [DAB]Dzieciom (PCM) 25 czerwiec 2024 08_09_06.mp3 Wczoraj zakończył się w Sopocie 23. Festiwal słuchowisk i spektakli teatru telewizji - Dwa Teatry. Które słuchowiska dla dzieci i młodzieży zdaniem jurorów były najlepsze? Werdyktu jury wysłuchała Julka Rozbiecka.

 


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Zachęcam aby wyjść na łąkę i policzyć ziarna maku w makówce. Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 11:38
W książka "Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki" znajdziemy nie tylko rymowane historie o krasnoludkach które noszą różne transparenty np. "naprawiamy złego skutki. krasnoludki", ale jak zauważyła Małgorzata Strzałkowska są też informacje naukowe, jak choćby łacińskie nazwy roślin i zwierząt, a nawet takie ciekawostki jak: ile ziaren maku znajdziemy w jednej makówce? O tym co jeszcze znajduje się w najnowszej publikacji, autorka opowiedziała Martynie Chuderskiej w "Poranku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie skarby może kryć niewielka szuflada pewnego biurka?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 13:40
- Każdy z nas ma taką szufladę. Jeśli nie w biureczku to w sercu lub w głowie, gdzie zawsze znajdzie pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu – powiedziała Agnieszka Krawczyk autorka książki o Mai: "Maja i leśna szuflada". O tym, co kryje się w szufladzie Mai, zdradziła goszcząc w studiu Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ćwiczenie pamięci może sprawiać przyjemność". Jak się uczyć aby zapamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 10:27
Jeśli czasem trudno nam zapamiętać listę zakupów, czy definicję jakiegoś słowa, to historia Mateusza Trzęsickiego pokazuje jakie naprawdę możliwości ma nasz mózg. Gościem "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom był 11-letni zwycięzca generalnej klasyfikacji Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain w kat. dzieci i rekordzista Polski w zapamiętywaniu słówek z fikcyjnego języka obcego na czas.
rozwiń zwiń